Населення Китайської Народної Республіки

Китайська Народна Республіка - багатонаціональна держава Китайська Народна Республіка - багатонаціональна держава. За офіційними даними на території КНР проживає 56 національностей, які сильно відрізняються один від одного. Титульною нацією вважаються ханьці - 55% населення Китаю, всі інші народності прийнято вважати «національними меншинами».

Така яскрава картина вийшла в результаті численних завоювань Китаю на рубежі XVIII-XIX століть, коли армія Імперії Цинь приєднала до своїх територій Внутрішню Монголію і Східний Туркестан, який згодом став Сіньцзяні-Уйгурським автономним районом. Після закінчення Другої Світової війни Китаю знову була повернута Маньчжурія. Таким чином, незважаючи на те, що національні меншини становлять невеликий відсоток від населення Китаю, вони займають величезні території країни.

Серед населення Китаю є нечисленні національності. Серед них національність лоба - всього 2965 чоловік. Крім того, 2 національностей нараховують від 10 до 100 тисяч чоловік. Це булан, таджики, пумійци, Ачан, нусуанци, евенки, Цзінци, цзінотяне, деан, узбеки, росіяни, баоаньци, меньбайци, орочони, дулун, татари, хечжейці, гаошаньци.

Національності, чисельність яких сягає від 100 тисяч до 1 млн. Чоловік - це Шеян, лісуанци, гелаотяне, лахутци, Дунсян, Вайц, Шуйці, насійци, цянци, туйци, сіботяне, мулаотяне, киргизи, Даури, цзінпотяне, Салар і маонаньци.

Перевищують позначку 1 млн. Чоловік такі національності як чжуани, маньчжури, хуей, мяо, уйгури, їян, туцзяне, монголи, тибетці, буітяне, Дунця, яотяне, корейці, Байцим, ханійци, Ліянь, казахи і Дайц.

Титульна нація ханьці проживають в основному на територіях в басейні річок Янцзи, Хуанхе, Чжуцзян, а так само на території Північно-східного Китаю.

Що стосується різних китайських діаспор, які проживають майже по всьому світу, то найбільша з них знаходиться в Канаді та сусідніх Сполучених Штатах Америки.

Державною мовою Китаю є китайський, на якому говорить більшість населення країни, за винятком району внутрішньої Монголії і Сіньцзяня, який є автономним районом і місцем проживання уйгурів. Тут основною мовою спілкування є уйгурська.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация