огірок солоний

  1. Калорійність огірка солоного
  2. Склад і корисні властивості огірка солоного
  3. Шкода огірка солоного
  4. Як вибрати огірки для засолювання
  5. Сорти для засолювання огірків
  6. Огірок солоний в кулінарії

Огірок солоний - традиційне блюдо слов'янських народів, найбільше поширене на Русі і до сих пір не втратило своїх позицій не тільки в класичній російській кухні, але і в сучасних методах приготування страв. Солоними свіжі огірки стають після засолювання в спеціальному розсолі, гарячим або холодним способом. Огірки засолюють, як правило, цілком, щоб зберегти соковитість і хрусткость овоча. Огірок солоний, правильно приготований, має насичений колір від темно-зеленого до хакі, смак і аромат залежить від доданих спецій, прянощів і овочів. Скляні банки з солоними огірками зберігаються два роки (в холодильнику або льосі), огірки, засолені на зиму в бочках, потрібно вжити до весни.

Калорійність огірка солоного

Калорійність огірка солоного становить 11 ккал на 100 грам продукту.

Склад і корисні властивості огірка солоного

У складі продукту: огірки , сіль і вода . Добавками можуть служити часник, листя хрону, смородини і вишні, корінь хрону, парасольки кропу, чорний перець горошком, гострі перці і пряні трави за смаком. Солоні огірки, як і свіжі, містять в собі калій, фосфор, кальцій, магній, залізо, цинк та інші мінеральні речовини, а також вітаміни С, групи В, PP та інші, тільки в меншій кількості (calorizator). Молочна кислота , Яка утворюється в солоних огірках природним шляхом в процесі бродіння, робить благотворний вплив на мікрофлору кишечника, стимулюючи зростання корисних бактерій. Солоні огірки здатні збільшити вироблення шлункового соку, підвищують апетит і покращують перистальтику завдяки клітковині.

Шкода огірка солоного

Солоними огірками не слід зловживати тим, у кого є жовчокам'яна хвороба, гіпертонія, атеросклероз, пієлонефрит, ожиріння вище 2-го ступеня. Надмірне вживання солоних огірків може викликати затримку рідини в організмі.

Як вибрати огірки для засолювання

Головним критерієм при виборі огірків служить їх зовнішній вигляд. Огірки, найкраще підходять для засолювання не повинні бути довше 15-ти см, мати темно-зелену щільну шкірку, яскраво виражену бугристость і чорні дрібні шипи. М'якоть у таких огірків щільна, без пустот, з дрібним насінням. Слід пам'ятати, що огірки, вирощені у відкритому ґрунті, зазвичай більш ароматні й рідше гірчать. Значення має і ступінь стиглості огірків, ідеальний огірок повністю визрів, але не перезріло, тому що шкірка починає грубеть, світлішати, а насіння збільшуються в розмірі.

Сорти для засолювання огірків

Найкращими сортами, придатними для засолювання і маринування огірків вважаються: Береговий, Воронезький, Герман, Засолочний, Муромський, Ніжинський, Фенікс, Хрусткий. Якщо перевага віддається невеликим огірочками, слід звернути увагу на сорти Паризький корнішон і Ліліпут. Гібридні сорти огірків також відмінно зарекомендували себе при засолюванні, це: Благодатний F1, Бочковий засолювальний F1, Буран F1, Застільний F1, Московський піжон F1, Адам F1, Мурашка F1, Наташа F1, Роднічок F1, Соловей F1, Кураж F1, Далекосхідний F1.

Огірок солоний в кулінарії

Солоні огірки - відмінного смаку закуска, продукт хороший як сам по собі, так і в доповненні до салатів (вінегрет і Олів'є рідкісна господиня готує без солоних огірків), супів, закусок і гарнірів. Солоні огірки додадуть пікантність різних соусів, класичним вважається поєднання відвареної картоплі , сала , Солоного огірочка і запітнілій чарки горілки .

Більше про огірки, свіжих і солоних, дивіться в ролику телепередачі "Про самому Головному".

Спеціально для Calorizator.ru
Копіювання даної статті цілком або частково заборонено.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация