День десантників і сил спеціальних операцій Збройних Сил Республіки Білорусь

2 серпня в Республіці Білорусь відзначається День десантників і сил спеціальних операцій Збройних Сил, затвердженого Указом Президента № 397 від 30 липня 2010 р   У цей день святкові заходи пройдуть у всіх з'єднаннях та військових частинах сил спеціальних операцій Збройних Сил (в Бресті, Вітебську та Мар'їній Гірці) 2 серпня в Республіці Білорусь відзначається День десантників і сил спеціальних операцій Збройних Сил, затвердженого Указом Президента № 397 від 30 липня 2010 р

У цей день святкові заходи пройдуть у всіх з'єднаннях та військових частинах сил спеціальних операцій Збройних Сил (в Бресті, Вітебську та Мар'їній Гірці). У них візьмуть участь представники Міністерства оборони, місцевих органів влади, громадських організацій, ветерани Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил.

У програмі заходів - демонстраційні виступи з рукопашного бою, вчинення стрибків спортсменами-парашутистами, показ зразків озброєння, військової і спеціальної техніки, святкові концерти колективів художньої самодіяльності.

Історія Повітряно-десантних військ бере свій початок З 2 серпня 1930 року - в цей день на навчаннях ВПС Московського військового округу під Воронежем було викинуто на парашутах підрозділ десантників у складі 12 осіб. Цей експеримент дозволив військовим теоретикам побачити перспективу переваги парашутно-десантних частин, їх величезні можливості.

Початок створення Повітряно-десантних військ поклало постанову Реввійськради СРСР, ухвалене 11 грудня 1932 року.

Великий внесок у перемогу над ворогом внесли воїни-десантники і в роки Великої Вітчизняної війни. За бойові заслуги всім повітряно-десантним з'єднанням було присвоєно звання гвардійських. Тисячі солдатів, сержантів і офіцерів ВДВ нагороджені орденами і медалями, 296 чоловік удостоєні звання Героя Радянського Союзу.

Окремим рядком в історію Повітряно-десантних військ вписана афганська війна. Участь в бойових діях на території Демократичної Республіки Афганістан брали підрозділи 103-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії і 334-й окремий загін спеціального призначення 5-ї окремої бригади спеціального призначення, розквартировані в Білоруської РСР. Вони входили до Афганістану одними з перших і йшли останніми, вміло діяли в критичній обстановці, в складних кліматичних умовах. За час афганської війни підрозділи провели близько 300 операцій, в результаті яких знищено близько 30 000 бунтівників. Понад 11 тисяч офіцерів, прапорщиків, солдатів і сержантів нагороджені орденами і медалями.

У 90-ті роки постало питання про подальшу долю спадщини Радянської армії, в тому числі 103-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії, 38-ї гвардійської десантно-штурмової бригади і 5-ї окремої бригади спеціального призначення.

У вересні 1995 року на базі 103-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії і 38-ї десантно-штурмової бригади були сформовані мобільні сили в складі 38-ї, 317-ї, і 350-й окремих мобільних бригад.

З огляду на досвід зарубіжних країн щодо створення системи спеціальних дій, а також аналіз військових конфліктів, в 2007 році на базі з'єднань спеціального призначення, мобільних з'єднань і військових частин був створений новий рід військ - сили спеціальних операцій Збройних Сил, а 1 серпня командування сил спеціальних операцій Збройних сил.

Мобільні бригади, що становлять основу сил спеціальних операцій Збройних Сил, сьогодні розглядаються не як механізовані з'єднання, а як спеціальні війська, здатні вести високоманеврені, потайливі і ефективні бойові дії специфічними (нетрадиційними) способами. Підрозділи мобільних бригад і спецназу припускають дії малими підрозділами в поєднанні з активним веденням розвідки, ефективним застосуванням наявного озброєння, техніки, інженерних боєприпасів, скритністю дій.

Період становлення сил спеціальних операцій Збройних Сил завершився затвердженням Указом Президента Республіки Білорусь геральдичних символів сил спеціальних операцій: знака-емблеми і прапора.

Сьогодні сили спеціальних операцій розглядаються керівництвом країни як одне з найбільш надійних ланок у системі національної безпеки Республіки Білорусь. Вони виступають основним елементом стратегічного стримування і служать школою військової майстерності для тисяч громадян країни.

Високий рівень підготовки з'єднання та військові частини сил спеціальних операцій показали в ході навчань: «Осінь-2008», «Захід-2009», «Щит Союзу-2011», «Захід-2013».

В даний час в рамках Державної програми озброєння проведено переоснащення підрозділів сил спеціальних операцій. Відбулася заміна автомобільної техніки на нові зразки вітчизняного виробництва високої прохідності сімейства МАЗ, прийняті на озброєння легкоброньовані автомобілі «Богатир». Мобільні з'єднання перейшли на єдину колісну базу.

На озброєння прийняті нові снайперські гвинтівки і боєприпаси до них. Стрілецька зброя оснащено сучасними коллиматорними і оптичними прицілами, які дозволяють вести вогонь в найскладніших умовах обстановки. В 3,5 рази збільшилася кількість приладів розвідки і нічного бачення.

Для частин спеціального призначення закуплені керовані парашути, альпіністське і водолазне устаткування та обладнання, малогабаритні (портативні) комплекси радіоелектронної розвідки і розвідувально-сигналізаційного апаратури типу «Трамплін-1», «Панорама-ТВ», «Рецепт». У поточному році планується оснастити їх безпілотними авіаційними комплексами типу «Іркут-10».

На озброєння підрозділів зв'язку надійшли новітні мобільні вузли зв'язку типу

П-261 «Мускат», а також переносні радіостанції короткохвильового і ультракороткохвильового діапазону серії «Акведук» і «Арахіс», на всіх вузлах зв'язку встановлено цифрове телекомунікаційне обладнання, що дозволяє проводити відеоконференцзв'язок.

В інтересах сил спеціальних операцій завершується розробка модульної системи «Солдат - зброя», яка в значній мірі підвищить захищеність військовослужбовців і їх здатність виконувати поставлене завдання.

Виходячи зі специфіки їх призначення, військовослужбовці сил спеціальних операцій мають широкий спектр зразків обмундирування, яке забезпечує виконання ними завдань в будь-яких погодних і кліматичних умовах.

Підготовка підрозділів сил спеціальних операцій сьогодні здійснюється на власній навчально-матеріальній базі.

Сучасний стан сил спеціальних операцій і результати бойової діяльності за останні роки свідчать, що сили спеціальних операцій є одним з найбільш боєздатних і боєготових військових формувань. Досягнутий рівень підготовки і свою ратну майстерність військовослужбовці сил спеціальних операцій щорічно демонструють на тренуваннях і навчаннях різного рівня, вони неодноразово отримували високу оцінку глави держави і керівного складу Міністерства оборони.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация