Болгарський перець - склад, користь, протипоказання до вживання

  1. корисний складу
  2. Кому не можна?
  3. Маски з болгарським перцем
  4. Використання в кулінарії
  5. Кожному кольору свої властивості
  6. Чим корисний?

Зміст статті:


З кінцем літа настає і благодатна пора врожаю овочів і фруктів. А серед улюблених багатьма овочів на особливому місці стоїть болгарський перець, який вже міцно оселився на кухнях наших господинь. З болгарського перцю традиційно готують лечо, його фарширують, додають в різні перші і другі страви і, звичайно ж, їдять свіжим.

У сучасних магазинах болгарський перець зазвичай зустрічається жовтого, зеленого, оранжевого і червоного кольору. Помилково вважати, що колір перцю свідчить про ступінь його зрілості і, що зелений перець з часом обов'язково стане червоним, а потім жовтим. Безумовно, молоденький зав'язався перчик завжди зеленого кольору, але яким він виросте, залежить від його сорту. Саме від сорту перцю залежить його колір.

корисний складу

У перці високий вміст вітаміну C, а також бетакаротина. Однак дуже важливо знати про те, що максимальна концентрація вітамінів і цінних речовин в болгарському перці зосереджена біля плодоніжки. А, обробляючи перці, ми часто безжально зрізаємо цю найкориснішу частину.

Особливо значущу користь болгарського перцю обумовлює міститься в ньому вітамін P (рутин), відповідальний за здоров'я судин. Саме цей елемент робить судини і капіляри еластичними, міцними, зміцнюючи їх стінки і захищаючи від передчасного старіння і руйнування. Тому саме болгарський перець може стати надійним помічником в справі профілактики атеросклеротичних змін в організмі і виникнення тромбозу.

Також як і морква, болгарський перець сприяє росту волосся і нігтів, допомагає регенеруватися клітинам шкіри. Болгарського перцю саме місце на столі тих, хто піклується про свій зір, піддає себе стресам, страждає від безсоння, неуважності, порушень пам'яті, шкірних хвороб і цукрового діабету. Ці цінні якості роблять болгарський перець незамінним помічником літніх людей і тих, хто активно займається напруженою розумовою діяльністю.

Також не зайвим буде знати, щоб отримати максимальну користь від болгарського Прец, його варто вживати в свіжому вигляді, адже в ході термічної обробки в ньому відбувається руйнування 70% цінних речовин і елементів.

Цінності болгарського перцю, як джерела вітамінів і макро-, мікроелементів повинна бути по праву оцінена і жінками, які готуються до материнства. Так як в період вагітності руйнуються більшою мірою кісткові тканини, зуби, волосся і нігті. Тому, не маючи протипоказань до вживання в їжу цього овочу, вагітним жінкам потрібно включати його в раціон харчування кожен день.

У болгарському перці містяться рослинні білки, жири і вуглеводи, а також алкалоїди та фітонциди. Вітамінний склад болгарського перцю представлений вітамінами А і C, а також вітамінами групи B. Болгарський перець містить багато калію, а також багатий фосфором, залізом, міддю, цинком і селеном.

Говорячи про калорійність болгарського перцю, варто враховувати його сорт, в зв'язку з чим калорійність цього овоча варіюється від 20 до 29,5 ккал на 100 грамів продукту.


Кому не можна?

У болгарського перцю є особлива властивість - він здатний знижувати кров'яний тиск, а значить, буде неполезен гіпотонікам. Вміщені в перці фітонциди і алкалоїд капсаїцин, що надає йому той самий пекучий смак, досить агресивно діє на слизові оболонки шлунково-кишкового тракту і здатний спровокувати болі у страждаючих від виразкової хвороби шлунка і гастритів.

Протипоказаний болгарський перець у випадках підвищеної кислотності шлункового соку. В процесі термічної обробки перець втрачає свої агресивні властивості і стає нешкідливим для шлунка.

Також цей овоч здатний активно порушувати апетит, а значить, в разі дотримання дієт для схуднення, від нього краще відмовитися.

До несподіваних висновків прийшли американські вчені, які досліджують властивості болгарського перцю. Вони встановили, що перець, який був запечений, може активізувати розвиток карієсу. Це обумовлено тим, що запечені в духовці овочі, такі як солодкий перець, кабачок і цибулю, мають підвищений рівень кислотності, який і позначається негативно на зубній емалі.

Маски з болгарським перцем

Завдяки своїм корисним властивостям, болгарський перець не залишився непоміченим косметологами, так як саме вони сприяють молодості, краси і здоров'ю шкіри. Тому болгарський перець рекомендується включати до складу омолоджуючих і зволожуючих шкіру масок.

Використовуйте маски з болгарським перцем не менше одного разу на тиждень, дбайливо ставитеся до шкіри обличчя: не тріть її рушником і залишайте трохи вологою після вмивання.

Маска для обличчя з ефектом омолодження

1 варіант. Перець будь-якого кольору слід подрібнити за допомогою м'ясорубки або блендера, потім з'єднати з попередньо збитим курячим яйцем і чайною ложечкою сметани. Витримати на обличчі таку маску слід близько 15 хвилин. Потім зробити контрастне вмивання і нанести свій звичний крем.

2 варіант. Також подрібнений болгарський перець (дві столові ложки) з'єднати з медом в кількості однієї столової ложки. Витримати маску не більше 20 хвилин і змити прийомом контрастного вмивання.

Маска для обличчя з оздоровлюючим ефектом

Такий варіант маски більше підійде сухій шкірі, повертаючи їй здоровий колір. Перемелений болгарський перець потрібно з'єднати зі сметаною і свіжовичавленим соком моркви (по чайній ложці). Змити маску слід через приблизно 20 хв.

Корисний болгарський перець і при проблемах з волоссям, так як зміцнює ослаблені волосся, роблячи їх більш міцними і здоровими. Чоловікам, як і жінкам, вживання і їжу болгарського перцю допоможе не допустити раннього облисіння.

Використання в кулінарії

Незважаючи на те, що термічна обробка позбавляє будь-які овочі великої кількості корисних властивостей, болгарський перець залишається корисним і в приготованому вигляді. З додаванням цього овоча готують найрізноманітніші перші і другі страви, він входить до складу безлічі салатів. Болгарський перець консервують, маринують, солять, гасять, смажать і фарширують. Популярний болгарський перець і як складова ароматних соусів. Однак при всій різноманітності страв з солодкого перцю можна забувати про те, що найкориснішим він все ж буде в свіжому вигляді.


Важливо знати і про те, що в залежності від сорту перцю будуть відрізнятися і його властивості.

Кожному кольору свої властивості

Червоний перець

Червоний болгарський перець відноситься до сорту «Єдино». Колір цього овоча обумовлений що містяться в ньому пігментами: червоно-жовтим - каротином, червоним - лікопіном.

У болгарському перці червоно кольору більше, ніж в перці інших квітів вітаміну A. Це робить такий перець максимально цінним для дитячого харчування, для харчування людей, які страждають від проблем із зором, так як цей вітамін відповідає за здоров'я сітківки ока.

Червоний болгарський перець багатий і вітаміном C, а також антиоксидантом лікопіном, що знижує ризик розвитку ракових захворювань.

Болгарський перець жовтого кольору

Світлий болгарський перець жовтого відтінку відноситься до сорту «Інду», такий перець має найменше фарбувального пігменту лікопіну, зате в ньому є компоненти, що дають жовтий пігмент - каротиноїди.

У болгарському перці жовтого кольору рекордну вміст калію в порівнянні з перцями інших квітів. Значення калію велике для здоров'я серцевого м'яза, а значить, такий перчик буде особливо цінний людям в літньому віці і страждають від серцевих хвороб.

Також цей перець містить більше інших фосфору, яка бере участь у формуванні кісткових тканин і нормалізує діяльність нирок, а також забезпечує здоровий ріст клітин.

Перець зеленого кольору

Болгарський перець зеленого кольору відносять до сорту «Атлантик». Цей сорт містить в собі і каротин, і лікопін.

В такому перці міститься найбільше фитостеринов - складних хімічних сполук, що грають важливу роль в ліпідному обміні і знижують рівень «шкідливого» холестерину в крові. Більш того, саме зелений перець є самим низькокалорійним з усіх інших і містить всього 20 Ккал в 100 грамах продукту.

Чим корисний?

Кожен сорт болгарського перцю хороший і цінний по-своєму. Болгарський перець здатний знизити ризик розвитку інсультів і інфарктів, завдяки вмісту вітамінів групи B, що уповільнюють процес старіння судин крові і утворення атеросклеротичних бляшок.

Калій з болгарського перцю сприяє зміцненню серцевого м'яза, він також важливий для повноцінної роботи нервової системи людини.

Дослідження, проведені американськими вченими, дозволили зробити висновки про те, що болгарський перець корисний курцям і тим, хто піддається пасивному курінню. Пов'язано це з тим, що канцерогени з тютюнового диму, провокують недолік в організмі вітаміну A, якого багато в червоному болгарському перці.

Болгарський перець допоможе і страждають від перепадів настрою, а також людям схильним до депресивних станів. Настільки цінні властивості болгарського перцю пов'язані з досить високим вмістом в ньому вітамінів групи B, дуже потрібних також в разі занепаду сил і безсоння. Тому при нервовому виснаженні рекомендується щодня з'їдати по одному свіжому болгарського перцю, якщо немає протипоказань до його вживання.

Сміливо включайте болгарський перець в свій раціон і використовуйте всі його корисні властивості.

Романчукевич Тетяна
для жіночого журналу www.inflora.ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал www.inflora.ru обов'язкова

Кому не можна?
Чим корисний?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация