Міська реформа Олександра 2

  1. Передумови та мета міської реформи визначення 1 Реформа міського самоврядування 1870 року - ліберальна...

Передумови та мета міської реформи

визначення 1

Реформа міського самоврядування 1870 року - ліберальна імператорська реформа з метою отримання населенням міста права на управління господарством міста.

Необхідність реформування міського управління викликана проведенням селянської реформи і скасуванням кріпацтва. В результаті чого, новий суспільний устрій вимагав гнучкого і грамотного управління країною. Централізоване управління все більше гальмувало розвиток віддалених регіонів, тому ряд повноважень в управлінні містом було вирішено передати на місця.

У 1862 році країна готувалася до проведення реформи - створено 500 комісій у повітах і губерніях для вироблення пропозицій і поліпшення міських умов.

У 1864 році випущено «Міське положення» за результатами комісійних висновків і рекомендацій. Керівником даного проекту, Олександр II призначив П.А. Валуєва, який направив видане положення в державний рада, з твердженням якого, правило рівних станових виборних прав так само було прийнято.

Валуєва, який направив видане положення в   державний   рада, з твердженням якого, правило рівних станових виборних прав так само було прийнято

Нічого не зрозуміло?

Спробуй звернутися за допомогою до викладачів

Зміст міської реформи

  1. Міське управління. Статті цього розділу вводили основні положення і принципи управління містами і країною в цілому:

    • Зовнішній благоустрій;
    • Продовольче забезпечення;
    • Безпека;
    • Будівництво і введення додаткових установ (бірж, банків, пристаней та ін.).

    Основною функцією обрання став вибір один раз в чотири роки голосних на місця в міську думу. У думу могли потрапити будь-які обрані народом і наділені виборчими правами громадяни.

    Основне правило: обрання - 2/3 християн в управлінні, а міський голова в обов'язковому порядку повинен був прийняти християнство.

    До завдань Міської Думи віднесли:

    • Призначення обраних до управління;
    • Визначення розміру змісту Міської Думи і керуючих їй;
    • Визначення розміру міських зборів і податкових платежів.

    Завданнями Міської Управи призначалися: складання кошторисів і збір даних для управління, звіт перед Думою в своїх діях та витрати. Управа могла порахувати рішення думи незаконним, і в справи управління вступав губернатор.

  2. Проведення виборів в Міську Думу.

    визначення 2

    Міська Дума - безстановий орган управління містом.

    Міські Думи введені в 506 містах Росії, що так само було зафіксовано в «Міському положенні». Склад в Думу формувався один раз в 4 роки городянами-платниками податків , Що мали певний майновий ценз. Виборцями виступали піддані Російської імперії старше 25 років, що володіють власним майном без заборгованості з податків і зборів.

    Виборець не міг бути засуджений чи проходити в слідчих заходах на момент виборів. Список виборців сортувалося за величиною податкових надходжень від городян і затверджувався Міський Думою перед проведенням виборних заходів. Першу і другу виборчу групу становили платники 1/3 податкових зборів, в третій виборчий розряд включали інших платників

    Міський голова обирався губернатором або міністром внутрішніх справ з числа голосних таємним голосуванням.

Підсумки міської реформи

  • Початок бурхливого зростання в торгівлі і промисловості;
  • Закріплення системи органів громадського управління;
  • Залучення всіх класів і станів до цивільної відповідальності та культурному розвитку;
  • Підйом політичної освіти та культури;
  • Труднощі в управлінні, пов'язані з великим фінансуванням - основна частина доходу від податків прямувала на витрати урядового апарату, безпеку та інші інфраструктури міста.
Нічого не зрозуміло?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация