Глави держав - членів ШОС виступили за подальшу взаємодію в боротьбі з тероризмом

23 - 24 червень 2016 року в столиці Республіки Узбекистан, місті Ташкенті, відбулось шістнадцяте засідання Ради глав держав - членів Шанхайської організації співпраці (ШОС).

В ході саміту серед пріоритетних розглядалися такі питання, як безпека та протидія тероризму.

Виступаючи на розширеному засіданні Ради глав держав - членів Шанхайської організації співпраці, Президент Росії Володимир Володимирович Путін сказав: «Безумовно, головним напрямком спільної діяльності є забезпечення безпеки на просторах ШОС». «Необхідно і далі нарощувати потенціал регіональної антитерористичної структури, - зазначив він, - удосконалювати координацію силових відомств в рамках ООН та інших міжнародних організацій, прискорити підготовку проекту конвенції ШОС по боротьбі з екстремізмом, оновити антинаркотичну стратегію і програму по її реалізації, зміцнювати правову базу співробітництва в сфері інформаційної безпеки ».

Він зауважив, що в зв'язку з цим особливої ​​уваги потребує ситуація в Афганістані: «Важливо разом з афганськими партнерами активізувати протидію виходить з території цієї країни загрозам тероризму та транскордонної оргзлочинності, працювати по припиненню виробництва і обігу наркотиків, допомагати Афганістану в справі національного примирення і економічного відродження ».

Питання протидії міжнародному тероризму і екстремізму знайшли відображення в інформаційному повідомленні, прийнятому за підсумками засідання Ради глав держав - членів Шанхайської організації співпраці.

У ньому йдеться: «Глави держав особливо підкреслили, що міжнародний тероризм і екстремізм, в тому числі релігійний та інші його прояви, представляють сьогодні однаково зростаючу загрозу для всіх країн світу і людської цивілізації в цілому. Вони переконані, що протидіяти цим викликам можливо тільки шляхом нарощування спільної боротьби і спільних консолідованих зусиль світової спільноти щодо реалізації комплексних заходів з метою усунення їх першопричин ».

Учасники саміту підтвердили, що відповідно до положень Хартії Шанхайської організації співробітництва та іншими документами ШОС вироблення і реалізація заходів по спільному протидії тероризму, сепаратизму і екстремізму в усіх їх проявах, незаконному виробництву та обігу наркотиків, нелегальної торгівлі зброєю, боєприпасами та вибуховими речовинами, поширенню зброї масового знищення та засобів її доставки залишатимуться одним із пріоритетних завдань взаємодії в рамках організації.

Вони виступили за якнайшвидше прийняття Всеохоплюючої конвенції ООН по боротьбі з міжнародним тероризмом і наголосили на важливості створення ефективного майданчика широкого співробітництва з протидії викликам і загрозам регіональної безпеки.

Відзначивши важливість досягнутих за підсумками Ташкентського саміту домовленостей про розвиток співробітництва в сфері безпеки, глави держав, як йдеться в інформаційному повідомленні, виступили за подальшу тісну взаємодію з боротьби з тероризмом, сепаратизмом і екстремізмом, поширенням ідеології екстремізму, перш за все серед молоді, а також по профілактиці етнічної, расової та релігійної нетерпимості і ксенофобії. «У зв'язку з цим відповідно до Рішення Ради глав держав - членів ШОС від 10 липня 2015 року продовжено роботу з підготовки Конвенції ШОС з протидії екстремізму, яка сприятиме зміцненню правової бази співробітництва в цій сфері поряд з реалізацією Шанхайської конвенції про боротьбу з тероризмом, сепаратизмом і екстремізмом і Програми співробітництва держав - членів ШОС у боротьбі з тероризмом, сепаратизмом і екстремізмом на 2016-2018 роки ».

Наголошуючи на необхідності тісної взаємодії в боротьбі з міжнародними терористичними організаціями, глави держав високо оцінили роботу Регіональної антитерористичної структури ШОС щодо забезпечення координації взаємодії компетентних органів держав-членів щодо реалізації домовленостей в боротьбі з тероризмом, сепаратизмом і екстремізмом і виступили за подальший розвиток співпраці в цьому напрямку.

Не залишилося без уваги значення спільної інформаційної політики. В інформаційному повідомленні сказано: «Глави держав відзначили необхідність активізації спільних зусиль зі створення мирного, безпечного, справедливого і відкритого інформаційного простору, грунтуючись на принципах співпраці, поваги державного суверенітету і невтручання у внутрішні справи інших країн».




Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация