NEWSru.com :: Путін підписав закон про НКО

Президент Володимир Путін в суботу підписав скандальний закон про некомерційні організації - іноземних агентів
У підсумку Дума на останньому засіданні сесії затвердила відразу три резонансні проекту: про НКО-агентах, про наклеп і про "чорний список" сайтів
Закон, оперативно прийнятий Думою і Ради Федерації, викликав не тільки протести громадськості, а й цілий вал нових законодавчих ініціатив в руслі посилення інформаційного поля

Президент Володимир Путін в суботу підписав скандальний закон про некомерційні організації - іноземних агентів , Рапортувала прес-служба Кремля. Закон, оперативно прийнятий Думою і Ради Федерації, викликав не тільки протести громадськості, а й цілий вал нових законодавчих ініціатив в руслі посилення інформаційного поля. У підсумку Дума на останньому засіданні сесії затвердила відразу три резонансні проекту: про НКО-агентах , про наклеп і про "Чорному списку" сайтів . Не став відставати і Рада Федерації , Після схвалення якого закони надходять на підпис президенту.

Відповідно до закону про НКО, російська некомерційна організація, яка отримує фінансування з-за кордону і бере участь при цьому в політичній діяльності, наділяється статусом "іноземного агента" і підпадає під набагато жорсткіший фінансовий і інший контроль з боку держави. За невиконання вимог закону передбачена кримінальна відповідальність.

Так, якщо НКО злісно ухиляється від виконання обов'язків за поданням документів, необхідних для включення до реєстру "іноземних агентів", її представникам загрожуватиме штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до 480 годин. Але може бути призначено і більш суворе покарання - виправні роботи або позбавлення волі на строк до двох років.

Створення НКО, які будуть спонукати громадян "до відмови від виконання громадських обов'язків або до здійснення інших протиправних діянь", тягне за собою штраф до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі до трьох років, або примусові роботи на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк. Аналогічне покарання буде загрожувати за керівництво такою організацією.

За створення релігійного або громадського об'єднання, діяльність якого пов'язана з насильством над громадянами або іншим спричиненням шкоди їх здоров'ю, а також керівництво таким об'єднанням загрожує штраф до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеження волі на строк до чотирьох років, або примусові роботи на строк до чотирьох років , або позбавлення волі на той самий строк.

Нові інціативи: за моральність і проти панікерства

Із закінченням весняної сесії законодавчі неоднозначні законодавчі ініціативи зовсім не вичерпалися. Часто ці проекти були спровоковані трагедією в Кримську, де в інформаційному клінчі зійшлися офіційна влада і місцеві жителі, які не стикуються версії з приводу повені, що погубив 171 людини.

Так, Громадська палата вирішила регламентувати діяльність волонтерів . Їм ніяк не обійтися без організаційної форми і бухгалтерії, вважають громадські працівники. Ті у відповідь заявили, що влада всіх хоче "підім'яти під себе".

Сенатор Торшин в суботу запропонував додати в КК відповідальність за панікерство - до трьох років. І додав при цьому: "Історія воєн - де б вони не відбувалися - знає, що за законами воєнного часу панікерів зазвичай розстрілювали без суду і слідства".

На тижні депутат від "Справедливої ​​Росії", член громадської організації "Офіцери Росії" генерал-майор МВС Тетяна Москалькова повідомила, що буде клопотати перед Держдумою про введення кримінальної статті " за замах на моральність і грубе порушення правил співжиття, за дії, що посягають на честь і гідність громадян, моральні підвалини суспільства ".

"Меморіал і" За права людини "нариваються на закриття

Одна з найбільших російських некомерційних організацій (НКО), рух "За права людини", заявила, що бойкотуватиме закон про НКО, який зобов'язує організації, які отримують західні гранти, зареєструватися в Мін'юсті в якості "іноземних агентів".

"Ми ніколи не будемо агентами і не підкоримося цьому закону. Ми - агенти російських громадян. Ми будемо продовжувати отримувати іноземні гранти, і будемо говорити про це відкрито", - заявив "Інтерфаксу" лідер руху Лев Пономарьов.

"Влада буде приймати проти нас заходи, ми будемо чинити опір заходами правового характеру - звертатися в суди, в Конституційний суд. Тоді влада нас якимось чином закриє, але це буде рішення влади", - сказав він.

Згоден з оцінкою нового закону і глава "Меморіалу" Олег Орлов. "Смішно, щоб ми з переляку від цього закону почали відмовлятися від закордонних пожертвувань. Це пов'язано не тільки з тим, що нам важко знайти пожертвування в Росії, хоча ми це намагаємося робити і будемо робити, але ми не бачимо нічого кримінального і нічого ганебного в тому, що ми отримуємо гранти від абсолютно легальних іноземних організацій ... Звичайно, ми не будемо відмовлятися ", - заявив він РІА Новини" .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация