Росіянин засуджений в Лівії до довічного ув'язнення

Військовий суд Лівії засудив громадянина Росії Олександра Шадрова до довічного терміну ув'язнення. Його звинуватили в "пособництві армії Муаммара Каддафі". Ще один громадянин Росії - Володимир Долгов - отримав десять років позбавлення волі. Військовий суд Лівії засудив громадянина Росії Олександра Шадрова до довічного терміну ув'язнення

Крім двох росіян, до різних термінів ув'язнення були засуджені 19 громадян України і троє білорусів. Всіх їх звинуватили в тому, що вони служили найманцями в армії Каддафі. Крім того, їх визнали винними в тому, що вони готували до бою ракети класу "земля-повітря", які планувалося використовувати проти літаків НАТО.

Завідувач консульським відділом посольства РФ в Лівії Ілля Самонін підтвердив інформацію про вироки росіянам і повідомив, що російська сторона їх оскаржить.

"Ми поважаємо рішення лівійського суду, але не згодні з ним, тому що, на нашу думку, сторона звинувачення не надала достатньо матеріалів, також не було надано стороні захисту достатнього часу, щоб виступити і, як годиться, захистити наших громадян", - цитує " Інтерфакс "Самоніна.

Російські, білоруські та українські громадяни були затримані 27 серпня 2011 року. Їм пред'явили звинувачення у відновленні військової техніки армії Каддафі. Через тиждень, втім, зусиллями російського посольства затриманих звільнили. Проте 6 вересня затримали знову.

Весь час до суду росіяни, білоруси та українці перебували в ув'язненні. Спочатку передбачалося, що суд відбудеться 1 травня, а потім у зв'язку зі святами слухання були перенесені на 8 травня і потім знову відкладені.

Читайте також: Смерть Каддафі: наказано забути

На думку експерта Інституту стратегічних оцінок і аналізу Сергія Демиденка, жорсткі вироки, гучні процеси "пояснюються тільки однією обставиною - нова влада Лівії якимось чином намагаються продемонструвати, що вони все ще існують, що є якісь інститути, які борються з" важким спадком режиму Каддафі ".

"Але проблема в тому, що Лівія все менше і менше стає державою в повному розумінні цього слова. Тому я боюся, що в цих умовах доля наших співвітчизників може бути досить сумною, хоча б у зв'язку з тим, що просто не з ким вести діалог щодо їх звільнення ", - сказав Сергій Демиденко" Правде.Ру ".

На його думку, зусилля російських дипломатів можуть не принести бажаного результату "в зв'язку з тим, що в Лівії практично немає офіційної влади, вони не функціонують".

"Надзвичайно показова ситуація, яка склалася навколо старшого сина Муаммара Каддафі Сейф аль-Іслама, видачі якого вже кілька місяців домагаються міжнародні структури для суду над ним. А його не видають по одній простій причині - плем'я, яке його захопило, просто не збирається цього робити , і ніякі офіційні влади вплинути на рішення племені не можуть ", - зазначив Демиденко.

"Ось така ось досить дивна картина. В офіційному поле розмовляти ні з ким, точніше, є, але це абсолютно якісь декоративні фігури, які нічого не вирішують. Люди, які щось вирішують, вирішують в рамках свого племені, свого угруповання і на міжнародній арені ніяк не представлені. Лівія прагне до хаотизации, до самоізоляції ", - сказав він.

Так що перед російськими дипломатами стоїть дуже непросте завдання. Вирішувати яку, як підкреслили в МЗС РФ, будуть у співпраці з білоруськими і українськими колегами.

Читайте найцікавіше в рубриці "Світ"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация