Прообразом. Події - Освітній портал Хабаровського краю

  1. Імператор Олександр I призначив головнокомандувачем російською армією Михайла Іларіоновича Кутузова.

Імператор Олександр I призначив головнокомандувачем російською армією Михайла Іларіоновича Кутузова.


Олександр I призначив головнокомандувачем російською армією Михайла Іларіоновича Кутузова. Генерал прибув в армію при спільній радості. «Прийшов Кутузов бити французів», - говорили в народі.
У 1805 році Кутузов (1747-1813) був призначений командувачем військами, що діяли в Австрії проти Наполеона. Йому вдалося позбавити армію від загрози оточення, але який прибув Олександр I під впливом молодих радників наполіг на проведенні генеральної битви. Кутузов заперечував, але не зумів відстояти свою думку, і під Аустерліцем російсько-австрійські війська зазнали нищівної поразки. У 1811 році він був призначений головнокомандуючим Молдавською армією, яка воювала проти турків. Кутузов не тільки завдав туркам поразки під Рущуком, але і підписав в 1812, всього за місяць до навали Наполеона, вигідний для Росії Бухарестський мир. Кутузов показав себе вмілим полководцем і майстерним дипломатом, і Олександр I, не люблячи Кутузова, за 10 днів до призначення нагородив його титулом ясновельможного князя (минаючи княжий титул).
З початком Великої Вітчизняної війни 1812 Кутузов був обраний Дворянським зборами начальником Петербурзького, і Московського ополчень. На початковому етапі Вітчизняної війни 1-а і 2-я Західні російські армії відкочувалися під натиском переважаючих сил Наполеона. Невдалий хід війни спонукав дворянство вимагати призначення командувача, який би користувався довірою російського суспільства. Ще до залишення російськими військами Смоленська Олександр I змушений був призначити генерала-від-інфантерії Кутузова головнокомандуючим усіма російськими арміями і ополченнями і, всупереч своєму бажанню, затвердив рішення Надзвичайного комітету і підписав указ про призначення Кутузова.
Призначення Кутузова викликало патріотичне піднесення в армії і народі. Сам Кутузов, як і в 1805 році, не був налаштований на рішучий бій проти Наполеона. По одному із свідчень він так висловився про методи, якими буде діяти проти французів: «Ми Наполеона непереможний. Ми його проведемо ». 29 серпня Кутузов прийняв армію від Барклая-де-Толлі в селі Царьов-Займище Смоленської губернії. Кутузов змушений був продовжувати Відступальна стратегію, але, поступаючись вимогам армії і суспільства, дав Бородінський бій, а на військовій раді в Філях прийняв нелегке рішення про залишення Москви.


Повернення до списку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация