Бойові ножі та штик-ножі, стилети з руків'ям у вигляді кастета, кинджал

  1. Бойові ножі та штик-ножі, стилети з руків'ям у вигляді кастета і спеціальний кинджал Fairbairn-Sykes,...
  2. Розвиток багнет-ножів.
  3. Стилет з руків'ям у вигляді кастета і спеціальний кинджал Fairbairn-Sykes.
  4. Бойовий ніж USMC фірми KA-BAR.
  5. Бойові ножі часів СРСР.
  6. Схожі статті:

Ніж здавна використовувався в якості зброї. Найбільш поширеними були і залишаються бойові ножі, виконані у вигляді багнет-ножів. Для свого часу це була досить прогресивна конструкція, яка давала можливість використовувати ніж не тільки в штиковому і рукопашному бої, а й як універсальний інструмент , Незамінний в польових умовах.

Бойові ножі та штик-ножі, стилети з руків'ям у вигляді кастета і спеціальний кинджал Fairbairn-Sykes, бойовий ніж USMC фірми KA-BAR, бойові ножі часів СРСР.

Необхідність нанесення ефективного колючого удару в чому визначила і конструкцію штик-ножів. Практично у всіх країнах вона була однакова. Довгий симетричний клинок з двостороннім або полуторним заточуванням. Рукоятка з розвиненою гардой і елементами кріплення до стовбура зброї.

Такий багнет-ніж, звичайно, дещо поступався клинкам голчастого типу з бойової ефективності, але підкуповував своєю універсальністю. Довжина клинка була значна. Іноді на багнет-ножі покладали і додаткові функції , Наприклад, робили передню частину клинка розширеною, що підвищувало рубають можливості ножа, на обуху нарізали пилу. Такі штик-ножі використовували в саперних частинах, і в них інструментальні можливості вже превалювали над бойовими.

Розвиток багнет-ножів.

Поступово з розвитком вогнепальної зброї ця тенденція стала переважаючою. Велика довжина багнетів часів Першої світової війни пояснюється досить просто. Зброя не повинно було бути коротше, ніж у потенційного противника, крім того, гвинтівка з багнетом повинна була при штиковій атаці діставати до супротивника в незручних місцях, наприклад на дні окопу.

В епоху появи нових ефективних видів зброї ця концепція багато в чому виявилася помилковою. Зброя з довгим багнетом втрачала маневреність, а епоха масових штикових атак пройшла під напором скорострільних гармат і кулеметів. Для позиційної війни було потрібно іншу зброю.

Іноді в цій якості використовувалося традиційне холодну зброю, наприклад кинджали, стилізовані під кавказьке зброю, що складалися на озброєнні російської армії в кулеметних і артилерійських розрахунках. Менш габаритні моделі кавказьких кинджалів перебували на озброєнні козацьких формувань, в тому числі і пластунів, які виконували роль сучасного спецназу.

У французькій армії укорочували горіння багнети до гвинтівок Лебеля або користувалися саморобними «Окопна ножами», що виготовляються з товстого дроту. Причому рукоятка такого сурогатного ножа могла служити непоганим кастетом. Цей досвід використовувався і в інших країнах.

Стилет з руків'ям у вигляді кастета і спеціальний кинджал Fairbairn-Sykes.

Американська армія ввела в вживання вельми ефективний стилет, рукоятка якого була виконана у вигляді кастета. Ця зброя була зручно для окопної війни, і його бойові властивості були розраховані на колючий удар через товстий одяг. Довжина клинка була мінімально можливою для ефективного ураження, так як перевага віддавалася маневреному зброї.

Пізніше від стілетного клинка довелося відмовитися на користь клинка кинжального типу. Кастет зробили литим з латуні і менш потужним. Проте це специфічне зброю так і не отримало особливого поширення. Зате про нього згадали під час Другої світової війни, коли англійські коммандос використовували спеціальний кинджал Fairbairn-Sykes. Довжина клинка 175 мм, загальна довжина 285 мм, маса 270 г.

Довгий вузький клинок був розрахований в основному на колючий удар. Гарда невелика по габаритах, рукоятка досить вузька, веретеноподібної форми. Піхви зі шкіри з пристосуванням для кріплення на елементах спорядження. Допускалося і приховане носіння, наприклад на нозі. Незважаючи на низьку універсальність, ця зброя користувалося великою популярністю не тільки серед британців, а й їхніх союзників.

Такий кинджал стояв на озброєнні французьких парашутистів. Подібна конструкція зберігається до цих пір в бойовому ножі MARK II фірми Gerber. У ньому посилені ріжучі функції, зокрема введені Стропорез. Рукоятка з алюмінієвого сплаву. Така конструкція дозволяє наносити шокуючі удари торцем рукоятки.

Бойовий ніж USMC фірми KA-BAR.

Цікавий і бойовий ніж USMC фірми KA-BAR. Він використовувався в основному в корпусі морської піхоти і заслужив повагу не тільки своїми бойовими властивостями, але і багатофункціональністю. Цей бойовий ніж завдяки своїй універсальності і конструктивній простоті популярний досі.

Конструкція проста: широкий клинок з одностороннім заточуванням і заточуванням скоса, невелика гарда, складальна рукоятка зі шкіри, металеве навершя рукоятки, піхви зі шкіри. Своє бойове хрещення ніж отримав під час Другої світової війни і до сих пір використовується в різних модифікаціях.

Бойові ножі часів СРСР.

В СРСР були розроблені кілька вдалих моделей бойових ножів на базі класичного фінського ножа. Багато в чому це був результат досвіду фінської війни. В результаті перед Другою світовою війною з'явився непоганий бойовий ніж HP (ніж розвідника), що повністю відповідає армійським запитам.

Клинок з одностороннім заточуванням, обух зі скосом, дерев'яна рукоятка. Невелика S-образна гарда, металеве навершя на рукоятці. Такий ніж був оптимальний для використання в умовах холодного клімату і конструктивно багато в чому нагадував бойовий ніж фірми KA-BAR, але був менш потужним і більш зручним для використання в умовах обмеженого простору.

Проте ця модель використовувалася обмежено, головним чином в розвідці і спеціальних підрозділах. Основним бойовим ножем більшості армійських підрозділів так і залишився багнет-ніж. Поява автоматичної зброї зменшило його бойове призначення за рахунок зменшення ваги і габаритів.

Крім того, багнет-ножі стали використовувати як універсальний інструмент. Так на ньому з'явилися кусачки, пили та інші пристосування. Все це позначалося на його бойові властивості і конструктивної надійності.

Схожі статті:

  • Бойовий ніж на базі багнет-ножа, ніж розвідника НР-1 і НР-2, поєднання бойових ножів з ножами для виживання.
  • Ніж розвідника НР, НР-2 і НРС, історія створення та розвитку, характеристики і конструктивні особливості.
  • Розвиток бойових ножів, сфера застосування сучасного бойового ножа, ножі для прихованого носіння.
  • Бойовий ніж, що це, які зразки ножів відносять до бойових ножів, характер сучасних воєн і місце бойового ножа в них.
  • Конструктивні особливості сучасного бойового ножа на прикладі ножа Каратель і ножа MARK VATAC, бойові ножі для самооборони цивільного населення.
  • Бойові ножі Першої і Другої світових воєн, розвиток і вдосконалення, особливості конструкції.
  • Метання бойового ножа, завдання можуть бути вирішені кидком ножа, місце хвата ножа для його метання, способи управління обертанням ножа.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация