Хто платить за радянськими рахунках

2 Серпня 2012 у 0:19 Євген Ніколайчук спеціально для "Вісника Кавказу" 2 Серпня 2012 у 0:19 Євген Ніколайчук спеціально для Вісника Кавказу   Вкладники колишнього Ощадбанку СРСР продовжують отримувати виплати за власні вклади, хоча сам процес затягнувся більш ніж на 20 років

Вкладники колишнього Ощадбанку СРСР продовжують отримувати виплати за власні вклади, хоча сам процес затягнувся більш ніж на 20 років. Однак і зараз одноразові індивідуальні виплати цим категоріям населення в різних країнах йдуть по-різному.
Так, голова правління азербайджанського KapitalBank, правонаступника азербайджанського відділення Ощадбанку СРСР, Ельмар Мамедов відрапортував про те, що на початок серпня цього року одноразові виплати отримали понад 263 тисяч громадян країни. Виплати склали понад 147 млн ​​манатів - сума, еквівалентна 187 млн ​​доларів. За словами Ельмара Мамедова, в пункти з обслуговування банку надійшло 449,069 тис. Звернень вкладників, з яких 393,016 тис. Були передані в центр. Крім того, в банк надійшло 7838 звернень, пов'язаних з втратою або прийшли в непридатний стан ощадними книжками. В країні для видачі одноразових виплат було відкрито 143 пункти, з яких 65 працюють Баку, а решта 78 знаходяться в інших регіонах республіки.
Процес видачі індивідуальних одноразових виплат вкладникам азербайджанського відділення Ощадбанку СРСР продовжиться до 31 грудня 2013 року і охопить 2,4 млн громадян. За попередньою оцінкою міністерства фінансів, вкладникам будуть виплачені кошти в розмірі близько одного млрд манатів.
У Росії ситуація дещо інша - з огляду на територію та кількість населення країни, в наш час досить складно знайти людину у віці після 40 років, який би не мав претензій до Ощадбанку Радянського Союзу. І ось, починаючи з 2009 року, стало можливим отримати старі вклади Ощадбанку. Зрозуміло, що отримати їх в повному розмірі сьогодні виявиться неможливим, але ті, хто тримав свої гроші в Ощадбанку, в залежності від суми та від термінів, протягом яких ці гроші зберігалися там, отримають компенсацію за певними відсотками.
Свій борг перед громадянами за дореформений вкладами держава визнала в 1995 році. Відповідно до закону "Про відновлення і захист заощаджень громадян Російської Федерації" (від 10 травня 1995 года) державні гарантії щодо відновлення заощаджень поширюються на вклади в Ощадбанку, зроблені до 20 червня 1991 року. Також поширюються вони і на внески в організації державного страхування за договірними (накопичувальним) видам особистого страхування в період до 1 січня 1992 року і державні цінні папери (СРСР і РРФСР), розміщення яких проводилося на території Української РСР в період до 1 січня 1992 року.
Повернення старих боргів Ощадбанку повністю регламентується державою. І все виплати, які є дією запланованим, знайшли відображення в державних постановах. Так, наприклад, на 2011 рік є ціла стаття федерального закону, що регламентує послідовність і правила виплат компенсацій за старі вклади ощадбанку.
Перші внески вже отримали ті люди, чий вік складав 80 років і більше. Це було виконано з метою показати людям похилого віку, що держава не забуває своїх боргів. І сьогодні, завдяки тому, що Ощадбанк Росії - це потужна фінансова підприємство, стало можливо і подальше поступове погашення цих вкладів. Сбербанк Росії, який володіє більш ніж чвертю всіх банківських активів країни, взяв на себе зобов'язання Ощадбанку Радянського Союзу і поступово за цими зобов'язаннями розраховується.
При цьому гарантовані заощадження громадян оцінюються в сумі 345,5 мільярда рублів СРСР, що в перерахунку на 1 грудня 2009 року становить 22 трлн рублів. Це можна порівняти з витратами федерального бюджету за кілька останніх років. Остаточно розплатитися з вкладниками Мінфін розраховує вже до 2013 року.
Правда, виплати проводяться в двократному і трикратному розмірі від залишку вкладів в Ощадбанку станом на 20 червня 1991 року, що, зрозуміло, не викликає схвалення у постраждалих вкладників. Багато з них зверталися зі скаргою на відсутність процедури компенсації згорілих в 1991 році вкладів в Ощадбанку до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі. Однак їхній позов був відхилений.
А на Україні справи з виплатою радянських вкладів йдуть набагато гірше. На сьогоднішній день правонаступник Ощадбанку "Ощадбанк України" здійснив лише два транші виплат: першим у 2008 році вкладники отримали по 1 тис. Гривень з розрахунку 1 дореформений рубль = 1 гривня (близько 200 дол. За курсом НБУ на той момент), а з 1 червня нинішнього року почалися виплати по 1 тис. грунтовно "схудлих" (до 120 дол.) гривень з того ж розрахунку.
Обіцянки Віктора Януковича щодо повернення вкладів Ощадбанку СРСР українські політологи вже назвали "обманом виборців", оскільки до разових змін у соціальній політиці влада вдалася лише в останні місяці, з причини прийдешніх 30 вересня парламентських виборів. "Тривале, незважаючи на початок реалізації" соціальних ініціатив "президента, падіння рейтингу Партії регіонів і Януковича особисто, змусило політтехнологів влади посилити свої передвиборні обіцянки", - заявив екс-радник голови Фонду держмайна України Володимир Ларцев.
Українські ж банкіри вважають, що компенсувати зниклі вклади повинна Росія. Як заявив колишній заступник глави Національного банку України Сергій Яременко, "погашення боргів Ощадбанку СРСР можливо тільки з третьою стороною, тобто з-за кордону. Це борги СРСР, і погашати їх повинен той, хто успадкував його власність. Якщо правонаступником СРСР є Росія, то звідти і мають надійти кошти на повернення зниклих вкладів ".
Днями Микола Азаров повідомив, що за дорученням Януковича повернення вкладів Ощадбанку СРСР буде продовжено до 2015 року. Крім того, вкладникам Ощадбанку була обіцяна якась карта, яку можна буде використовувати як платіжний засіб при оплаті житлово-комунальних послуг та ряду інших платежів.

23100 переглядів




Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация