Пошуковики Волгограда і Оренбурга знайшли родичів загиблого в роки ВВВ оренбуржцев

Росошинській меморіальному кладовищі, Волгоградська область

Росошинській меморіальному кладовищі, Волгоградська область

Пошуковики Волгограда і Оренбурга провели справжнє розслідування і знайшли родичів загиблого червоноармійця в роки Великої Вітчизняної війни. На збір інформації та пошук пішло два роки.

У 2015 році на висоті 130,7, яка знаходиться в Городищенському районі Волгоградської області, членами місцевого пошукового загону «Червоноармієць» були знайдені останки невідомого кулеметника, медальйон, а також особисті речі. Всього в даному місці були виявлені останки чотирьох військовослужбовців Радянської армії.

У медальйоні була невелика паперова записка, написи на якій абсолютно не можливо було прочитати, розповіла Анастасія Соловйова кореспонденту Урал56.Ру. Однак завдяки роботі лабораторії експертів-криміналістів були встановлені наступні записи: місце народження, ім'я, по батькові. В узагальненому електронному банку даних цього військовослужбовця не виявилося.

В узагальненому електронному банку даних цього військовослужбовця не виявилося

Клаптик паперу з допомогою якої було встановлено особу загиблого

Волгоградські пошуковики звернулися за допомогою до Оренбурзькому колезі - Олександру Соколову , Так як знали, що загиблий був родом з села Тугустемір Тюльганского району Оренбурзької області (прим.ред. - на той момент Чкаловской області).

Оренбуржец Олександр Соколов звернувся до адміністрації Тугустемірского

сільради, де йому повідомили, що з таким даними призивався тільки одна людина. В результаті пошуків було встановлено, що загиблий - це рядовий кулеметник Жиляєв Гавриїл Григорович 1904 р.н., уродженець села Заховская Тугустемірского сільради Троїцького району Чкаловской області. Він числиться в Книзі Пам'яті з позначкою «Загинув в травні 1942». Пошуковики впевнені, що найбільш ймовірна дата смерті - вересень - жовтень 1942 року. Надалі було встановлено, що Гаврило Жиляєв все-таки є в базі даних загиблих, проте там не вказано його місце народження, що значно ускладнило пошуки.

Останки Гаврила Жиляева були перепоховані на Росошинській меморіальному кладовищі, яке знаходиться в Городищенському районі в 60 км від Волгограда. Пошуковики змогли знайти дочок військовослужбовця Поліну і Антоніну. Старша дочка проживає в місті Саратов. Їй і буде переданий медальйон. З нею відбулася телефонна розмова, в якому вона зізналася, що завжди мріяла знайти місце поховання свого батька.

З нею відбулася телефонна розмова, в якому вона зізналася, що завжди мріяла знайти місце поховання свого батька

Селище Тугустемір. Фото: Олександр Денежкин

Пошуковики Волгограда і Оренбурга висловлюють подяку всім, хто допомагав їм у пошуку даних і родичів нашого земляка.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация