Капітан «Червоних вітрил»

17 лютого - День російських студентських загонів

17 лютого - День російських студентських загонів. У Курганській області понад 2 тисячі студотрядовцев, які працюють в будівництві, сервісі, сільському господарстві, педагогічних загонах і загонах провідників

Першокурсниця Курганського госколледжа Юлія Полікарпова дізналася про студентські загони на зустрічі з бійцями, які розповідали, що, вступивши в це молодіжний рух, хлопці зможуть подорожувати і непогано заробляти влітку.

- У мене однокурсниця пішла. Після зустрічі в обласному штабі приходить до мене, розповідає, як там цікаво. Покликала мене з собою. Я подумала, що якщо не сподобається, то завжди є можливість піти, - згадує Юлія.

Дівчина хотіла працювати провідницею, але в загін брали тільки з 18 років. Тоді вона вирішила в перший рік попрацювати вожатою, а потім перейти до провідників. Влітку Юлія поїхала в оздоровчі табори Курганської області. Їй так сподобалося з дітьми, що потім не захотіла міняти профіль. На наступний рік відправилася в Анапу.

Зараз Юлія відпрацювала 6 літніх змін. Щоразу її загін ставав одним з кращих.

- Вожатий на зміні в першу чергу повинен стати одним дітям і помічником вихователя. Не кожна людина може працювати з хлопцями в таборі, з ними потрібно перебувати 24 години на добу, - каже Юлія.

Дівчина працювала з дітьми різного віку, стикалася з проблемами. Зазначає, що підлітки хочуть здаватися дорослими, часом з ними важко знайти спільну мову, тому що вони нікого не хочуть слухати. Малюки постійно плачуть, просяться до мами, їх потрібно постійно розважати грою. Але, з іншого боку, вони дуже щирі, вірять кожному твоєму слову, обіймають міцно-міцно.

- У нас проходять курси, де пояснюють методики роботи. На практиці все індивідуально. На одній зміні я працювала з дітьми із забезпечених сімей. Вони розпещені. Мені було дуже складно з ними, тому що їх важко здивувати, заявляючи, - розповідає Юлія. - А потім я по-їхала на зміну, де відпочивали сироти. Мені говорили, що це некеровані діти. За кілька днів знайшла з ними спільну мову, у мене не виникло з ними ніяких проблем.

Зараз Юлія Полікарпова - начальник штабу студентських загонів Курганського державного коледжу і командир педагогічного загону «Червоні вітрила», який організувала сама в цьому році.

- Особливість студентських загонів в тому, що в тебе завжди є можливість розвиватися і рости. Для хлопців проходять всеукраїнські школи командирів, зльоти, - підкреслює Юлія. - Я прийшла бійцем в педагогічний загін «Ренесанс», потім стала комісаром, а потім командиром. Зрозуміла, що можу сама зібрати і організувати свій загін, що я і зробила.

У студентському загоні командир відповідає за дисципліну, за взаємодію з роботодавцем. Комісара називають «душею» загону, який організовує розважальні заходи, завжди підтримає, заспокоїть, порадить в скрутну хвилину.

Педагогічні загони шанують традиції. У них проходить «вогник», на якому хлопці діляться своїми історіями, враженнями. Бійці збираються, щоб привітати іменинників. Дуже часто у них проводять співанки під гітару. Який вожатий не вміє грати на цьому музичному інструменті? Обласний штаб організував школу гри на гітари для всіх бажаючих.

Багато хто думає, що студентські загони активізуються тільки влітку. Насправді бійці протягом року не тільки беруть участь у всеросійських проектах руху, але організовують свої соціальні акції в регіоні. Юлія Полікарпова разом зі своїми підопічними проводила свята для дітлахів з дитячого будинку № 1. Для маленьких пацієнтів наукового центру «Відновна травматологія та ортопедія» імені академіка Гавриїла Ілізарова ставили новорічні вистави.

- Студентські загони - це спосіб життя. Якщо потрапив в рух, то це назавжди. Пісні під гітару, зльоти, трудові будні. Головне, що тут ми отримуємо безцінний досвід, який стане в нагоді нам у житті, - говорить Юлія Полікарпова.

В ТЕМУ

У 1959 році студенти Московського держуніверситету вирушили на освоєння цілинних земель в Казахстан. Хлопці стали першими добровольцями одного з наймасовіших молодіжних рухів країни. У 1965 році викладач Курганського будівельного технікуму Ірбек Тотіка сформував перший студентський будівельний загін, який працював на сільських об'єктах Зауралля. Після розвалу СРСР тільки на початку 2000-х років активізувався рух студентських загонів. 17 лютого 2004 в Москві відбувся всеросійський форум студентських загонів, на якому заснували молодіжний загальноросійський громадський рух «Російські студентські загони».

Якщо ви стали свідком цікавої події, надсилайте повідомлення, фото і відео в Viber і WhatsApp за номером тел. : +79195740453, в нашій групі "В Контакте"

Який вожатий не вміє грати на цьому музичному інструменті?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация