Наполеон III - останній імператор Франції «Ніколлетт

У 1808 році в родині молодшого брата Наполеона I Луї-Бонапарта і Гортензії де Богарне, дочки Жозефіни від першого шлюбу, народилася третя дитина - Луї-Наполеон

У 1808 році в родині молодшого брата Наполеона I Луї-Бонапарта і Гортензії де Богарне, дочки Жозефіни від першого шлюбу, народилася третя дитина - Луї-Наполеон. Після розгрому Наполеона I під Ватерлоо Гортензія, шлюб якої на той час фактично розпався, виявилася у вигнанні в Швейцарії. Першим вихователем хлопчика став Філіп Ле Ба - син одного з найближчих сподвижників Робесп'єра. Королева Гортензія де Богарне зі своїм сином, майбутнім Наполеоном III (1808-1873). Картина французького живописця Жана-Батіста Ізабе (Jean Baptiste Isabey, 1767-1855).

© Fotodom.ru / Rex Features

ru / Rex Features

Добре відомі визначення, дані Наполеону III Карлом Марксом і Віктором Гюго. Класик марксизму визначив його як «маленького племінника великого дядька». Літератор обізвав «Наполеоном малим». Оточення імператора складалося з мерзотників, багаторазово зраджував свого монарха. Однак погубила Наполеона не його внутрішня, а зовнішня політика, особливо колоніальні авантюри в Індокитаї і Мексиці (1867), піррова перемога в Кримській війні (1853-1856), протидія об'єднанню Німеччини і Італії. На час франко-пруської війни і катастрофи під Седаном (вересень 1870 роки) він поодинці «воював» проти всієї Європи.

На час франко-пруської війни і катастрофи під Седаном (вересень 1870 роки) він поодинці «воював» проти всієї Європи

У нашій історіографії за Наполеоном III на довгий час зберігся образ, навіяний памфлетами Віктора Гюго і Карла Маркса. А ось для президента республіки Франції Франсуа Міттерана Наполеон був героєм. У 1960-і роки наполеонівський режим стало модним порівнювати з іншими авторитарними режимами: італійським фашизмом і німецьким нацизмом. Видатний французький історик Жан Тюлар причину популярності Луї-Наполеона побачив в тому, що той створив доктрину бонапартизму, якої так не вистачало самому Наполеону Бонапарту. Інший дослідник бачить причину успіху в підтримці його політики народними масами, в той час як традиційні політичні еліти відмовили йому в ній після перевороту.

Інший дослідник бачить причину успіху в підтримці його політики народними масами, в той час як традиційні політичні еліти відмовили йому в ній після перевороту

У 16 років рудоволоса Євгена де Монтихо (Eugénie de Montijo) була однією з найкрасивіших дівчат Мадрида. У неї був закоханий письменник Стендаль і вояки-гусари. Руда бестія приходила в розпач від кольору свого волосся, подовгу розчісуючи їх свинцевим гребенем, щоб вони хоч трішки посвітліли. Вперше її побачивши, Луї-Наполеон дивився на красуню іспанку, за свідченням очевидців, «немов стоїть перед тортом дитина». У 1851 році мадемуазель де Монтихо з'явилася на святах в Єлисейському палаці, які врешті-решт привели її до вершини влади. Вона звернула на себе увагу своєю грацією і своїм талантом обходитися мінімумом одягу. Імператриця Євгенія, уроджена графиня Монтихо, - остання імператриця Франції, дружина Наполеона III.

Імператриця Євгенія, уроджена графиня Монтихо, - остання імператриця Франції, дружина Наполеона III

Перша шлюбна ніч обдурила очікування імператора. Він мріяв про темпераментної андалузке, а отримав жінку, не більше сексуальну, ніж кавник, як жартував Олександр Дюма. Євгенія грала роль найелегантнішою імператриці Європи, з особи якої не сходить чарівна посмішка. Для цієї мети вона брала уроки у одній трагедійної актриси. Вона нетерпимо ставилася до фривольні, до яких був охочий її чоловік. Євгенія була позбавлена ​​чуттєвості, і всі спроби загравання з боку чоловіка розцінювала як «мерзоти».

Євгенія була позбавлена ​​чуттєвості, і всі спроби загравання з боку чоловіка розцінювала як «мерзоти»

Бонапартистський режим Луї-Наполеона став попередником наступних авторитарних і тоталітарних режимів, заснованих на використанні народної легітимності і масової підтримки. Характеристику бонапартизму дав В.І. Ленін, визначивши його як «лавірування монархії, яка втратила свою стару, патріархальну або феодальну просту і суцільну опору, монархії, яка змушена еквілібріровать, щоб не впасти ...» Бонапартизм наводять як дієвого засобу від різних напастей. Прихід до влади Піночета в Чилі і Франко в Іспанії.

Прихід до влади Піночета в Чилі і Франко в Іспанії

З памфлету Віктора Гюго «Наполеон Малий»: «Його прихильники охоче проводять паралель між ним і його дядьком, першим Бонапартом. Вони гооврят: «Один зробив переворот 18 брюмера, інший - 2 грудня; обидва вони честолюбці ». Перший Бонапарт хотів відтворити нову західну імперію, зробити Європу своїм васалом, придушити континент своєю могутністю. Він був володарем світу. Для цього він і зробив переворот 18 брюмера. Цей хоче мати коней і коханок, словом, він хоче добре жити. Для цього він і влаштував 2 грудня ».

Для цього він і влаштував 2 грудня »

Страждає від жовчних каменів імператор все далі відходив від своїх соціалістичних і демократичних мрій у внутрішній політиці. У зовнішній - він вляпався в війну з сильною Німеччиною. Під Седаном Наполеон III здався німцям, після того як йому, за його словами, «не вдалося знайти смерть». Через день після капітуляції в Парижі почалася Вереснева революція, що повалила уряд імператора. Звільнений з німецького полону після укладення миру, він поїхав в Англію. Він помер після операції дроблення каменів нирок 9 січня 1873 року. Його останніми словами були: «Ми ж не злякалися, що не злякалися тоді, при седані?»

»

Луї-Наполеон Бонапарт (Louis-Napoléon Bonaparte), пізніше Наполеон III, запропонував масовому виборцеві «третій шлях» соціального авторитаризму під гаслом «Велика Франція», що пролягав між відсталим монархізмом Бурбонів і Орлеанов і безбашенним демократизмом республіканців, одного разу зірвалися в якобінський терор. Наполеону III був властивий політичний цинізм: люди так заздрісні, жадібні і честолюбні, що управляти ними можна, лише заохочуючи ці ниці пристрасті і інстинкти.

джерело: http://www.pravda.ru/photo/album/25561/8/

Коментарів немає.

Його останніми словами були: «Ми ж не злякалися, що не злякалися тоді, при седані?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация