Глава I. Загальні положення

  1. Стаття 1. Основні принципи проведення виборів Президента Російської Федерації
  2. Стаття 2. Законодавство про вибори Президента Російської Федерації
  3. Стаття 3. Виборчі права громадян Російської Федерації при виборах Президента Російської Федерації
  4. Стаття 4. Федеральний виборчий округ
  5. Стаття 5. Призначення виборів Президента Російської Федерації
  6. Стаття 6. Право висування кандидатів на посаду Президента Російської Федерації
  7. Стаття 7. Підготовка і проведення виборів Президента Російської Федерації виборчими комісіями
  8. Стаття 8. Право на передвиборну агітацію
  9. Стаття 9. Фінансування виборів Президента Російської Федерації
  10. Стаття 10. Гласність при підготовці і проведенні виборів Президента Російської Федерації
  11. Стаття 11. Неприпустимість участі у виборчих кампаніях кандидатів іноземних громадян, осіб без громадянства,...

ЗМІСТ | Слід. »»

Стаття 1. Основні принципи проведення виборів Президента Російської Федерації

Стаття 2. Законодавство про вибори Президента Російської Федерації

Стаття 3. Виборчі права громадян Російської Федерації при виборах Президента Російської Федерації

Стаття 4. Федеральний виборчий округ

Стаття 5. Призначення виборів Президента Російської Федерації

Стаття 6. Право висування кандидатів на посаду Президента Російської Федерації

Стаття 7. Підготовка і проведення виборів Президента Російської Федерації виборчими комісіями

Стаття 8. Право на передвиборну агітацію

Стаття 9. Фінансування виборів Президента Російської Федерації

Стаття 10. Гласність при підготовці і проведенні виборів Президента Російської Федерації

Стаття 11. Неприпустимість участі у виборчих кампаніях кандидатів іноземних громадян, осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій та міжнародних громадських рухів

Стаття 1. Основні принципи проведення виборів Президента Російської Федерації

1. Президент Російської Федерації обирається громадянами Російської Федерації на основі загального рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні.

2. Участь громадянина Російської Федерації у виборах Президента Російської Федерації є вільним і добровільним. Ніхто не має права впливати на громадянина Російської Федерації з метою примусити його до участі чи неучасті у виборах Президента Російської Федерації, а також перешкоджати його вільному волевиявленню.

Стаття 2. Законодавство про вибори Президента Російської Федерації

1. Законодавство про вибори Президента Російської Федерації складають Конституція Російської Федерації, Федеральний закон від 12 червня 2002 року N67-ФЗ «Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації» (далі - Федеральний закон «Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації »), справжній Федеральний закон, інші федеральні закони.

2. Основні поняття і терміни, використовувані в цьому Законі, застосовуються в тому ж значенні, що і в Федеральному законі «Про основні гарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської Федерації», якщо інше не передбачено цим Законом.

Стаття 3. Виборчі права громадян Російської Федерації при виборах Президента Російської Федерації

1. Громадянин Російської Федерації, який досяг на день голосування 18 років, має право обирати Президента Російської Федерації, брати участь у висуванні кандидатів на посаду Президента Російської Федерації, передвиборної агітації, спостереженні за проведенням виборів Президента Російської Федерації, роботою виборчих комісій, включаючи встановлення підсумків голосування і визначення результатів виборів, а також в здійсненні інших виборчих дій в порядку, встановленому цим законом, іншими федеральними за конамі.

2. Президентом Російської Федерації може бути обраний громадянин Російської Федерації, не молодший 35 років, постійно проживає в Російській Федерації не менше 10 років.

3. Громадянин Російської Федерації, який проживає або перебуває в період підготовки і проведення виборів Президента Російської Федерації за межами території Російської Федерації, має рівні з іншими громадянами Російської Федерації правами на виборах Президента Російської Федерації.

4. Не має права обирати Президента Російської Федерації і бути обраним Президентом Російської Федерації, брати участь в інших виборчих діях громадянин Російської Федерації, визнаний судом недієздатним або міститься в місцях позбавлення волі за вироком суду.

5. Не має права бути обраним Президентом Російської Федерації громадянин Російської Федерації, який займає на день офіційного опублікування (публікації) рішення про призначення виборів Президента Російської Федерації посаду Президента Російської Федерації другий термін поспіль.

6. Громадянин Російської Федерації, щодо якої набрав чинності вирок суду про позбавлення його права займати державні посади протягом певного терміну, якщо таке покарання передбачено федеральним законом, не може бути зареєстрований як кандидат на посаду Президента Російської Федерації, якщо голосування на виборах Президента Російської Федерації відбудеться до закінчення встановленого судом терміну.

Стаття 4. Федеральний виборчий округ

Вибори Президента Російської Федерації проводяться по єдиному федеральному виборчому округу, який включає в себе всю територію Російської Федерації. Виборці, які проживають за межами території Російської Федерації, вважаються приписаними до федеральному виборчому округу.

Стаття 5. Призначення виборів Президента Російської Федерації

1. Проведення виборів Президента Російської Федерації в терміни, встановлені Конституцією України та цим Законом, є обов'язковим.

2. Відповідно до Конституції Російської Федерації вибори Президента Російської Федерації призначає Рада Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації. Рішення про призначення виборів повинне бути прийняте не раніше ніж за 100 днів і не пізніше ніж за 90 днів до дня голосування. Днем голосування на виборах Президента Російської Федерації є друга неділя місяця, в якому проводилося голосування на попередніх загальних виборах Президента Російської Федерації і в якому чотири роки тому був обраний Президент Російської Федерації. Рішення про призначення виборів підлягає офіційному опублікуванню в засобах масової інформації не пізніш як через п'ять днів з дня його прийняття.

3. Якщо Рада Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації не призначить вибори Президента Російської Федерації відповідно до пункту 2 цієї статті, вибори призначаються і проводяться Центральною виборчою комісією Російської Федерації в третє чи четверте неділю місяця, в якому проводилося голосування на попередніх загальних виборах Президента Російської Федерації . Рішення Центральної виборчої комісії Російської Федерації про призначення виборів публікується не пізніше ніж через сім днів з дня закінчення встановленого пунктом 2 цієї статті терміну офіційного опублікування рішення про призначення виборів.

4. У разі припинення Президентом Російської Федерації виконання своїх повноважень до закінчення конституційного терміну у випадках і порядку, передбачених Конституцією Російської Федерації, Рада Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації не пізніше ніж через 14 днів з дня такого припинення повноважень призначає дострокові вибори Президента Російської Федерації. Днем голосування в цьому випадку є остання неділя перед днем, коли закінчуються три місяці з дня дострокового припинення виконання своїх повноважень Президентом Російської Федерації. Рішення про призначення дострокових виборів підлягає офіційному опублікуванню в засобах масової інформації не пізніш як через п'ять днів з дня його прийняття.

5. Якщо Рада Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації не призначить дострокові вибори Президента Російської Федерації відповідно до пункту 4 цієї статті, вибори Президента Російської Федерації призначаються і проводяться Центральною виборчою комісією Російської Федерації в перше або у другу неділю після закінчення трьох місяців з дня дострокового припинення виконання своїх повноважень Президентом Російської Федерації. Рішення Центральної виборчої комісії Російської Федерації про проведення виборів публікується не пізніше ніж через сім днів з дня закінчення встановленого пунктом 4 цієї статті терміну офіційного опублікування рішення про призначення дострокових виборів.

6. У випадках, передбачених пунктами 4 і 5 цієї статті, терміни здійснення виборчих дій, встановлені цим Законом, скорочуються на чверть.

7. Якщо день голосування на виборах Президента Російської Федерації, що призначаються відповідно до пунктів 2-6 цієї статті, збігається з передсвятковим або неробочим святковим днем ​​або з днем, наступним після неробочого святкового дня, а також з неділею, яке в установленому порядку оголошено робочим днем, днем ​​голосування є наступної неділі.

8. Якщо в період, коли зазначені в пунктах 2-5 цієї статті органи повинні прийняти рішення про призначення виборів Президента Російської Федерації, на всій території Російської Федерації введено надзвичайний або військовий стан, днем ​​голосування на виборах Президента Російської Федерації є перше чи друге неділю за через три місяці після скасування дії надзвичайного або воєнного стану.

Стаття 6. Право висування кандидатів на посаду Президента Російської Федерації

1. Кандидати на посаду Президента Російської Федерації (далі - кандидати) можуть бути висунуті політичними партіями, що мають право відповідно до Федерального закону від 11 липня 2001 року N95-ФЗ «Про політичні партії» (далі - Федеральний закон «Про політичні партії») брати участь у виборах, в тому числі висувати кандидатів (далі - політичні партії), виборчими блоками, а також в порядку самовисування. Громадянин Російської Федерації може висунути свою кандидатуру за умови підтримки його самовисування групою виборців.

2. Не може бути висунутий кандидатом громадянин Російської Федерації, який не має права бути обраним Президентом Російської Федерації.

3. Громадянин Російської Федерації, що заміщав посаду Президента Російської Федерації і достроково припинив виконання повноважень Президента Російської Федерації в разі відставки, стійкої нездатності за станом здоров'я здійснювати належні йому повноваження або відмови від посади, не може бути висунутий кандидатом на виборах, призначених у зв'язку з достроковим припиненням ним виконання своїх повноважень.

Стаття 7. Підготовка і проведення виборів Президента Російської Федерації виборчими комісіями

1. Підготовка і проведення виборів Президента Російської Федерації, забезпечення реалізації та захисту виборчих прав громадян та контроль за дотриманням зазначених прав покладаються на виборчі комісії в межах їх компетенції, встановленої цим Законом, іншими федеральними законами.

2. При підготовці і проведенні виборів Президента Російської Федерації виборчі комісії в межах своєї компетенції, встановленої цим Законом, іншими федеральними законами, незалежні від органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Втручання в діяльність виборчих комісій з боку законодавчих (представницьких) і виконавчих органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших органів і організацій, посадових осіб, інших громадян не допускається.

3. Рішення і акти виборчих комісій, прийняті ними в межах своєї компетенції, встановленої цим Законом, іншими федеральними законами, обов'язковими для федеральних органів виконавчої влади, органів виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації, державних установ, органів місцевого самоврядування, кандидатів, політичних партій, інших громадських об'єднань, виборчих блоків, організацій, посадових осіб, виборців.

4. При підготовці і проведенні виборів Президента Російської Федерації виборчі комісії мають право використовувати державну автоматизовану інформаційну систему з метою інформування виборців про хід підготовки і проведення виборів, про результати виборів, з метою пошуку, збору, поповнення, обробки, передачі та зберігання інформації, використовуваної при підготовці та проведенні виборів, інформаційного забезпечення діяльності виборчих комісій, що здійснюється ними в межах своєї компетенції, встановленої цим Федеральним законом, іншими федеральними законами. Інші інформаційні системи при проведенні виборів Президента Російської Федерації використовуватися не можуть.

Стаття 8. Право на передвиборну агітацію

1. Громадяни Російської Федерації, політичні партії, інші громадські об'єднання, виборчі блоки мають право в будь-яких допускаються законом формах і законними методами проводити передвиборну агітацію.

2. Під передвиборною агітацією в цьому Законі розуміється діяльність, здійснювана в період виборчої кампанії з виборів Президента Російської Федерації і має на меті спонукати або спонукає виборців до голосування за кандидата, або проти кандидата, або проти всіх кандидатів.

3. Держава забезпечує громадянам Російської Федерації, політичним партіям, іншим громадським об'єднанням свободу проведення передвиборної агітації відповідно до цього Закону, іншими федеральними законами.

4. Зареєстрованим кандидатам гарантуються рівні умови доступу до засобів масової інформації для проведення передвиборної агітації.

Стаття 9. Фінансування виборів Президента Російської Федерації

1. Витрати на підготовку і проведення виборів Президента Російської Федерації проводяться за рахунок коштів федерального бюджету.

2. Кандидати зобов'язані створювати власні виборчі фонди для фінансування своєї виборчої кампанії.

Стаття 10. Гласність при підготовці і проведенні виборів Президента Російської Федерації

1. Підготовка і проведення виборів Президента Російської Федерації здійснюються відкрито і гласно.

2. Нормативні акти виборчих комісій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, безпосередньо пов'язані з підготовкою і проведенням виборів Президента Російської Федерації, публікуються в державних і муніципальних періодичних друкованих виданнях. Інші рішення зазначених органів, безпосередньо пов'язані з підготовкою і проведенням виборів, публікуються або доводяться до загального відома іншим шляхом.

Стаття 11. Неприпустимість участі у виборчих кампаніях кандидатів іноземних громадян, осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій та міжнародних громадських рухів

Іноземні громадяни, особи без громадянства, іноземні юридичні особи, міжнародні організації та міжнародні громадські рухи не має права здійснювати діяльність, що сприяє або перешкоджає висуненню, реєстрації, обрання кандидатів.

ЗМІСТ | Слід. »»


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация