Єдина Росія офіційний сайт Партії / Новини / Експерти: «Єдина Росія» 4 грудня отримає до 60% голосів виборців

Згідно з прогнозом АПЕК, «по Росії, партія« Єдина Росія »може отримати від 56 до 60% голосів виборців

Провідні соціологічні та політичні агентства Росії 25 листопада представили свої прогнози на майбутні вибори в Держдуму шостого скликання

За партію «Єдина Росія» на грудневих виборах в Державну думу РФ можуть проголосувати до 60% виборців. Про це повідомив генеральний директор Агентства політичних і економічних комунікацій (АПЕК) Дмитро Орлов під час прес-конференції на тему: «Останній передвиборний прогноз ВЦИОМ» в п'ятницю, 25 листопада, передає ER.RU.

«По Росії і по Москві на 25 листопада« велика вилка »щодо« Єдиної Росії »пояснюється тим, що багато факторів можуть вплинути на результати», - сказав він

Згідно з прогнозом АПЕК, «по Росії, партія« Єдина Росія »може отримати від 56 до 60% голосів виборців, КПРФ - від 16 до 18%, ЛДПР - 11-13%,« Справедлива Росія »(СР) - 8-10% , - сказав Орлов. - По Москві: «Єдина Росія» - від 54 до 58%, КПРФ - 14-16%, ЛДПР - 10-12%, «СР» - 7-9%, «Яблуко» - 7-9%, «Правое дело »- 3-3,5%," Патріоти Росії "- 1,5%».
«Ці цифри - результат перерахунку даних на 100% виборців, при допущенні, що не визначилися з вибором росіяни проголосують за все партії в рівній мірі. При цьому число виборців, готових використовувати бюлетені, незначно », - пояснив політолог.

Також Орлов не виключив, що в останні дні «відбудеться консолідація консервативних груп виборців», на результаті голосування позначиться цілий ряд факторів.

«Консолідація консервативних груп виборців - пенсіонерів, працівників, бюджетних організацій, військовослужбовців, дасть додатковий приріст голосів на користь« Єдиної Росії ». З'їзд партії «Єдина Росія» в неділю, 27 листопада, і третя агітаційна хвиля стануть фактором додаткової електоральної мобілізації на користь «Єдиної Росії», особистісний фактор Володимира Путіна в Росії і Сергія Собяніна у Москві . Також зіграє роль ефект делегування - підтримки популярних лідерів тієї партії, яку вони очолюють », - сказав Орлов.
«Протестні настрої не були такими сильними, як це прийнято вважати», - підкреслив глава АПЕК. «Протест деконсолідувати і зосереджений в тих соціальних групах, які не дуже активні електорально. Тобто, простіше кажучи, не ходять на вибори, - сказав Орлов. - Критичне ставлення до влади, яке ми спостерігаємо в блогосфері істотно відрізняється від настроїв виборців, які реально прийдуть на дільниці ».
За словами Орлова, в Москві «в наявності слабка агітаційна кампанія всіх партій, крім« Яблука », а кампанія ЛДПР в Москві слабкіше, ніж в Росії». «Ті тенденції, які ми спостерігаємо, в повній мірі проявляться у фінальній частині кампанії», - уклав він.

У свою чергу, генеральний директор Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ) Валерій Федоров в ході прес-конференції прокоментував заяву Орлова щодо протестних настроїв серед блогерів, і представив р езультатом останнього опитування і дані прогнозу ВЦИОМ за виборною тематиці.

«Ми нещодавно проводили опитування і питали, якими джерелами інформації люди користуються в ході виборчої кампанії для того, щоб сформувати свою політичну позицію, - повідомив Федоров. - І Інтернет в якості такого джерела назвали лише 8%. Тобто, незважаючи на прогрес в охопленні Інтернету і постійно зростаюче число користувачів, більшість з них використовують Інтернет зовсім не для того, щоб черпати там політичну інформацію. Тому блогосфера впливає на політичні населення виборців в меншій мірі ».

Також гендиректор ВЦВГД повідомив результати останнього опитування, яке було проведене 19-20 листопада. Перше питання - готовність виборців прийти на вибори. «44% росіян повідомили, що точно прийдуть на вибори. 34% заявили, що швидше за прийдуть. Що становить 88% декларативною явки. Тільки 19% сказали, що точно не прийдуть або скоріше не прийдуть », - сказав Федоров.

«Наступний момент - наскільки люди мотивовані проголосувати. З'ясувалося, що 73% з тих, хто збирається прийти на вибори, знають, навіщо це роблю. Тобто, це усвідомлене рішення самих людей », - продовжив він.

Далі - партійний рейтинг. «На питання, якби вибори відбулися в найближчу неділю, то за« Єдину Росію »проголосував би 41% опитаних, за КПРФ -10%, за ЛДПР - 9%, за« Справедливу Росію »- 8%. Три партії, що залишилися - «Яблуко», «Правое дело», «Патріоти Росії» набирають кожна не більш одного відсотка. Так само - менше 1% тих, хто планує прийти на вибори, але зіпсувати бюлетень », - констатував гендиректор Центру.

При цьому, за його словами, 45% назвали свій вибір на користь тієї чи іншої партії остаточним, 32% - скоріше впевнені, 7% - не цілком упевнені і 3% абсолютно не впевнені в своєму вибори. «Це опитування серед тих, хто точно прийде голосувати. Тобто, крім тих, хто взагалі не зміг відповісти, а їх 13%. Існує ще як мінімум 10% з визначилися, які схильні поміняти свій вибір в залежності від будь-яких обставин. А попереду, я нагадаю, ще цілий тиждень партії залишають собі заготовки. І в цей період ті, хто не має стійких партійних уподобань, визначаються зі своїм вибором », - додав Федоров.

Крім того, він навів дані, так званого, «народного прогнозу». «Людям важливо зрозуміти, хто ж все-таки пройде в Держдуму, - підкреслив гендиректор ВЦВГД. - Які партії подолають 7% бар'єр? 6% опитаних припускають, що це «Правое дело», 7%, що це будуть «Патріоти Росії», «Яблуко» - 8% ».

«Що стосується чотирьох партій, які сьогодні представлені в парламенті, то там цифри зовсім інші. 43% опитаних вважають, що в новій Думі буде «Справедлива Росія», 59% очікують там ЛДПР, 59% - КПРФ, і 81% не сумнівається в тому, що «Єдина Росія» буде в наступній Держдумі », - повідомив він.

Крім цього в ході прес-конференції Федоров навів дані консенсус-прогнозу експертів. «Кожному експерту ми даємо табличку зі списком партій та просимо поставити мінімальну і максимальну планку, яку, на їхню думку, партія набере на виборах в Державну думу. Ніхто з експертів не дає «Єдиної Росії» менше 52% і більше 57%, для КПРФ такий діапазон від 15% до 19%, для «Справедливої ​​Росії» - від 7% до 14%, у ЛДПР від 10% до 13%, у «Яблука» від 2% до 4%, у «Правого дела» і «Патріотів Росії» - від 1% до 2% », - пояснив гендиректор Центру.

Далі він представив інтегрований прогноз, «тобто ті цифри, які ми очікуємо від результатів виборів 4 грудня». «58% складе явка на вибори. Виборці на виборах проголосують наступним чином - 53,7% результат «Єдиної Росії», 16,7% - КПРФ, 11,6% - ЛДПР, 10% у «Справедливої ​​Росії». І це остання партія, долає бар'єр 7%. Далі - «Яблуко» - 2,9%, "Правое дело" - 1,7%, "Патріоти Росії" - 1,6. І недійсні бюлетені - 1,8% від загального числа голосів », - повідомив Федоров.

Він також розповів про те, як за даними опитування ВЦИОМ проголосують 4 грудня великі міста, малі міста і села. «Ми очікуємо, що найвищою буде явка на селі і в малих містах - близько 59%. У середніх містах вона буде трохи менше - 52% і в великих містах, включаючи столиці, близько 54% ​​».

Продовжуючи говорити про процентні показниках «Єдиної Росії» в залежності від територіальної ознаки, він зазначив, що «найкращий результат« Єдина Росія »отримає на селі - 56%, в малих містах - близько 52%, у великих містах - близько 48%».

«Що стосується гендерних і вікових відмінностей, то ми очікуємо, що близько 58% жінок проголосують за« Єдину Росію », серед чоловіків - близько 42%. Якщо говорити про віковий розрізі, то економічно активне населення до 45 років рівень підтримки «Єдиної Росії» ми очікуємо близько 56%. Що стосується перед пенсійного та пенсійного віку від 45 років, то тут підтримка буде близько 46% », - додав гендиректор ВЦВГД.

Коментуючи доповідь Федоров, Орлов, зі свого боку, зазначив, що дані прогнозу Всеросійського центру вивчення громадської думки об'єктивні. «При консервативному завершенні кампанії ймовірність такого прогнозу висока», - підкреслив Орлов.
Він також додав, що прогноз, з яким виступають політологи, дещо відрізняється від соціологічних прогнозів, оскільки «ми враховуємо чинники, які перебувають поза прямою екстраполяції даних, отриманих при соціологічних опитуваннях на підсумок голосування».

Говорячи про наявність порушень і фальсифікацій на виборах , Орлов повідомив: «Як голова Громадської ради «Чесний вибір», можу сказати, що аналіз тих порушень, які вже відбулися в ході агітаційної кампанії показує, чинників, які можуть поставити під сумнів волевиявлення виборців немає, хоча порушення є, і в деяких регіонах вони носять систематичний характер ».

За його словами, порушення стосуються ведення агітації, випадків використання технологій чорного піару, перевищення тиражів, зафіксовані погрози застосування насильства, конфлікти між партіями. «Є скарги на застосування адміністративного ресурсу. Але при детальному розгляді масштаб виявляється незначним. Хтось вимагає приміщення для зустрічей з виборцями більше, ніж передбачено для всіх інших. Хтось намагається надати на виборців тиск », - зазначив Орлов.
Що стосується фальсифікацій, то, на його думку, «логічно обговорювати це питання після дня голосування, тому що тоді можна буде проаналізувати факти, які надійдуть з місць». «Я переконаний, що треба зібрати факти, систематизувати їх і звертатися до суду. Питання фальсифікації вирішується не на мітингу, а в суді за допомогою спеціальної процедури. Тема з фальсифікаціями використовується багатьма для тиску на владу. Але потрібно говорити про факти і судових рішеннях », - уклав експерт.

Відзначимо також, що в п'ятницю, 25 жовтня свій прогноз на майбутні вибори представив і аналітичний центр Юрія Левади ( "Левада-Центр»). Як повідомив заступник директора Левада-Центру Олексій Гражданкін на прес-конференції на тему «Настрої росіян напередодні виборів до Держдуми» повідомив, що якби вибори відбулися в найближчу неділю, «від загального числа поданих голосів« Єдина Росія »отримала б 53 відсотки голосів» .

«Ця цифра вказується без урахування людей, які поки ще сумніваються, за кого їм голосувати», - зазначив він.
Таким чином, виходячи з цього числа, Партія отримала б 56% місць в Держдумі, що дорівнює 253 місцях, сказав Гражданкін.
Він повідомив також, що КПРФ, якби вибори відбулися в найближчу неділю, набрала б 20% голосів (21% місць в Держдумі), ЛДПР - 12% (13% місць) і «Справедлива Росія» - 9% (10% місць) . Решта партій набрали б «не те що менше семи відсотків, але навіть менше п'яти», зазначив Гражданкін.

Відповідно, опозиційні партії зайняли б 197 місць в нижній палаті парламенту. Зокрема, комуністам дісталося б 94 місця, есери - 44 місця і ліберал-демократам - 59 місць.

«Два тижні перед виборами - це великий термін, за два тижні часом змінюється дуже багато, і дані можуть змінитися істотно. Однак те, що «Єдина Росія» набере більше 50 відсотків голосів - оскаржити важко », - уклав Гражданкін.

Нагадаємо, вибори до Держдуми відбудуться 4 грудня. У них бере участь 7 партій - «Єдина Росія», КПРФ, ЛДПР, «Справедлива Росія», «Патріоти Росії», «Правое дело», «Яблуко». Держдума шостого скликання обирається терміном на п'ять років.

Які партії подолають 7% бар'єр?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация