Промислове шпигунство: на які хитрощі йдуть ваші конкуренти

  1. Зі статті ви дізнаєтесь:
  2. Основна причина, по якій в компаніях використовується промислове шпигунство
  3. Приклади промислового шпигунства
  4. Методи, що застосовуються в промисловому шпигунстві

Автор відомої книги «Промислове шпигунство» Жак Берж'є стверджував, що промислове шпигунство стародавнє військового. Хоча найбільш органічно це явище вписалося в контекст сучасних технічних досягнень. Йде справжня таємна війна, і промислове шпигунство нахабно вторгається не тільки в бізнес, а й в приватне життя громадян.

Зі статті ви дізнаєтесь:

  • Що таке промислове шпигунство;
  • Чому компанії починають використовувати промислове шпигунство;
  • Які методи застосовуються в промисловому шпигунстві.

Промислове шпигунство - вид недобросовісної конкуренції, при якій здійснюється незаконне отримання, використання, розголошення конфіденційної інформації, що становить комерційну, службову або іншу охоронювану законом таємницю з метою отримання переваг при здійсненні підприємницької діяльності та матеріальної вигоди Промислове шпигунство - вид недобросовісної конкуренції, при якій здійснюється незаконне отримання, використання, розголошення конфіденційної інформації, що становить комерційну, службову або іншу охоронювану законом таємницю з метою отримання переваг при здійсненні підприємницької діяльності та матеріальної вигоди.

Основна причина, по якій в компаніях використовується промислове шпигунство

Такою причиною є прагнення обійти конкурентів, що займають лідируюче положення на ринку, або не допустити того ж самого з боку своїх конкурентів, які розробляють перспективні технології.

Ця теза справедлива і щодо конкурентної боротьби на міждержавному рівні, де одночасно з питаннями економічної конкурентоспроможності виростають і питання національної безпеки

Основною відмінністю промислового шпигунства від конкурентної розвідки є те, що промислове шпигунство порушує норми законодавства, перш за все кримінальної, тоді як конкурентна розвідка цього робити не може.

Промислове шпигунство є одним з найпотужніших інструментів державних розвідок, і буде залишатися таким в силу свого призначення, яке полягає в прямому порушенні законів інших іноземних держав в інтересах і за дорученням своєї країни.

Ще більше цікавих матеріалів по темі ви знайдете в розділі сайту « HR-Ситуація ».

Приклади промислового шпигунства

У стародавньому світі Китай був єдиною країною виробляє шовк, який дуже високо цінувався У стародавньому світі Китай був єдиною країною виробляє шовк, який дуже високо цінувався. Китайці дуже строго охороняли таємницю виробництва шовку, проте, перські монахи зуміли розкрити секрет і доставити похідні шовку в Європу.

У США урядова організація Агентство національної безпеки (АНБ), що налічує в 6 разів більше службовців, ніж ЦРУ, займається електронною розвідкою. З її бази, наприклад, розташованої в Туреччині, прослуховуються радіотелефонні розмови в Москві.

Працівниця одного з хлібозаводів у Росії була спіймана при спробі вилучення з заводського комп'ютера інформації за рецептурою виробництва булочок. Справа доведено до суду, працівниця оштрафована.

До промислового шпигунства можна віднести і аналіз готової продукції з метою випуску її модифікованих версій, але вже під своєю маркою. Найбільшого поширення набув цей процес, в сфері створення програмного забезпечення. За допомогою «хакерів» розкриваються будь-які захисні програми, і відбувається використання витягується інформації на свій розсуд. Потрібно для цього зовсім «трохи», наявність пристойного комп'ютера і «світла» голова.

Вам може бути корисний матеріал « ФАС хоче заборонити компаніям переманювати фахівців. Але люди часом добровільно переходять до конкурентів! ».

Методи, що застосовуються в промисловому шпигунстві

1. Підкуп осіб, що мають доступ до інформації, яка є комерційною, службовою або іншої захищеної законом таємницею.

2. Здійснення шантажу щодо того ж кола осіб, що мають доступ до інформації, що відноситься до комерційної, службової, або іншої захищеної законом таємниці

3. Вчинення крадіжки будь-яких видів носіїв (жорсткі диски, флешки, навіть комп'ютери з інформацією, що становить комерційну, службову або іншу охоронювану законом таємницю).

3. Операції по впровадженню агентів в країну або в компанії конкурентів з метою отримання доступу до відомостей або продукції становлять предмет комерційної або іншої таємниці, що охороняється законом

4. Здійснення незаконного доступу до комерційно значимої інформації при використанні технічних засобів (прослуховування телефонних ліній, несанкціонованого проникнення в бази даних комп'ютерних мереж тощо).

Читайте також: " Співробітники відкрили свою фірму і залучали клієнтів компанії. Гендиректор вимагає звільнити «бізнесменів» без зарплати ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация