Мистецтво від "а" до "я": художні музеї світу, які потрібно побачити хоча б раз

  1. Лувр (Париж, Франція)
  2. Метрополітен (Нью-Йорк, США)
  3. Музеї Ватикану (Рим, Італія)
  4. Британський музей (Лондон, Великобританія)
  5. Галерея Уффіці (Флоренція, Італія)
  6. Державний Ермітаж (Санкт-Петербург, Росія)
  7. Прадо (Мадрид, Іспанія)
  8. Рейксмузеум (Амстердам, Нідерланди)
  9. Партнерські посилання:

Якщо вам - як Альберту Ейнштейну - твори мистецтва дають відчуття вищого щастя, то ви зобов'язані відвідати найвідоміші музеї світу. Готуйте блокнот і олівець - доведеться виписувати багато корисного з нашої статті для ваших майбутніх відвідувань.

Лувр (Париж, Франція)

Лувр - місце, куди варто йти в Парижі , Як тільки сфотографуєтеся навпаки Ейфелевої вежі. Щоб не бігати по Лувру, як це робили головні герої фільму Жан-Люка Годара «Банда аутсайдерів», радимо правильно і відповідально розподілити час, вибрати мету, що ви хочете побачити, і відвідати його в кілька днів.

Грандіозна колекція самого відвідуваного в світі музею (7 400 000 чоловік за 2016 рік за рейтингом The Art Newspaper) охоплює великі часові простори: з античності до 1848 року. Не відстають і географічні.

Для зручності відвідувачів Лувр поділений на тематичні розділи: Стародавній Схід, Стародавній Єгипет, Стародавні Греція та Рим, мистецтво ісламу, скульптури, декоративно-прикладне мистецтво, графіка, живопис. Найбільше туристи люблять останній зал, де представлено творчість художників від епохи Середньовіччя до середини XIX століття.

Детальніше про Луврі читайте в нашій окремій статті .

Must see: «Венера Мілоська» та «Ніка Самофракийская» (розділ античного мистецтва); Антоніо Канова - «Амур і Психея», Мікеланджело - «Раби» (зал французьких та італійських статуй), Леонардо да Вінчі - «Мона Ліза» і «Мадонна в скелях», Жак Луї Давид - «Коронація Наполеона», Ежен Делакруа - « Свобода на барикадах », Філіп де Шампень -« Мертвий Христос », Рафаель -« Мадонна з вуаллю »(зал живопису).

Порада: візьміть поверхову карту музею, яка лунає в Луврі безкоштовно і на кожному кроці.

Офіційний сайт: louvre.fr

Метрополітен (Нью-Йорк, США)

Якщо подорожуєте по США і хочете побачити найбільше зібрання мистецтва в цій країні, то вам дійсно варто включити в свою маршрут знаменитий музей Метрополітен Якщо подорожуєте по США і хочете побачити найбільше зібрання мистецтва в цій країні, то вам дійсно варто включити в свою маршрут знаменитий музей Метрополітен. Розташування у нього саме нью-йоркське і популярне - центр Манхеттена.

Метрополітен має експонати різних епох і культур: мистецтво Стародавніх Греції, Риму та Єгипту, Південно-Східної Азії, Африки, Океанії, доколумбової Америки. Також він зберігає велику колекцію американського, європейського та сучасного мистецтва. Пабло Пікассо, Амедео Модільяні, Едвард Хоппер, Джексон Поллок, Джотто, Сандро Боттічеллі, Ель Греко, Пітер Пауль Рубенс, Рембрандт, Огюст Роден, Ян Вермер, Поль Гоген, Нікола Пуссен, Клод Моне, навіть Діана Арбус - кого тут тільки немає!

Якщо ви намітили собі оглянути всі ці скарби, приготуйтеся ходити в музей щодня близько тижня. Цікаво, що Метрополітен працює за принципом Suggested Admission, чи то пак є рекомендована ціна за вхід, але можете заплатити скільки хочете (правило не поширюється на онлайн).

Must see: Джотто - «Поклоніння волхвів», Сандро Боттічеллі - «Явище Христа Богоматері», Клод Моне - «Скелі в Етрета», Нікола Пуссен - «Викрадення сабінянок», Пабло Пікассо - «Портрет Гертруди Стайн», «Поль Гоген -« Аве Марія ».

Порада: обов'язково читайте таблички під експонатами, там міститься багато корисної інформації.

Офіційний сайт: metmuseum.org

Музеї Ватикану (Рим, Італія)

Бути в Римі і не відвідати музеї Ватикану - непробачно для шанувальників мистецтва та Італії! Величезний музейний комплекс з 54 залами зберігає грандіозну колекцію видатних творів мистецтва Мікеланджело, Рафаеля і багатьох інших великих творців.

Почніть знайомство з Ватиканської пінакотеки, яка знаходиться в Бельведерському палаці (чому не з Сікстинської Капели, читайте нижче). Тут представлені картини Караваджо, Рафаеля, Да Вінчі, Тиціана, Веронезе і багатьох інших титанів кисті. Потім спустися в підвальне приміщення - музей «папамобіль» і папських карет (чому б не глянути на автомобіль, в якому було скоєно замах на Іоанна Павла II?). Далі рушайте в музей Пія-Климента, де знаходяться відомі скульптури «Лаокоон», «Аполлон Бельведерський» і «Персей». Також не варто проходити повз залу тварин і залу ротонди. В останньому, наприклад, можна подивитися на статую Антонія, генія чистої краси, улюбленого хлопчика імператора Адріана. Інше сховище скульптур - музей Кьярамонті. Тут стоїть пам'ятник «Август з Прима Порта».

Після такої великої порції живопису і скульптур, відпочиньте у Дворі ялинової шишки (Дворі Пінії), де знаходиться оригінальний бронзовий фонтан у вигляді шишки, який колись стояв на Марсовому полі в Парижі, і золота куля Sfera Con Sfera ( «Земна куля» або «Куля в кулі»). Наситившись «першими стравами» ватиканських музеїв, вирушайте до свого «десерту», ​​заради якого ви йшли сюди, - Сікстинській Капелі. Щоб дістатися до Сікстинської Капели, яка знаходиться в колишньої домової церкви Ватикану, потрібно пройти через розкішні Станці Рафаеля, географічний зал з картами володінь Італії, безліч коридорів, спусків і підйомів.

Must see: дивіться вище.

Поради:

  • Потрапляючи на територію Ватикану і його музеїв, туристи одразу ж біжать в Папський палац дивитися на главне - Сикстинську Капелу Мікеланджело. Але протягом стовпотворіння виносить звідти з такою силою, що повернутися до інших залах досить важко. Тому починати екскурсію коштує не з Сікстинської Капели, а з чогось іншого, залишивши її на десерт.
  • Обов'язково купите квитки online і тільки на офіційному сайті , Щоб не стояти в чергах, завдовжки в ватиканські стіни. Каси закриваються рано - о 16:00.

Офіційний сайт: museivaticani.va

Британський музей (Лондон, Великобританія)

Британський музей - головний історико-археологічний музей Великобританії. Його видає експозиція займає 94 галереї і зберігає пам'ятники всіх світових культур. Музей пишається найбільшою в світі єгипетської, а також греко-римської колекцією експонатів. Тут можна побачити все те, про що читав в книгах з історії з дитинства: прославлені Парфенонський експонати, вивезені з рідної грецької землі лордом Елджін, Розеттський камінь, який допоміг Жану Франсуа печериці розшифрувати єгипетські ієрогліфи, скульптуру Рамзеса II, гранітну голову Тутмеса III, рельєфи палаців ассірійських царів в Ніневії, скульптури Галикарнасского мавзолею і храму Аполлона в Басма, скульптури Фідія (знаменитий бюст Перикла, на хвилиночку!). Також тут знаходяться «Фаюмські портрети». Все це просто must see, якщо вважаєте себе фанатом мистецтва і прекрасного. Музей має у своєму розпорядженні невеликим мальовничим зборами, але дуже значним. Тут експонується чудова колекція гравюр і малюнків Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Рафаеля, Альбрехта Дюрера, Рембрандта. А знаєте, що найцікавіше? Відвідати British Museum ви можете абсолютно безкоштовно!

Must see: дивіться вище.

Порада: в Британському музеї весь час проводяться тематичні виставки. Якщо ви в Лондоні надовго, обов'язково подивіться розклад на офіційному сайті музею.

Офіційний сайт: britishmuseum.org

Галерея Уффіці (Флоренція, Італія)

Одне з улюблених місць усіх туристів у Флоренції. Гості міста готові годинами стояти в гігантських чергах, щоб наживо побачити екстер'єри дітища Вазарі, «Народження Венери» Боттічеллі і багато інших експонатів колекції роду Медічі. Фанати Італії, італійського мистецтва і епохи Відродження по повній програмі отримають тут свою дозу задоволення і вражень на все життя. Тут представлені роботи Джотто ді Бондоне, Мазаччо, Андреа Верроккьо, Леонардо да Вінчі, Сандро Боттічеллі, Мікеланджело, Сімоне Мартіні, Рафаеля, Джованні Белліні, Караваджо, Тіціана. Просто la dolce vita для іскусствоманов! Крім живопису Уффіці має колекцію графіки, а також скульптур епохи еллінізму. Значний інтерес у російських і українських туристів викликає галерея автопортретів великих художників Європи, адже саме тут знаходиться автопортрет Івана Айвазовського.

Must see: Сандро Боттічеллі - "Народження Венери»; Мікеланджело - «Мадонна Доні»; Сімоне Мартіні - «Благовіщення»; Караваджо - «Вакх» і «Голова Медузи Горгони»; Тіціан - «Венера Урбинская» і «Флора»; скульптура «Венера Медичі».

Порада: обов'язково купите в сувенірному магазинчику при галереї репродукції улюблених картин.

Офіційний сайт: uffizi.it

Державний Ермітаж (Санкт-Петербург, Росія)

Ермітаж - грандіозний музейний комплекс, в якому потрібно побувати хоча б раз у житті всім шанувальникам справжньої краси. 350 залів і більше 3 000 000 експонатів від кам'яного віку до XX століття! Гордість Ермітажу - відділ західноєвропейського мистецтва. Тут можна побачити близько 7 000 полотен легендарних майстрів: Леонардо да Вінчі, Антоніна Ван Дейка, Пітера Пауля Рубенса, Антуана Ватто, П'єра-Огюста Ренуара, Клода Моне, Поля Гогена, Анрі Матісса, Мікеланджело, Ван Гога, Рафаеля, Франсиско де Гойї, Ніколи Пуссена, Караваджо, Томаса Гейнсборо, Альбрехта Дюрера.

Якщо ви любите Рембрандта, то ви зірвали джекпот - в Ермітажі зберігається значна колекція полотен голландця. В інших залах експонуються колекції декоративно-прикладного мистецтва (меблі, кераміка, фарфор, венеціанське скло), лицарські обладунки, скіфські і давньогрецькі золоті вироби, грецькі амфори, римські мармурові скульптури, єгипетські папіруси.

Ермітаж - унікальний музей не тільки через свою історії і архітектури, а й тому, що тут кожен знайде експозицію до душі.

Must see: Рембрандт - «Даная», «Повернення блудного сина», «Святе сімейство»; Леонардо да Вінчі - «Мадонна Бенуа», «Мадонна Літта»; Поль Гоген - «Жінка, що тримає плід»; Караваджо - «Юнак з лютень»; Рафаель - «Мадонна з немовлям»; Мікеланджело - «скорчившись хлопчик»; Матісс - «Танець»; Джорджоне - «Юдіф»; Тіціан - «Каяття Магдалини».

Порада: перед відвідуванням обов'язково складіть план того, що ви хочете побачити, тому що весь Ермітаж за один день не осягнути, для цього будуть потрібні роки.

Офіційний сайт: hermitagemuseum.org

Прадо (Мадрид, Іспанія)

Веласкесомани, гойямани, грекомани і босхомани, вам обов'язково варто відправитися в Мадрид - в музей Прадо! Іспанські королі не тільки вирішували державні справи, але і займалися колекціонуванням живопису. Музей Прадо не може похвалитися масштабами експозицій як у Лувра або Ермітажу, але він володіє воістину унікальними шедеврами. Тут знаходиться чудова колекція іспанського живопису XII-XIX століть, яка вважається найбільшою в світі. Такої кількості Дієго Веласкеса, Франсиско де Гойї і Ель Греко немає ніде! Також не відстають за масштабами італійці, голландці та фламандці, представлені в музеї.

Must see: Дієго Веласкес - «Меніни», «Здача Бреди», «Вакх», Портрет інфанти Маргарити »; Франсиско де Гойя - «Маха оголена», «Маха одягнена», «Розстріл повстанців 3 травня 1808 року», «Сатурн пожирає своїх дітей»; Ель Греко - «Несення хреста»; Ієронім Босх - «Сад земних насолод», «Віз сіна», «Операція дурості»; Альбрехт Дюрер - «Адам і Єва»; Пітер Брейгель Старший - «Тріумф Смерті».

Порада: після 18:00 у музей можна потрапити безкоштовно.

Офіційний сайт: museodelprado.es

Детальніше про Прадо читайте в нашій окремій статті .

Рейксмузеум (Амстердам, Нідерланди)

Куди відразу біжать туристи, які приїхали в Амстердам? Є оселедця, кататися на катерах по каналах і, звичайно ж, дивитися на нідерландську живопис в прославленому Рейксмузеумі.

Експозиція музею демонструє історію цієї країни, починаючи з 1 100 року до наших днів в різних предметах мистецтва: порцеляні, гіпсових бюстах, антикварних меблів, полотнах відомих живописців.

Декоративно-прикладне мистецтво - цікаве проведення часу, нічого не скажеш, але найбільш ласий і бажаний розділ всіх відвідувачів музею - зал голландських художників. Саме тут знаходиться грандіозний «Нічний Дозор» Рембрандта. Інші любимчики туристів - Ян Вермер, Франс Халс і Ван Гог. З інших гордостей країни можна побачити полотна Пітера Класа, Корнелиса Ван Харлема, Якоба де Вітте і багатьох інших. Також в Рейксмузеумі представлені італійці, фламандці, іспанці та французи.

Must see: Рембрандт - «Нічний дозор; Ян Вермеер - «Кухарка», «Вуличка»; Ван Гог - «Автопортрет».

Порада: в кінці музейного марафону відпочиньте на Музеумпляйн - величезної площі з ідеальним газоном, звідки відкривається мальовничий вид на Музейний квартал.

Офіційний сайт: rijksmuseum.nl

Партнерські посилання:
  • Шукайте нестандартні екскурсії на Tripster ;
  • Замовляйте житло на Booking ;
  • Шукайте авіаквитки на сайті МАУ або OneTwoTrip ;
  • Замовляйте готові тури на Misto.travel ;
  • Вибирайте вигідну туристичну страховку на Chepara ;
  • Беріть байки в оренду на простих умовах на BikesBooking .

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Ому б не глянути на автомобіль, в якому було скоєно замах на Іоанна Павла II?
А знаєте, що найцікавіше?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация