Як вчинити, якщо не вступив до вузу

Прикро, прикро і світ бачиться в чорному світлі - ти не вступив до університету, інститут або академію.

Утри сльози - життя не покотилася під укіс! Вища освіта, звичайно, потрібна штука, але не необхідна для думаючої людини. До того ж, є ще маса варіантів, щоб 1 вересня всі-таки відправитися в вузівську аудиторію:

1. Платне відділення. З кожним роком число безкоштовних місць тане, а конкурс зростає. Вирішивши платити за навчання, вибирай навчальний заклад рівнем вище. Майбутньому роботодавцю все одно, ви вчились так платно або безкоштовно, а ось престижний диплом і, відповідно, отримані знання, говорять самі за себе.

2. Вечірнє або заочне відділення. Старше покоління, як правило, з презирством ставиться до цих форм навчання. І даремно! Знання ті ж, тільки в концентрованому обсязі. До того ж, у тебе буде час, щоб не тільки вчитися, а й працювати.

3. Технікум або коледж, який знаходиться в одній структурі з інститутом. Закінчивши його, ти легко перейдеш на наступний щабель - 3-4 курс вузу.

4. Почекати рік. Проаналізувати, що робити і хто винен: у чому ти помилився, чому не пощастило на іспитах і врахувати свої промахи. А через рік, підготувавшись трохи краще, надходити знову.

Але постарайся все ж, не зациклюватися на час вступу до університету. Вільний після школи рік можна витратити з користю - відпочити, набратися сил, озирнутися і зрозуміти, чого ти хочеш насправді. Можна піти на курси кухаря, перукаря або стиліста - це точно не завадить, особливо дівчатам. Або ти знайдеш роботу і захочеш рости і розвиватися в цій компанії, і твій вибір вузу зміниться. Загалом, сприймай своє ненадходження до університету - як можливість зробити своє життя кращим!

І окремо хочеться сказати батьків: не рвіть на собі волосся від горя, що чадо не пройшло за конкурсом! Не додавайте масла в вогонь, вашому екс-абітурієнту тож наслідки. Подивіться уважно: скільки людей домоглося успіху, не маючи ніякого диплома взагалі, скільки ваших знайомих працює за професією, і скільки, маючи диплом, наприклад, педагога або інженера, стали ефективними управлінцями, банкірами, менеджерами і нітрохи не скаржаться на свій вибір? Так що заспокойтеся, не намагайтеся різати і не голосити, а найкраще - не втручайтеся. Ваша дитина виріс, цього його життя. Зрештою, провал в вуз - це не кінець світу, навпаки, бути може, початок успішної кар'єри, як знати?


Олена Андрєєва
Також по темі

Підготовчі курси: навіщо, де і коли?
До вступу до ВНЗ все готуються по-різному. Хтось з ранку до ночі самостійно вивчає підручники, кому-то батьки наймають десяток репетиторів з різних предметів, а хтось відвідує підготовчі курси.

Як вибрати репетитора для вступу до ВНЗ?
На жаль, досить часто рівень підготовки старшокласників набагато нижче вимог ВНЗ. І справа може бути зовсім не в ліні школярів, або в завищених вимогах вищих навчальних закладів.

ВНЗ в чужому місті ... Чи варто туди надходити?
Ох, як же важко, зазвичай, дається це рішення - вступати до ВНЗ в чужому місті. Скільки безсонних ночей проводять майбутні студенти та їх батьки, розмірковуючи, чи варто піти на такий крок, або пошукати альтернативу?

Зрештою, провал в вуз - це не кінець світу, навпаки, бути може, початок успішної кар'єри, як знати?
Як вибрати репетитора для вступу до ВНЗ?
Чи варто туди надходити?
Скільки безсонних ночей проводять майбутні студенти та їх батьки, розмірковуючи, чи варто піти на такий крок, або пошукати альтернативу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация