»Майбутнє поповнення: в Мар'їній Гірці доглядали кандидатів в розвідку

Суворовці і кадети, вихованці патріотичних клубів та секцій бойових єдиноборств

Суворовці і кадети, вихованці патріотичних клубів та секцій бойових єдиноборств. Напередодні Дня спеціальної розвідки, який офіцери і бійці білоруського спецназу відзначають 24 жовтня, в 5-й окремій бригаді спеціального призначення вперше пройшли змагання серед хлопчаків, які хотіли б пов'язати своє життя з армією.

Перед початком змагань під гуркіт шумових гранат і скрекіт кулемета загін спецназу подолав «стежку розвідника». Таку назву отримала смуга перешкод, що імітує різні зони бойових дій: від міських руїн до підземних ходів. Як і належить, бійці діяли в чіткому порядку і практично безшумно. А ось що спостерігали за тим, що відбувається школярі не приховували захвату: «Прямо як ніндзя!» - вигукнув хтось у натовпі.

» - вигукнув хтось у натовпі

Вже через кілька хвилин у самих хлопців був шанс справити враження на оточуючих. Точно метнути гранату, уразити ціль з пневматичної гвинтівки, надати допомогу пораненому - ось лише деякі етапи змагань на звання «Юного розвідника». Як виявилося, військова підготовка для школярів не в новинку. На перекладині багато підтягувалися більше 20 разів. А в збірці-розбиранні автомата Калашникова абсолютно не поступалися дорослим.

А в збірці-розбиранні автомата Калашникова абсолютно не поступалися дорослим

- Сюрпризом для нас виявився конкурс з медичної підготовки. Ми готувалися писати тест з історії Великої Вітчизняної війни, - зізнається учень 11 класу Вітебського кадетського училища Максим Морозов. - Втім, це не завадило нам посісти друге місце серед шести команд.

- Втім, це не завадило нам посісти друге місце серед шести команд

- Я хочу в подальшому пов'язати своє життя зі службою в Комітеті державної безпеки Білорусі, - каже Максим. - Задуматися про військову кар'єру підштовхнув приклад дідуся, який воював у Велику Вітчизняну і загинув під час операції «Багратіон».

Безумовними лідерами змагань стали мінські суворовці. Але деякі представники команд вразили позаконкурсними досягненнями. Наприклад, Гліб Лазаренко з Річиці, який свій перший стрибок з парашутом здійснив в 9 років. Зараз йому 16.

- Я почав займатися в військово-патріотичному клубі «Скіф» у 8 років. На рахунку вже 7 стрибків з парашутом. Крім того, ми проходимо тренування по водолазному справі, десантування з катерів, штурмовому альпінізму, рукопашного бою, - розповідає Гліб. - Зараз навчаюся в аграрно-технічному ліцеї за спеціальністю «Тракторист-водій». Але хочу піти в армію саме в Сили спеціальних операцій.

Маскувальний камуфляж, десятки одиниць сучасної зброї, техніка. Поки молодь розглядала і намагалася потримати в руках різне оснащення бійців спецназу, за майбутніми призовниками уважно стежили судді - офіцери 5-ї бригади спеціального призначення.

- Мені подобається, що армія їх надихає. Є блиск в очах! - поділився спостереженнями заступник командира 5-ї бригади спеціального призначення Олексій Гвілава. - Найголовніше, що серед них є ті, кого ми хочемо бачити на факультеті військової розвідки у Військовій академії або в Рязанському повітряно-десантному училищі. Перший раз завдання для змагань ми вирішили не ускладнювати. А в майбутньому хочемо, щоб ці змагання надовго прописалися в Мар'їній Гірці. Думаю, наступного разу крім профільних класів до конкурсу «Юний розвідник» приєднаються і місцеві школярі.

додатково

24 жовтня - День спеціальної розвідки Збройних Сил. Датою народження вважається 1918 рік, коли в Радянській Росії вперше були створені частини особливого призначення. 5-а окрема бригада спеціального призначення сформовано в Білоруському військовому окрузі в 1963 році. Особлива роль бійцям «п'ятірки», яка налічувала понад 500 уродженців Білорусі, відводилася під час бойових дій в Афганістані.

Олексій БОЛОТОВ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация