Чим займуться "Корисні ідіоті"

В Україні сформувалася когорта політіків и популярних Громадський діячів, что піджівлюють російську пропаганду даже краще, чем явні адепти "російського міру" В Україні сформувалася когорта політіків и популярних Громадський діячів, что піджівлюють російську пропаганду даже краще, чем явні адепти російського міру   Про це сообщает   depo

Про це сообщает depo.ua з посилання на агентство "Ділову столицю".

У Кремлі їх вважають "корисними ідіотами" і максимально використовують їх слова чи вчинки в гібридної війні.

Цільова аудиторія

В Україні до згаданої когорти часто застосовується визначення "зрадофіли", їх цільова аудиторія досить широка, але ідеологічно нестійка - так званий "протестний електорат". У нього можуть входити як щирі патріоти, так і ностальгують за "покращенням" часів Януковича-Азарова, а також просто емоційно нестійкі люди. Через тривалої економічної кризи, безперервної війни, роздратування реформами і їх темпами кількість реципієнтів негативних меседжів "зрадофілов" не убуває. Зростає і число тих, хто їх ретранслює в соціальних мережах, де говорити про успіхи влади просто не модно, щоб не уславитися "порохоботом". Таким чином, громадяни, схильні бачити те, що відбувається в чорно-білих фарбах, породили цілий клас публічних діячів, яких нинішня криза виніс на гребінь популярності. І дав можливість добре заробляти на громадських фобіях.

Основні спікери і посили

Олег Ляшко і Юлія Тимошенко продовжують стовпити за собою лівопопулістський нішу, а російські пропагандисти перебувають в передчутті антитарифних бунтів в Україні.

В "Самопомочі" триває процес фрагментації. Люди з оточення Андрія Садового зосереджені навколо Олега Березюка, окрему позицію має віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд, є група "єврооптимістів" на кшталт Олени Сотник, а також сформований тандем Єгор Соболєв - Семен Семенченко. Завдання Березюка залишається незмінною: представляти "Самопоміч" "напівопозиційної полувластью" - максимум критичної риторики і мінімум відповідальності. Сироїд перетворилася в автора одіозних рецептів вирішення проблеми російської агресії на Донбасі. З останніх - "Для цього треба Липецьку фабрику спалити. Але це може зробити тільки той, хто нею володіє. Це повинно бути зроблено. І тоді - розв'язані руки". "Єврооптимісти", а також Соболєв і Семенченко працюють вже не стільки на партію, скільки на себе, самовиражаясь на різних протестних акціях. Наприклад, під час бійок під Оболонським судом, де судять "торнадовцев".

"Свобода" сподівається вичавити для себе максимум від різкої радикалізації і поляризації суспільства, тієї його частини, що більше не готова чекати і вірити в обіцянки. На останніх місцевих виборах партія Олега Тягнибока чітко потрапила в "ядерний" електорат національно свідомих співгромадян, сприйнятливих до ідеї "Порошенко - це зло". Також "Свобода" обов'язково постарається влити свій голос в антитарифних риторику.

медіаресурси

Дефіцит власних медіаресурсів "зрадофіли" заповнюють за рахунок частої присутності на ефірах, які потребують яскравою телекартинки, - від "Шустер live", телеканалів "112. Україна" і "24" до "Інтера" і з недавніх пір каналу NewsOne екс- "регіонала "Євгенія Мураєва. Їх також люблять "Дзеркало тижня", "Новий час", проросійські видання на кшталт "Вістей" і прокремлівські медіаресурси в самій РФ.

Остаточна мета

Мегазавдання залишається колишньою: дострокові вибори парламенту, а ще краще - відразу з перевиборами президента. Робота в цьому напрямку буде посилена з початком нового парламентського сезону. Причому "Батьківщина" і Радикальна партія сподіваються розгойдати ситуацію руками профспілок, відповідні репетиції були проведені на початку липня. В ідеалі акції протесту повинні перетворитися в тарифний майдан, а той, у свою чергу, просто в майдан №3. За задумом, його повинні підтримати лідери громадської думки, всілякі борці з корупцією, правозахисники, критики реформ в силових і правоохоронних відомствах і просто вічні революціонери, які не знайшли собі місця під сонцем після євромайдан. Серед цих персонажів можуть знайтися і люди, щиро переконані у своїй "високу місію". Серед тих, на чию підтримку нового майдану сподіваються в Кремлі, Надія Савченко, "прості люди" Сергія Капліна, партії Дмитра Добродомова та Анатолія Гриценка, учасники АТО з добровольчих батальйонів, "свободівці" і окремі депутати "Самопомочі".

Чого очікувати найближчим часом

Головною проблемою цих політиків є те, що їх єдина мета - перевибори і спроби поліпшити рейтинг. Тут доречно згадати історію з перевиборами мера Черновецького, коли Тимошенко кілька місяців голосно домагалася цих самих перевиборів, а потім її кандидат голосно провалився.

Тим часом ніхто з них не замислюється про те, що буде після перевиборів. Тому робота згаданими політсилами ведеться за такими трьома напрямками: розвал коаліції, звільнення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і, звичайно ж, максимальне роздування будь-яких, навіть мінімальних внутрішніх конфліктів, не кажучи вже про таких, як події в Кривому Озері.
Окремо будуть робитися спроби вимагати від влади припинити війну і починати мирний процес на Донбасі (кинутий студентами торт в обличчя заступника міністра фінансів Сергія Марченка під вигуки "Гроші не в війну, а на стипендії" - чергове підтвердження даної лінії нападу Кремля). Тут стануть в нагоді меседжі, які транслюються Савченко, і в той же час посилиться критика мінського формату з пропозиціями зовсім з нього вийти.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация