Молоде і старе «Бабине літо». Прикмети і забобони

  1. «Коротка, але чудова пора» ...
  2. «Лише павутини тонкий волосся ...»
  3. «Бабине літо нас напуває дурманом ...»
  4. Статті по темі:

Бабине літо - це короткочасна пора повернення теплої та сонячної погоди в кінці серпня і у вересні. Здається, що природа забула про наступаючої осені. Бабине літо, згідно з народним календарем, ділиться на молоде «бабине літо» (28 серпня - 11 вересня) і старе «бабине літо» (14 - 24 вересня).

«Коротка, але чудова пора» ...

«Бабине літо», за твердженням метеорологів, це період стійкого антициклону напередодні осені. Саме він забезпечує повернення літнього тепла. Настає бажаний «оксамитовий сезон», коли стоїть тепла погода без виснажливої ​​літньої спеки. Початок молодого «бабиного літа» доводиться на день Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня). Старе «бабине літо» відраховується з Сьоміна дня, або дня Симеона Стовпника (14 вересня). Теплі дні на початку жовтня до «бабиного літа» ніякого відношення не мають.

Тримається така тепла і суха погода недовго, іноді одну - два тижні. В деякі роки «бабине літо» буває коротше, всього кілька днів. Зрідка трапляється осінь без «бабиного літа». Глава Росгідромету А. Фролов обіцяє в 2012 році на європейській території Росії теплий кінець серпня і непоганий вересень. За його словами, «бабине літо буде напевно». Подивимося.

Подивимося

«Лише павутини тонкий волосся ...»

«Бабине літо» - час масової появи павучків. Їх шовковисті павутинки пливуть в повітрі. «Бабине літо» нерідко буває з сюрпризами. Це повторні цвітіння дерев, чагарників і квітів (іван-чаю, купальниці і ін.). У 1955 році на «бабине літо» в Москві і Підмосков'ї було по-літньому спекотно - більше 25 ° С.В вересні 1934 року «бабине літо» було напрочуд довгим: з 1 по 25 вересня. Тоді знову заспівали пеночки, жайворонки, в Заволжя затоковалі тетерева. У Підмосков'ї всюди квакали жаби і кусалися комарі.

«Бабине літо нас напуває дурманом ...»

На «бабине літо» на Русі часто влаштовувалися народні гуляння з хороводами. Починалися весільні тижні. Матінки пироги пекли і столи накривали, за якими дівчата зі всього села збиралися. Женихи приїжджали, щоб наречених подивитися і вибрати. На «бабине літо» весілля грали.

У Сьомін день жінки і дівчата з раннього ранку льоном займалися. Дивилися, як перші нитки лягають: рівно і прямо - хороший і щедрий чоловік буде.

У «бабине літо» було прийнято знахарів в будинок запрошувати.

Існував цікавий звичай: в перший день «бабиного літа» в крихітних труну, зроблених з моркви або ріпи, ховали мух і тарганів. Закопували їх подалі від будинку, щоб назавжди позбутися від сімейних негараздів і бідності.
Вважалося: «Уб'єш муху до Семена-дня - народиться сім мух, а вб'єш після Семена-дня - помре сім мух».
Кажуть, що на Сьомін день горобці зникають. Потім лише деякі з них повертаються.

По погоді першого дня старого «бабиного літа» про осінь судять. Коли ясно, то і осінь теплою і світлою буде. Решту днів «бабиного літа» дощові - осінь сухою буде. І навпаки.

  • Молоде «бабине літо» погожий - старе буде непогожим.
  • Якщо «бабине літо» коротке (або його немає), то осінь буде сухою.
  • У вересні літо з осінню зустрічаються.
  • Луга павутиною затягнуті, багато павутини в повітрі - до затяжної осені.

© Сайт «Підмосков'ї» , 2012-2019. Копіювання текстів і фотографій з сайту pоdmoskоvje.cоm заборонено. Всі права захищені.

Статті по темі:

Поділитися в соціальних мережах

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация