Китайський Новий рік: традиції святкування

За східним календарем Китайський Новий рік в 2018 році наступає 16 лютого і триватиме до 4 лютого 2019 року. Зовсім скоро Жовта Земляна Собака законно займають трон управителя року.
За східним календарем Китайський Новий рік в 2018 році наступає 16 лютого і триватиме до 4 лютого 2019 року

У Китаї свято Чуньцзе - свято Весни, традиційний Новий рік за китайським місячним календарем. У ніч напередодні свята, що іменується «чусі», вся сім'я збирається разом. Влаштовується рясний святкова вечеря, після якого дивляться виступ відомих артистів по телевізору. У багатьох сім'ях молоді не лягають спати всю ніч, це називається «шоу сунь» - очікування Нового року.

Вранці наступного дня в багатьох сім'ях їдять пельмені «цзяоцзи». Вони за своєю формою нагадують злитки золота і срібла і символізують побажання багатства. Після сніданку покладається обходити будинки родичів і близьких з поздоровленнями і побажанням всіх благ. У перший день Нового року рідні та близькі, друзі і співробітники навідують один одного і дарують подарунки. Дорослі дарують дітям дрібні гроші, загорнуті в червоний папір, що символізує побажання достатку сім'ї та успішність розвитку дитини.

У Китаї святкують Новий рік 15 днів, і кожен день має особливе значення.

1 день. Настання Нового року опівночі відзначають гучними феєрверками, петардами і салютами. В меню святкового новорічного столу обов'язково входять страви зі свинячого і курячого м'яса, а також подають омарів, китайську ковбасу, в'ялене м'ясо і качку.

2 день. Люди ходять в гості до батьків і друзів. Ділові люди і представники уряду моляться для процвітання бізнесу і благополуччя в Новому році.

3 день. Носить назву «Червоний рот». Цей день вважається невдалим часом для привітань і ходінь в гості. Більшість вважає за краще залишатися вдома.

4 день. Закінчуються свята у великих корпорацій і починаються робочі дні у бізнесу.

5-6 день присвячується багатства. У ці дні зазвичай роблять пельмені і ходять в гості. Великі підприємства відкриваються для продовження виробничої діяльності, що супроводжується пускання феєрверків.

7 день вважається днем появи людини на світ. До святкового столу, як побажання процвітання і благополуччя, подається салат з сирої риби.

8-10 день. Вільні від справ щасливчики вечеряють у сімейному колі, моляться, запалюють феєрверки і пахощі. Дев'ятий день офіційно вважається початком китайського Нового року. До столу подають для вегетаріанців фрукти, торти, чай, іншим смажену свинину.

11-14 день. Період очищення від зайвого споживання їжі, яке відбувалося в попередні дні. На 13 добу стіл накривають дотримуються вегетаріанського харчування. Майже кожна організація і підприємець в цей час моляться своїм небесним захисникам для перемоги в боях з конкурентами, багатства і успіху в комерційній діяльності.

15 день. «Свято ліхтарів», під час якого прийнято ласувати пиріжками, виготовленими з клейкою борошна із солодкою начинкою і цукатами, а також милуватися світлом запалених вночі ліхтарів. Святом ліхтарів і завершується період святкування Нового року в Китаї.

Читати також:

Прогноз Ба Цзи на 2018 рік: основні аспекти

Чого чекати від 2018 року Жовтої Собаки?

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация