Пустельні куточки ранньому Всесвіті

22:03 (Оновлено 26.08.2018 о 21:52)

Так і хочеться сказати: давним-давно, коли початкова випромінювання Всесвіту перетворилося в мікрохвильове, а перших зірок ще не було, тоді у всьому Всесвіті не було ні одного джерела світла і було зовсім темно. Це час називають темними віками.

Сучасні потужні телескопи вже досить близько підібралися до цієї похмурої епохи. Під час проведення дослідження, пов'язаного з проблемою темних віків група дослідників з університету Каліфорнії виявила «пустельний» регіон на відстані 12 мільярдів світлових років. У цій космічній пустелі міститься в два - три рази менше галактик, ніж випливає з сучасних космологічних моделей.

В епоху темних віків у Всесвіті були відсутні яскраві джерела світла, а весь простір був заповнений хмарами нейтрального водню, не пропускає ультрафіолетове випромінювання. Після формування перших, дуже масивних і гарячих зірок, їх потужне ультрафіолетове випромінювання поступово реіонізіровало навколишні їх газові хмари, зробивши Всесвіт прозорим для світла, причому ступінь прозорості сильно варіювалася від місця до місця.

Дослідники використовували японський телескоп Субару (Subaru), розташувань на Мауна-Кеа, Гаваї для пошуку перших галактик і молодих зірок у величезній темній області діаметром близько 500 мільйонів світлових років. У цьому регіоні справді виявилося дуже мало галактик, і саме тому прозорість міжгалактичного газу в ньому вкрай низька.

Як сказав провідний автор роботи професор Стівен Фурланетто, астрономи сподіваються, що продовження робіт по вивчення взаємодії галактик і газу в глибокому космосі допоможе зрозуміти деталі формування міжгалактичної екосистеми.

за матеріалами http://spaceref.com/

Початок Всесвіту:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация