Попередні підсумки виборів: невтішний результат Собчак, друге місце Грудінін і лідерство Путіна

Як пройшли вибори в Росії? Попередні результати голосування Business FM обговорила з політтехнологом Костянтином Костіним Як пройшли вибори в Росії

Фото: Антон Новодережкіна / ТАСС

Чинний президент Росії Володимир Путін лідирує на виборах глави держави, набираючи 73,11% після обробки 30% підсумкових протоколів дільничних виборчих комісій. Кандидат від КПРФ Павло Грудінін займає друге місце - 14,94% голосів, на третьому місці - кандидат від ЛДПР Володимир Жириновський - 6,73% голосів. Явка склала більше 60%.

У ЦВК відзначили, що вибори пройшли досить спокійно, з невеликою кількістю порушень. Більше 80% повідомлень про можливі порушення, які надійшли в ситуаційний центр Громадської палати, не підтвердилися.
Попередні підсумки Business FM обговорила з політтехнологом, головою правління Фонду розвитку громадянського суспільства Костянтином Костіним:

Костянтин Костін: Власне, є путінське більшість - це предмет наших досліджень. Ще три роки тому ми сказали про те, що надпартійна коаліція прихильників Путіна - це дуже організована злочинна група, дуже політично активна і політична активність є її атрибутивної характеристикою, вона визначає результати всіх виборів: і регіональних, і федеральних. І друге, про що ми говорили, - це те, що путінський більшість має тенденцію до розширення. Я думаю, за результатами підведення підсумків ми побачимо, що число виборців, які проголосували за Володимира Путіна в 2018 році, перевищить число виборців, які проголосували за нього шість років тому.

Чому сьогодні людей прийшло на вибори більше?

Костянтин Костін: Я думаю, що тут кілька причин. По-перше, звичайно, дуже активна запрошувальна кампанія, яка проводилася Виборчою комісією, навколо цього ламалося багато копій. Але, власне, сьогоднішнє голосування показало, що все-таки цей захід досить ефективна, коли людей запрошують, коли люди отримують додаткову інформацію. Десь, може бути, це було трохи надмірно, але, з іншого боку, розумієте, це ж реклама, реклама завжди повинна бути трохи настирливої. Але це виправдало себе в ході сьогоднішнього дня голосування. І друге, я б окремо відзначив ще два заходи. По-перше, були уточнені списки виборців, були видалені «мертві душі», це кілька мільйонів голосів. І було мобільне голосування, а також скасування відкріпних і заявний порядок для голосування в місці фактичного проживання. Я думаю, таким чином, кілька мільйонів чоловік додатково проголосували, що, в общем-то, було помітно в цілому по країні.

А наскільки серйозно ви бачите внесок Сергія Кирієнка в успіх сьогоднішніх виборів?

Костянтин Костін: Я думаю, що організація виборів - це завдання влади. Я думаю, що і внутрішньополітичний блок, і, безумовно, Сергій Кирієнко як його куратор, і, безумовно, ЦВК - це люди, які зробили дуже хорошу роботу, їх, в общем-то, з тим, як пройшов день голосування, можна привітати .

Що стосується другого місця Павла Грудінін, по суті, він став головним кандидатом протестного електорату, незважаючи на його заяви про роль Сталіна, незважаючи на ту кампанію, яка велася проти нього федеральними телеканалами, не дивлячись на спроби інших кандидатів відтягнути голоси, все-таки у нього впевнене друге місце. Як ви це оцінюєте?

Костянтин Костін: Я, по-перше, поки б не переоцінював його друге місце. Грудінін абсолютно очевидно набирає менше, ніж набирав Геннадій Зюганов, його результат не перевищить 20%. Це абсолютно точно. Тому можна говорити про зниження результату КПРФ як провідної політичної сили опозиційної. Подивимося, якою буде у нього результат в підсумку, чи буде він нижчий, ніж був результат Харитонова. Я нагадаю, що, коли замість Зюганова йшов Харитонов, одну кампанію назад, що називається, у нього результат був близько 14%. Зараз у Грудінін поки 15 з невеликим, за результатами обробки 20% бюлетенів, екзит-пол йому дають 11%. Якщо він впаде нижче 14%, це, в общем-то, скаже про те, що тактика КПРФ з висуненням якогось кандидата, який повинен був консолідувати навколо КПРФ деяких непартійних опозиційних виборців, вона провалилася. І, насправді, КПРФ попереду це може привести до дуже серйозної кризи.

Що стосується поки четвертого місця Собчак, як ви оцінюєте її успіхи, якщо їх можна, звичайно, так назвати? Вона сьогодні відзначилася і скандальною заявою на виборчій дільниці, і вже стали відомі деталі її перепалки з Навальний. Наскільки все це серйозно, на вашу думку?

Костянтин Костін: На мій погляд, результат цих виборів для Собчак невтішний, він знаходиться в маргінальних значеннях, тобто це 1,5-2%. Тобто заповітну цифру в 3% вона не переступила. Побити рекорд жінок, які брали участь в президентських виборах, вона теж не змогла. Він, нагадаю, належить Ірині Хакамада - 3,7%. Тому мені здається, що ці вибори, може бути, додали їй досвіду, але точно абсолютно не додали капіталу політичного, чи не додали очок, не створили якусь переговорну позицію для подальшої політичної роботи.

Що стосується Навального, якого я згадала, потужний, ну, погодимося, що справді потужний досить результат Грудінін, він відсуває, на вашу думку, показники Навального як неформального протестного лідера?

Костянтин Костін: Ні, Навальний - найбільше програв за підсумками єдиного дня голосування, тому що його ставка була проти явки, на бойкот, і, власне, те, як ці вибори проходили, показує те, що ця ставка не спрацювала. Я нагадаю, що його шлях у політику почався з кампанії «Голосуй за будь-яку партію, крім« Єдиної Росії »в 2011 році, і тоді це була дуже успішна кампанія. Головним її вигодонабувачем тоді стала «Справедлива Росія», там вона досягла свого якогось історичного максимуму, і Навальний, таким чином, з блогера перейшов уже в політичну площину. Тут явка, яка точно буде вже більше 60%, вона показує те, що він не той політик і не той опозиціонер, який користується популярністю у громадян Росії, який викликає довіру. Люди не готові за ним слідувати, слідувати його закликам. Тому, в общем-то, його поразку гірше, ніж поразка кандидатів, які набирають в районі 1%.

Вибори, що відбулися також запам'яталися тим, що в цьому році в голосуванні вперше брали участь жителі Криму.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Як пройшли вибори в Росії?
Чому сьогодні людей прийшло на вибори більше?
А наскільки серйозно ви бачите внесок Сергія Кирієнка в успіх сьогоднішніх виборів?
Як ви це оцінюєте?
Що стосується поки четвертого місця Собчак, як ви оцінюєте її успіхи, якщо їх можна, звичайно, так назвати?
Наскільки все це серйозно, на вашу думку?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация