П. Рудяков: «Репресивний ресурс Порошенко буде спрямований проти Тимошенко»


Президентська гонка в Україні набирає обертів, і основними гравцями в ній залишаються Юлія Тимошенко і Петро Порошенко. При цьому сьогодні цілком очевидний серйозний відрив Тимошенко від інших кандидатів. Політологи вважають, що поки рано говорити про перспективи другого туру, однак якщо Тимошенко перемагає в другому турі, то організують третій. Експерти вважають, що в третьому турі може перемогти Порошенко, і це буде значний крок назад для нашої державності. Своїми прогнозами про ймовірність перемоги на президентських виборах того чи іншого кандидата з кореспондентом ГолосUA поділився директор інформаційно-аналітичного центру «Перспектива» Павло Рудяков.

- Павло Миколайович, чи можливий у нас грузинський варіант виборів, коли діючий Президент не буде висувати свою кандидатуру?

- Президентські вибори в Грузії будуть в жовтні, і нинішній президент Георгій Маргвелашвілі вже зняв свою кандидатуру на вимогу Заходу. З нами ще серйозно посли не говорили. Час ще є. Мені здається, що у нас цього не буде. Порошенко не обмежуватимуть в його праві йти на другий термін. Грузинський сценарій дещо інший. Багато політологів говорять, що Порошенко Заходу набрид, що Порошенко їх не влаштовує, він такий-сякий, наш погляд переноситься на закулісну західну політику. Мені здається, що це не так.

- У Грузії змінюється вся схема виборів?

- Безумовно. У них змінюється вся схема. Ці вибори президента у грузин будуть останніми загальним голосуванням. Потім вони переходять до виборів, коли буде комісія виборців 150 +150, вони хочуть ввести її в наступному році, При цьому, президент у них втрачає частину повноважень. Тому партія влади Бідзіна Іванішвілі менше зацікавлена ​​в збереженні президентства як «вивіски» демократії.

- Які шанси на президентство у Медведчука? Це ставка Росії?

- Росія буде продовжувати робити ставки, але поки сигналів цього немає. Зараз Медведчук вийшов з тіні і об'єднався з Рабиновичем. Медведчук сам себе не висуває, оскільки реально оцінює ставлення до себе. Його образ накачували негативом багато років, і він залишився «декоммунізірованний». Тому навряд чи це може бути ставка Росії. Він не обираємо. Його технологічно не можна виставляти, не тому що він поганий. Він дуже хороший, серйозний політик, розумний. Але з точки зору способу, який сформували, він не обираємо. Він помітний людина, тому зараз його вихід і поява тут викликало хвилю підвищеної уваги до нього. Моя думка, що не єдиного кандидата від Південного Сходу, від Оппоблока. Вони не домовляться. По крайней мере, їх буде двоє-троє. Але це вже, скоріше, парламентські проекти з розминкою на президентських виборах, ніж реальна боротьба на президентських виборах.

- Які шанси на перемогу в президентських виборах у Юлії Тимошенко?

- Багато політологів постійно хвалять Юлію Володимирівну, головне - збуджувати інтерес до цієї політичної фігури. Ось уже дуже серйозні люди заговорили і стали писати про те, що це комбінація не двоходова, а триходова. В результаті група, яка у Віктора Медведчука буде підтримувати Юлію Володимирівну. Тобто, це все не так просто. Потрібно ще за цим постежити. Взагалі-то, ми країна третього туру. Згадаймо, що Ющенко у нас переміг в третьому турі в 2004 році, і таким чином ми створили прецедент.

- Чи готовий Захід підтримувати Порошенка?

- Сьогодні не можна говорити, що Порошенко - це відрізана скиба. Він великий політичний гравець, який входить до трійки фаворитів майбутньої президентської кампанії. Захід готовий підтримати Петра Порошенка. Однозначним сигналом до того, що Захід готовий грати з Порошенком, стали два саміти - «ЄС - Україна» і саміт НАТО. Петро Порошенко прогнозуємо для Заходу. Ще не виконана дуже багато обіцянок, які Петро Олексійович обіцяв Заходу. Якщо Порошенко приберуть, то всі обіцянки залишаться невиконаними.

При певній роботі адмінресурс може дати Порошенко до 7% рейтингу. У Порошенка є репресивний ресурс, і він буде спрямований проти Тимошенко, але може дістатися і комусь іншому. Це все на грані і навіть за межею фолу. Занадто багато невідомих в рівнянні, важко конструювати якісь схеми.

- Чи буде в передвиборчій кампанії застосовуватися силовий тиск на опонентів?

- Силовий ресурс - це мордобій. Є репресивний ресурс - це ГПУ, СБУ, фіскальна служба. Думаю, вони будуть вибірково пояснювати людям, що не варто робити те, що вони зібралися робити. Це дуже серйозний ресурс для нейтралізації якихось кандидатів. Якщо політолог Віталій Кулик прав, то там буде 40 кандидатів, то 20 з них при бажанні можна вибити саме таким шляхом. У нас же йде цей процес, у нас репресивна машина працює. Коли вже проясниться картина, хто висунувся, і хто вже чітко буде висуватися, стане зрозуміло, чиї гроші стоять за тим, хто висунувся, і технологи Порошенко вже остаточно розпишуть стратегію виборчої кампанії, план - варіант 1, варіант 2 - тоді ці методи будуть застосовуватися по наростаючій. Це дуже результативні заходи, оскільки проти лома немає прийому. Якщо навіть ти йдеш захищатися в суд, то ти на це втрачаєш 2-3 місяці до року, а в цей час вибори вже пройшли, а ти, якщо і виграв свою справу, то це своє судове рішення можеш тільки в рамочку помістити і на стінку повісити. Це, на жаль, дуже дієвий ресурс. Я радий би був помилитися але, по-моєму, у нас буде саме так.

За матеріалами: golos.ua


Павло Миколайович, чи можливий у нас грузинський варіант виборів, коли діючий Президент не буде висувати свою кандидатуру?
У Грузії змінюється вся схема виборів?
Які шанси на президентство у Медведчука?
Це ставка Росії?
Які шанси на перемогу в президентських виборах у Юлії Тимошенко?
Чи готовий Захід підтримувати Порошенка?
Чи буде в передвиборчій кампанії застосовуватися силовий тиск на опонентів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация