Ошукані владою військові пенсіонери починають безстрокові акції протесту

Переглядів: 5335

Переглядів: 5335

У Херсоні відбулися звітні збори ветеранів Херсонської Гвардійської Червонопрапорної зенітної ракетної бригади ППО.

Про це повідомляє кореспондент Times.com.ua .

Обговорили, що зроблено за рік минулий і намітили плани на рік, що настав. Варто зазначити, що підрозділи бригади дислокуються в Херсонській та Миколаївській областях і ветеранська організація досить значна за своїм кількісним складом.

Без права голосу на збори прийшли і ветерани інших військових частин Херсонського гарнізону.

Найбільш гостре і емоційне обговорення викликало те, що уряд, грубо поправ мислимі і немислимі норми чинного законодавства, моральних та етичних норм, плюнуло на захисників Батьківщини, в тому числі і тих, хто і сьогодні несе військову службу, не шкодуючи здоров'я свого, а якщо буде потрібно - і життя.

Військові пенсії прив'язані до окладів військовослужбовців, а оклади ці не підвищувалися з домайданних часів. Не сталося підвищення і з 1 січня 2018 року, як було обіцяно урядом. У Києві вирішили "порадувати" військових ближче до виборів Президента, а поки заощадити бюджетні кошти.

На зборах озвучили проект звернення Оргкомітету Координаційної ради ветеранських громадських об'єднань України до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана (текст звернення наводиться нижче). Його одностайно схвалили всі присутні і підписали понад 60 ветеранів - ракетників.

У зверненні до прем'єр-міністра України висуваються вимоги:

1. Невідкладно скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 №1052 " Про внесення зміни до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 № 704 "І з 1 січня 2018 року перерахувати раніше призначені пенсії особам, звільненим з військової служби та деяких інших осіб на умовах Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб.

2. Перерахувати раніше призначені пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ з 1 січня 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 №988.

3. Зобов'язати керівників центральних органів виконавчої влади сектора безпеки і оборони невідкладно розробити і затвердити накази про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, визначення посадових окладів, окладів за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

4. Зупинити приховану від захисників України і українського суспільства діяльність Кабінету Міністрів України щодо розробки законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення і внести відповідне подання до Верховної Ради України.

5. За несвоєчасне виконання приписів прикінцевих положень пункту 10 Закону України від 6 грудня 2016 №1774 та підпункту 2) пункту 9 від 3 жовтня 2017 №2148, що призвело до вкрай негативних суспільних наслідків, винести подання про звільнення міністра соціальної політики України Реви А. А. з займаної посади.

Сьогодні в Києві актив Організаційного штабу буде вручати вимоги керівництву державних органів, а з 11 січня в урядовому кварталі почнуться безстрокові акції протесту ветеранів-пенсіонерів силових структур.

Присутні на зборах військові пенсіонери, які не мають можливості відправитися в столицю, вирішили зібратися на акцію протесту на площі Свободи в Херсоні о 10:00 20 січня 2018 року. Вони також закликають приєднатися до акції ветеранів усіх силових структур.

Текст звернення до прем'єр-міністра:

Голові Кабінету Міністрів України

Гройсману В.Б.

Шановний Володимире Борисовичу!


Понад три роки тривала складна і звивиста робота органів державної влади і військової громадськості про збільшення посадових окладів і окладів за військовим званням при зменшенні питомої ваги надбавок, підвищень, премій і винагород в структурі грошового забезпечення та приведення його у відповідність фізичним і моральним затратам військовослужбовців.


Прийняте 30 серпня 2017 Кабінетом Міністрів України постанову №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" стало вирішальним кроком у цьому процесі, воно відкрило шлях для приведення розмірів раніше призначених пенсій у відповідність реаліям сьогодення.


Були достатні підстави сподіватися, що результати праці і служби державних службовців, військовослужбовців і службовців інших структур сектору безпеки і оборони будуть оцінюватися за однаковими принципами, на рівних засадах і умовах із застосуванням коефіцієнтів, які визначаються умовами, в яких вони виконують службові обов'язки. Армійське співтовариство очікувало, що безлад в системі грошового забезпечення військовослужбовців буде подолано, що безпосередньо позитивно вплине і на пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби.


Однак, прийняте без достатньої правової та фінансового обґрунтування, вивчення і детального аналізу соціальних наслідків та ризиків рішення щодо відтермінування вступу в силу постанови №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" до 1 січня 2019 нівелювало плоди трирічної спільної роботи органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства. "Азаровщина", збереження моделі ручного управління одним з видів забезпечення військ, суб'єктивізм і несправедливість при визначенні та виплаті грошового забезпечення військовослужбовцям збережені ще на рік.


На початку року представникам структур сектора безпеки і оборони кулуарно, без дотримання будь-яких вимог регламенту діяльності органів виконавчої влади, були передані для вивчення і опрацювання давно анонсовані таємно розроблені Міністерством соціальної політики України "реформаційні" зміни системи пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби . Суть змін полягає в спробі замінити просту і прозору систему обчислення та перерахунку раніше призначених пенсій залежно від розмірів грошового забезпечення військовослужбовців на багатоскладову формулу залежності від середньої заробітної плати в Україні та індексу споживчих цін. При цьому специфіка виконання службових обов'язків, наявні фізичні та психічні навантаження, ризки для життя і наслідки для здоров'я до уваги не беруться.


Мотиви необхідності внесення таких змін, неодноразово оприлюднені Міністром соціальної політики України Ревою А.А., свідчать або про відсутність професіоналізму "батьків" цієї реформи, нездатності об'єктивно проаналізувати реальний стан пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, недоліки в його системі і оцінити соціальні наслідки можливих рішень, або ж про цілеспрямованій спробі завдати шкоди національній безпеці і обороні воюючою країни. Рішень ж по врегулюванню проблеми з пенсійним забезпеченням пенсіонерів органів внутрішніх справ взагалі не пропонується.


За всією цією риторикою проглядається тільки один мотив - таким чином Мінсоцполітики пропонує заощадити бюджетні кошти на військових пенсіонерів. Перенесення ж вступу в силу постанови від 30 серпня 2017 №704 будь-якої економії або додаткового навантаження на державний бюджет України в 2018 році не містить.


Ретельний аналіз чинного законодавства свідчить, що створена і роками склалася система призначення, обчислення, виплати і перерахування раніше призначених пенсій в залежності від зміни розмірів грошового забезпечення, приведення їх у відповідність розмірам прожиткового мінімуму і ціновій політиці держави не вимагає кардинальних змін.
Разом з тим, і рішення про перенесення термінів вступу в силу зазначеної постанови, і оприлюднення новел про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, викликало однозначно негативну реакцію як у військових колективах, так і в співтоваристві військових пенсіонерів.


Такі рішення мають демотивувальний, деморалізуючий і дестабілізуючий характер, спонукають військовослужбовців і службовців інших структур сектору безпеки і оборони до дострокового розірвання контрактів, масового звільнення з військової служби. За нинішньої укомплектованості військових частин і підрозділів, в тому числі - тих, що виконують бойові завдання, це - пряма загроза національній безпеці і обороні, ставить під загрозу зриву виконання бойових завдань по захисту незалежності і територіальної цілісності країни.
Крім того, прості і прозорі соціально-економічні питання грошового забезпечення військовослужбовців та пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, переростає в складну політичну проблему, яка несе в собі істотні політичні та іміджеві втрати конкретних політичних і державних діячів.


Ми переконані в тому, що персональну відповідальність за ситуацію, що склалася в сфері грошового забезпечення військовослужбовців та пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, несе особисто Міністр соціальної політики України Рева О.О.

(Далі - вже викладені вище вимоги)


Найпопулярніші новини:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация