Опозиція: заяву Земана про роботу контррозвідки несправедливо

  1. Немає фактів - немає проблеми?
  2. Підтримати можна протестувати

У звіті, опублікованому службою безпеки, міститься попередження про діяльність російських і китайських шпигунів, які працюють, зокрема, в посольствах Росії і Китаю У звіті, опублікованому службою безпеки, міститься попередження про діяльність російських і китайських шпигунів, які працюють, зокрема, в посольствах Росії і Китаю. За даними розвідки, Китай використовував в тому числі членів своїх делегацій для здійснення розвідувальної діяльності. BIS також звернула увагу на легковажний підхід до роботи чеських політиків і державних службовців і повідомила про двох кібер-атаках на Міністерство закордонних справ. Перша являє собою довгострокову атаку на поштову службу, один з найсерйозніших випадків кібер-шпигунства за минулий рік, причому стеження було розпочато ще в 2016 році. Перш ніж було вжито заходів, було розкрито близько 150 електронних поштових скриньок службовців МЗС. Другий випадок кібер-атаки, за даними BIS, пов'язаний з діяльністю російської ФСБ і хакерської групи APT28 / Sofacy.

Необхідно підкреслити, що звіт був опублікований в скороченому вигляді - повна версія доступна глави держави, уряду та ряду осіб, які за службовим професії мають право на інформацію подібного характеру.

Немає фактів - немає проблеми?

Мілош Земан, фото: Архів Чеського радіо   6 грудня Президент Чехії Мілош Земан в щотижневому інтерв'ю з Яромиром Соукупом для телеканалу TV Barrandov прокоментував, в тому числі, і результати роботи служби безпеки Мілош Земан, фото: Архів Чеського радіо 6 грудня Президент Чехії Мілош Земан в щотижневому інтерв'ю з Яромиром Соукупом для телеканалу TV Barrandov прокоментував, в тому числі, і результати роботи служби безпеки.

«За шість років не було жодної конкретної інформації про те, що вдалося розкрити хоча б одного-єдиного, російського чи китайського шпигуна», - заявив глава держави. Він підкреслив, що читає і ту частину звіту, яка не призначена для очей широкої громадськості і могла б, таким чином, містити більш детальну інформацію. Однак оскільки в ній не зазначено конкретних імен, то звіт можна сприймати не інакше, як «балаканину», уклав Мілош Земан.

Президент також звернув увагу, що BIS не приділяє достатньо уваги діяльності ісламських терористів на території країни, і привів в приклад особистість колишнього празького імама на ім'я Самер Шехадех (Samer Shehadeh). Останній звинувачувався в підтримці, пропаганді і фінансуванні терористичних акцій. За словами президента, стверджувати про наявність шпигунів на території країни можна тільки, маючи на руках конкретні імена і факти.

BIS, foto: Miaow Miaow, відкрите джерело BIS, foto: Miaow Miaow, відкрите джерело

«Зате там, де повинні були б виявити терориста, там нікого в результаті не виявляють. Вигадують шпигунів. Я б лише з повагою схилив голову, якби мені сказали: «Такий-то і такий-то є шпигуном».

На сайті Міністерства фінансів ЧР зазначено: на частку BIS в державному бюджеті на 2018 рік було виділено 1,58 млрд чеських крон, в 2019 році ця сума повинна за планом збільшитися приблизно на 100 млн крон. Служба безпеки дотримує свої фінансові інтереси і повинна підтвердити необхідність свого існування - інакше не пояснити той факт, що вона наполягає на наявності російських і китайських агентів на території Чехії, не наводячи точних даних, вважає президент.

В інтерв'ю для телеканалу TV Barrandov Мілош Земан також розчарування прокоментував дії нового глави поліції ЧР Яна Швейдара і критично відгукнувся про план державного бюджету на 2019 рік.

Підтримати можна протестувати

Ондржей Кундрю, фото: Шарка Шевчікова, Чеське радіо   Позиція президента викликала широкий розголос Ондржей Кундрю, фото: Шарка Шевчікова, Чеське радіо Позиція президента викликала широкий розголос. Інформаційна служба безпеки Чехії відреагувала постом в Twitter, заявивши, що інформує своїх адресатів про всі свої дії. Представники BIS підкреслили, що їх роботою керує уряд, а за її виконанням стежить парламентський комітет з контролю за Інформаційною службою безпеки і Комітет з безпеки. Нещодавно всі три вищезгаданих органу висловили одностайну вдячність за роботу BIS на благо Чеської Республіки, йдеться в пості в Twitter.

Редактор журналу Respekt Ондржей Кундрю в інтерв'ю для порталу Aktuálně.cz повідомив, що вважає звіт BIS одним з найточніших за останні роки, незважаючи на те що в опублікованій його частини і не міститься конкретних імен. Як приклад для наслідування Кундрю привів звіти естонської контррозвідки КАПО, в яких простому населенню надано інформацію про конкретних людей, аж до фотографій і опису взаємозв'язків.

Мирослав Калоусек, фото: Лубош Ведран, Чеське радіо   На адресу президента гостро висловилися деякі сенатори;  в той час як Марек Гілшер назвав Мілоша Земана політичною повією Кремля, Павло Фішер в своїй Twitter написав, що стурбований ситуацією, що склалася і має намір винести висловлювання глави держави на обговорення в Сенаті Мирослав Калоусек, фото: Лубош Ведран, Чеське радіо На адресу президента гостро висловилися деякі сенатори; в той час як Марек Гілшер назвав Мілоша Земана політичною повією Кремля, Павло Фішер в своїй Twitter написав, що стурбований ситуацією, що склалася і має намір винести висловлювання глави держави на обговорення в Сенаті.

На думку глави депутатів партії TOP09 Мирослава Калоусека, Мілош Земан публічно поставив під сумнів дію одного з ключових органів безпеки держави. Глава партії «Свобода і пряма демократія» Томіо Окамура нагадав, що в рядах її депутатів звіти BIS нерідко викликають застереження, в першу чергу через формулювання, які провокують надмірну політичну і медіальну істерію. Однак, за його словами, забувати про відповідальність і складності роботи співробітників служби безпеки на благо країни все одно не слід.

Любомир Заоралек, фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо   У свою чергу, екс-міністр закордонних справ, депутат і впливовий соціал-демократ Любомир Заоралек в інтерв'ю для сайту Info Любомир Заоралек, фото: Філіп Яндоурек, Чеське радіо У свою чергу, екс-міністр закордонних справ, депутат і впливовий соціал-демократ Любомир Заоралек в інтерв'ю для сайту Info.cz сказав, що значимість фактів, про які йдеться в поточному звіті BIS, менше, ніж «можна собі уявити». За його словами, головну загрозу для Чехії представляє не сила Росії або Китаю, а слабкість самої Чехії. Розбіжності між представниками Інформаційної служби безпеки і президентом Мілошем Земаном спостерігаються не вперше. У жовтні 2018 року глава держави вже вдруге відмовився представити до генеральського чину директора даної служби Міхала Коуделку без офіційного пояснення на те причин.

Інформаційна служба безпеки Чеської Республіки - це орган, в чиї завдання входить ідентифікація, моніторинг і збір інформації про активність представників інших держав та осіб, що діють в інтересах цих держав на території Чехії. Основна увага приділяється тероризму, організованої злочинності, кібер-безпеки, дотримання економічних інтересів держави та захисту демократії і конституційності.

Як повідомляється на сайті Чеського Телебачення, результати звіту BIS за 2017 рік будуть обговорюватися на спеціальному засіданні уряду в січні 2019 року. За словами прем'єр-міністра ЧР Андрія Бабіша, мова піде про заходи, які вживаються з метою уникнення загрози безпеці та економічним інтересам держави.

Немає фактів - немає проблеми?
Немає фактів - немає проблеми?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация