Прогулянки по Дніпру на теплоході, катері або яхті в Києві

Кожен день, з кінця квітня і до початку вересня, придбавши квитки на зручний екскурсійний теплохід, можна від причалів річкового вокзалу № 8 і 9 відправитися в захоплюючу прогулянку по Дніпру, помилуватися красивими мальовничими панорамами Києва з річки, проїхатися до історичних місць, шлюзи на Київському водосховище, або просто відпочити на теплоході, або для проведення святкового заходу, взагалі, повністю взяти в оренду комфортабельне судно. У причалів річкового вокзалу стоять пришвартовані готелі-лайнери і ресторани-кораблі.

Причали річкового київського порту розтягнулися від Гавані до естакади моста-метро, ​​минаючи по дорозі монумент «Магдебурзькому праву» і «Пішохідний міст», який з'єднує правий берег з парковою зоною на Трухановому острові.

Поруч з річковим вокзалом знаходиться православна церква св. Миколи Чудотворця, перший і єдиний в Україні храм, розташований на воді.

Київський річковий вокзал являє собою головний столичний порт і є улюбленим місцем для прогулянок городян і столичних гостей. Вокзал і київський порт займають зручне місцерозташування на правому дніпровському березі в історичній частині столиці - на Подолі. Поряд з річковим вокзалом проходить автомобільна магістраль, недалеко знаходиться вхід в метро, ​​а простір перед будівлею річкового вокзалу постійно заповнюють гуляють люди.

Поряд з річковим вокзалом проходить автомобільна магістраль, недалеко знаходиться вхід в метро, ​​а простір перед будівлею річкового вокзалу постійно заповнюють гуляють люди

З прадавніх часів територія Подолу і його квартали були відомі як торгово-ремісничий центр Києва. В основному, всі товари сюди доставлялися по річці, одному з маршрутів великого шляху «із варягів у греки». З середини 19 століття за течією Дніпра стали здійснюватися річкові перевезення, і тоді, на правому березі для судів з'явилися одні з найбільших річкових воріт Європи з лінією причалів більше трьох кілометрів. Будівництво річкового порту в Києві завершили в кінці дев'ятнадцятого століття.

У 30-х роках двадцятого століття замість маломісткі, позбавленого виразності і прийшов у ветхість павільйону вокзалу міська влада вирішила спорудити тут сучасний «річковий палац». Через чотири роки затвердили розробку проекту спорудження головних столичних воріт на річці Дніпро. Однак, проект з огляду на історичних подій не був реалізований і його відклали на довгих тридцять років. І тільки згодом, лише до 1961 року, на Поштовій площі було побудовано більш просторе і оригінальна будівля київського річкового вокзалу.

Над проектом нового вокзалу працювали українські зодчі В.Гопкало, В.Ладной, Г.Слуцкой, а внутрішнім прикрасою інтер'єру у вигляді декоративних рельєфних панно і вітражів, з новітніх в той час матеріалів - поєднання кераміки і кольорового цементу, займалися художники В.Ламах, І.Литовченка, Е.Котков.

Новобудова річкового вокзалу схожий на величезний океанський лайнер. Облицювання стін чудо-корабля викладена з інкерманського вапняку, білосніжне ошатна будівля оточує легка колонада, широкий балкон з металевою ажурною гратами, цоколь споруджений з полірованого граніту, також є точна копія капітанського містка з радіорубкою з високою антеною. Вежу на даху вокзалу вінчає шпиль з каравелою-флюгером півтораметрової висоти з органічного скла і з вітрилами з дюралюмінію, покритого позолотою. До води ведуть широкі сходи з граніту, розділені майданчиками на чотири секції, щоб суду могли пришвартовуватися при різному рівні дніпровської води.

Приміщення «сухопутного лайнера» розраховане на обслуговування понад 500 пасажирів одночасно. У комплекс приміщень вокзалу входить головний вестибюль, каси з продажу квитків, зали очікування на двох поверхах, до послуг пасажирів є відділення зв'язку, камери схову, ресторан з площею 750 м², на відкритій терасі річний ланч-буфет, маленький готель, читальний зал, окреме приміщення для відпочинку мам з дітками, а також душова, де пасажир може прийняти душ і попрати одяг.

Вантажні та пасажирські перевезення по річці Дніпро раніше виконувалися судноплавною компанією «Укррічфлот». У роки радянської влади перевозити пасажирів по воді було нерентабельно, правда держава їх завжди дотувала з держбюджету. Після приватизації судноплавної компанії, обсяг пасажирських перевезень значно впав, а багато кораблів і річкові пасажирські судна були продані за кордон або пішли на металобрухт. З 2009 року для повідомлення правого і лівого берегів від річкового вокзалу запустили призабутий вид громадського транспорту - невелике річкове пасажирське судно - «річковий трамвай», який може курсувати тільки в теплу пору року.

Адреса річкового вокзалу:
площа "Поштова", 3.

Як дістатися до річкового вокзалу в Києві:
Найближча ст. м .: "Поштова площа".

Телефони річкового вокзалу для додаткової інформації:
(044) 2276078, (063) 4541548.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация