Різке зняття земельного мораторію призведе до скуповування землі іноземцями, як це зробили на Мадагаскарі - Тимошенко

Лідер партії "Батьківщина" застерігає від небезпеки скупки дешевої української землі іноземним бізнесом після різкої відміни мораторію на її продаж.

Про це йдеться в представленому Юлією Тимошенко стратегічному документі "Новий економічний курс".

"Зараз в Україні розгорнута широка пропаганда про необхідність термінового введення в Україні ринку землі без достатньої інституційної інфраструктури, без гарантій прав громадян і безпеки бізнесу, без доступу до банківських кредитів, а також без ефективної та прийнятної для всіх громадян України Стратегії розвитку системи землеволодіння та землекористування . Однак, в умовах, що склалися в даний час, миттєва скасування мораторію на продаж землі підвищить ризики перетворення України в повний сировинний придаток західного світу. у сл чаї необдуманого впровадження ринку землі Україна піддається катастрофічним ризиків повторення трагічної долі Мадагаскару, який став жертвою масштабного захоплення землі іноземними інвесторами ", - констатують в документі.

у сл  чаї необдуманого впровадження ринку землі Україна піддається катастрофічним ризиків повторення трагічної долі Мадагаскару, який став жертвою масштабного захоплення землі іноземними інвесторами , - констатують в документі

Юлія Тимошенко

У програмі "Нового економічного курсу" акцентують увагу на тому, що для того, щоб не втратити земельний актив України, в нашій державі потрібно провести ряд реформ, щоб забезпечити розвиток ринку землі та фермерства.

"В Україні, незважаючи на поточні проблеми пріоритетними заходами державної політики в середньостроковій перспективі мають стати:

1. Створення реального земельного кадастру та збереження мораторію на продаж земель до створення належних механізмів.

2. Стимулювання розвитку сімейного фермерства через закріплення їх пріоритетного права на придбання земель сільськогосподарського призначення, надання доступу до банківських кредитів і розвиток аграрної інфраструктури.

3. Реформування системи державної підтримки аграрного сектора і усунення корупційних чинників.

4. Заохочення створення обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів шляхом надання правової допомоги та консультаційних послуг відповідальними установами ", - йдеться в стратегії.

Нагадаємо, на початку грудня до Верховної Ради внесли п'ять законопроектів щодо мораторію на продаж землі. Одним із законопроектів №9355-3 пропонується продовжити мораторій до проведення та встановлення результатів Всеукраїнського референдуму з купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. У свою чергу лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко стала найбільш аргументованим критиком різкої відміни мораторію на продаж землі без введення відповідних реформ.

Підпишись на Telegram-канал і подивися, що буде далі!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация