Чому автобуси на кордоні з Польщею стоять 18 годин

Безвізовий режим з ЄС для українців вступив в дію ще в червні, а проблеми на кордонах залишилися. Як виявилося, держава не прорахував збільшення пасажиропотоку з України в країни ЄС, а, відповідно, збільшення співробітників на кордоні.

Delo.ua звернулося до співвласника і генеральному директору латвійської компанії "Норма-А", в структуру якої віднедавна входить автобусний перевізник "Автолюкс", Андріса Подгорнійсу і розпитало, яка ситуація зараз на кордонах, які виникають проблеми з відправкою пасажирів в Росію, а також навіщо потрібно розбиратися в роботі автовокзалів України.

Як формується графік відправлення і прибуття автобусів міжнародних перевезень?

У наших дозволах вказано пункт державного переходу кордонів, час, в яке ми повинні прибути і вибути. З цього компанія складає розклад курсування автобусів - виїзд і приїзд. Зазвичай проблеми виникають через те, що і українська, і польська сторона видають припис на перехід кордону в певний час, але ні одна, ні інша сторона їх не виконують. Відповідно, автоперевізник отримує затримку на кордоні і, як наслідок, затримку по прибуттю в кінцевий пункт.

Чому автобуси на кордоні затримують?

Cама межа і митниця як держорган не виконують свої функції. У нас в документах вказано, що час на проходження пасажирським автобусом кордону - одна година. На сьогоднішній день автобуси на кордоні можуть стояти 5-6 годин, рекорд - 18 годин. Йдеться тільки про кордон з Польщею, зокрема, про автомобільних пунктах пропуску "Зосін - Устилуг" (Волинська область) і "Дорогуськ - Ягодин" (Волинська область).

Безвізовий режим України з Євросоюзом набула чинності 11 червня 2017 року. Завдяки цьому, в країни ЄС поїхало більше людей, відповідно, збільшилася кількість автобусів. В ідеалі має бути збільшено кількість працівників на прикордонних пунктах - прикордонників та митників. Можна було відкрити ще кілька пунктів пропуску, але про це потрібно було подбати раніше.

Ми зверталися і в польські, і в українські держоргани. Поки результату немає. Це спільна проблема, і, так як прикордонні переходи - це "змичка", кожен покладає провину на іншого: прикордонники на митників і навпаки.

Через це ви втратили пасажиропотік?

Поки що ні, але ця проблема - дискомфорт для людей. Крім того, пасажири відправляють до нас свої скарги, хоча ми тут і ні до чого. Справа ще в тому, що гаряча лінія міграційної служби »не жива".

Справа ще в тому, що гаряча лінія міграційної служби »не жива

Раніше ви говорили, що в зв'язку з введенням безвіза компанія наростить пасажиропотік в ЄС на 30%. Цього вдалося досягти?

Так, навіть більше.

Ми нещодавно відкрили маршрут до Праги. Ще відкрили маршрути в Лодзь, Познань і Щецин. Через місяць поїдемо до Вроцлава. Потрібно розуміти, що якщо ми вводимо маршрут до Вроцлава, то це означає, що ми будемо вирушати до Вроцлава і з Умані, Тернополя, Хмельницького, Харкова і т. Д. Ми стикуються як маршрути ECOLINES, так і маршрути "Автолюкса" . Відповідно, якщо у ECOLINES з'являється маршрут, такий же з'являється і у "Автолюкса".

Можливо, будемо нарощувати кількість маршрутів, щоб з'явилися і денні, і вечірні автобуси. Це можуть бути направлення на Краків, Катовіце і Вроцлав.

У вас не виникає проблем з відправкою автобусних рейсів в РФ?

Проблем не виникає в аспекті часу проходження кордону. Але є проблеми з додатковими перевірками і зупинками автобуса по дорозі. Це не відбувається спонтанно, але це може відбуватися в пунктах контролю РФ, якщо російська міграційна служба знаходиться на шляху проходження автобуса. І, наприклад, на посаді, де автобус може зупинити тільки співробітник ГИБДД, міграційна служба може перевірити у пасажира додатково міграційні картки та інші документи.

Зменшився чи пасажиропотік в цьому напрямку?

У нас він збільшився в 2 рази.

Зараз в Мінінфраструктури обговорюють постанову КМУ "Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування". По вашому, такий документ потрібен ?

Мінінфраструктури намагається впорядкувати ринок, але впорядкувати потрібно не тільки порядок проведення конкурсу, а й все інше: взаємодія автоперевізника з вокзалом, електронний квиток, чи потрібен квиток як такої або він може бути в електронній формі в телефоні.

В Україні деякі чиновники не розуміють цих проблем, зокрема і з електронними квитками. Вони вважають, що роздрукована папір - це квиток, а якщо той же квиток в телефоні на мобільному додатку, то це не квиток.

Але в "Укрзалізниці" ввели електронний квиток.

Так, при цьому його хотіли ввести для автобусів і не ввели. "Укрзалізниця" - державний орган, автобусні перевезення - недержавний. Якщо чиновники не розуміють, для чого вводити електронний квиток для автобусів, або є люди, які лобіюють інтереси тих, кому вигідні паперові квитки, процес стопориться. Все це ускладнює життя пасажирам. Ви не можете прибігти за дві хвилини до відправлення автобуса і показати електронний квиток, доводиться його друкувати і стояти в чергах.

Ви сказали, що одна з проблем, яку потрібно вирішити, - це взаємодія автоперевізника з вокзалом.

Потрібно зрозуміти, як працюють автовокзали в Україні, чи зобов'язаний перевізник заїжджати в вокзал, на якій підставі. Потрібно вирішити питання конкуренції між вокзалами і між перевізниками. Наприклад, якщо в місті існує тільки один автовокзал, це створює монополію.

Чи правильно я розумію, що певних правил роботи перевізника з автовокзалом немає?

Так все вірно. За великим рахунком, вокзали диктують свої умови. Це означає, що не визначено, скільки перевізник платить за заїзд на автовокзал. І якщо в містах-мільйонниках є конкуренція між автовокзалами, то в маленьких містах автовокзали - монополії.

Чому, на вашу думку, так і не запрацював автовокзал на Теремках в Києві?

Це питання ринку. У Києві є багато автовокзалів, і перевізники не вибрали автовокзал на Теремках. На це є дуже багато причин: місцезнаходження, доступність транспорту, можливість для автобуса туди під'їжджати / в'їжджати, вартість заїзду та т. Д.

Чому ви переїхали з центрального автовокзалу на Видубичі?

Тут сукупність всіх факторів. Один з головних чинників - на автовокзал в Видубичах не пускають нелегальних перевізників, яких в Україні значно більше, ніж легальних.

Як формується графік відправлення і прибуття автобусів міжнародних перевезень?
Чому автобуси на кордоні затримують?
Через це ви втратили пасажиропотік?
Цього вдалося досягти?
У вас не виникає проблем з відправкою автобусних рейсів в РФ?
Зменшився чи пасажиропотік в цьому напрямку?
Чи правильно я розумію, що певних правил роботи перевізника з автовокзалом немає?
Чому, на вашу думку, так і не запрацював автовокзал на Теремках в Києві?
Чому ви переїхали з центрального автовокзалу на Видубичі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация