Російські топ-моделі 20-30-x років

  1. Княгиня Єлизавета Білосільських-Білозерська
  2. Галі Баженова
  3. Княжна Марія Ерістова
  4. Варвара Раппонета
  5. Ія Ге (леді Абді)
  6. Княжна Наталі Палей
  7. Тея Бобрикова
  8. Людмила (Люд) Федосєєва

П віслюку потрясінь Першої світової війни і революції 1917 року Париж виявився затоплений емігрантами з Росії. Російські жінки з бездоганними манерами і гордою поставою в пошуку засобів до існування йшли в моделі і манекенниці. Було серед них чимало жінок благородного походження: віконтеса, баронес, княгинь. Вони не тільки представляли одяг на показах і брали участь в фотосесіях, але і відвідували світські раути, стаючи особами брендів. Про те, хто з російських красунь відзначався на паризьких подіумах і обкладинках Vogue в 1920-30-х роках, читайте в матеріалі порталу «Культура.РФ».

Княгиня Єлизавета Білосільських-Білозерська

П віслюку потрясінь   Першої світової війни   і революції 1917 року Париж виявився затоплений емігрантами з Росії

Манекенника княгиня Єлизавета Білосільських-Білозерських, уроджена графиня Граббе, Париж, 1929 р

Княгиня Єлизавета Білосільських-Білозерська - також відома як Ліза Граббе - одна з легендарних паризьких манекенниць 1920-х років. Під час революції 1917 року княгиня та її чоловік - Сергій Білосільських-Білозерський бігли до Фінляндії, а потім і в Париж. Подружжя зняли невелику квартирку, князь завдяки відмінному знанню мов з легкістю знайшов місце в банку, а красуню-княгиню запросили працювати на Єлисейських Полях. Її фігура відповідала модним вимогам 1920-х: тонка і низька талія, хороша постава і княжий гордий профіль. Паризькі журнали мод часто поміщали фотографії княгині на обкладинки журналів. Особливо популярний був її творчий тандем з російським фотографом бароном Георгієм Гойнінгеном-Гюне.

Єлизавета Білосільських-Білозерська співпрацювала з багатьма будинками мод, працюючи тільки з найбагатшими клієнтами. Відома манекенниця тієї епохи Монна Аверьіно згадувала княгиню як «елегантну жінку, завжди в красивих сукнях від Chantal або Molyneux». Завершивши кар'єру, Білосільських-Білозерська залишилася в Парижі. З чоловіком вони до того моменту давно розлучилися. За спогадами Наталії Обержонуа, дочки відомої російської кравчині Наталії Бологовской, княгиня курила мундштук і залишалася «тоненькою і елегантною до кінця своїх днів».

Галі Баженова

Галі Баженова. Фотографія: pinterest.com

Манекенниця Ельмесхан Хагундокова, відоміша під ім'ям Галі Баженова, народилася в Санкт-Петербурзі. Хагундокова вчилася в Смольному інституті шляхетних дівчат, під час Першої світової війни працювала в якості сестри милосердя, а пізніше вийшла заміж за Миколу Баженова і незабаром овдовіла. У 1922 році дівчина виявилася в еміграції - в Парижі.

Тут і почалася кар'єра Галі Баженовой в паризьких журналах мод. Вишукана, висока з осикою талією черкеска стала «кавказької зіркою» будинку Chanel, а потім почала з'являтися на обкладинках журналів Vogue і Femina. Але століття манекенниці недовгий, тому в 1928 році вона створила свій власний будинок мод Elmis, який проіснував чотири роки. Баженова любила все дороге, тому і сама створювала розкішну, але при цьому елегантний одяг. Будинок Elmis спеціалізувався на вечірніх туалетах з ручною вишивкою, ескізи для яких готував рідний брат власниці - Георгій Хагундоков. У 1934 році Галі Баженова вийшла заміж за графа Станіслава де Люара, прийняла католицтво і змінила ім'я - вона стала графинею Ірен де Люар.

Княжна Марія Ерістова

Марія Ерістова. Фотографія: pexels.com

Батьком княжни Марії (Мері) Ерістова був грузинський князь Прокіп Шервашидзе, член Державної думи. Тому росла княжна в Санкт-Петербурзі. Там вона стала фрейліною останньої імператриці Олександри Федорівни і жила в оточенні шанувальників, підкорених її східній красою і вишуканими манерами. Після революції 1917 року Мері Ерістова разом з сім'єю виїхала в Тифліс, а потім і в Париж.

У важких умовах еміграції про безтурботне аристократичної життя не могло бути й мови. Княжна стала шукати роботу. Вона познайомилася з князем Дмитром Павловичем, у якого був роман з Коко Шанель, - він познайомив майбутню манекенницю з французьким модельєром. Так Мері Ерістова, брюнетка з фактурної кавказькою зовнішністю, стала обличчям модного будинку Chanel. До того ж самої мадемуазель Коко лестило, що з нею буде працювати справжня російська княжна. Незабаром Ерістова стала не тільки зіркою європейських подіумів, а й успішної світською левицею: вона була бажаною гостею на модних вечірках, культурні події та званих обідах.

Варвара Раппонета

Варвара Раппонета. Фотографія: mirtesen.ru

На початку 1930-х мода на брюнеток пройшла, почалася ера блондинок. В цей час і стала відомою першокласна паризька манекенниця - киянка за походженням Варвара Раппонета. Коли почалися революційні хвилювання, вона разом з родиною виїхала до Феодосії, а 1920 році через Стамбул емігрувала до Югославії.

У 1933 році Варвара Раппонета виявилася в Парижі, де її відразу прийняв на роботу засновник будинку високої моди Balenciaga Крістобаль Баленсіага. У 1941 році вона стала манекенницею модного будинку Schiaparelli, з яким співпрацювала багато років. За той час, що модель ходила по подіумах в нарядах від Schiaparelli, в світі моди її стали називати новим ім'ям - Барбарою Скіап. Після завершення війни Варвару Раппонета почали запрошувати на важливі світські заходи, де вона представляла одяг інших модних будинків. Модель не раз фотографувалася для брендів Lanvin і Maggy Rouff і брала участь в їх дефіле, а 19 квітня 1952 роки її разом з іншими моделями з Lanvin запросили взяти участь у весіллі актриси Грейс Келлі і князя Монако Реньє.

Ія Ге (леді Абді)

Ія Ге (леді Абді). Фотографія: dmsd.online

Ія Ге народилася в родині акторів. Дівчинка з дитинства була артистичною, і цей допомогло їй пізніше стати еталоном жіночності і смаку у Франції 1920-30-х років. Коли почалася Перша світова війна, Ія Ге разом з батьками відпочивала в Німеччині. Сім'я прийняла рішення не повертатися в Росію і переїхала до Швейцарії. Через кілька років дівчина вийшла заміж за голландського підприємця, справи якого незабаром після народження двох дітей засмутилися - Ії довелося шукати службу. Вона звернулася до модельєрів - сестрам Калло, які запропонували роботу і скромну платню зі сніданком. Так почалася її карколомна кар'єра манекенниці. Незабаром вдало влаштувалася і особисте життя моделі. Другим чоловіком російської красуні став баронет Роберт Абді - Ія Ге стала леді Абді.

У 1928 році вона познайомилася з Коко Шанель. Модельєр відразу ж запросила статну блондинку з блакитними очима і прекрасною поставою в свій будинок мод. Портрети леді Абді почали з'являтися на обкладинках Vogue та інших модних журналів, а модельєри просили її надіти їх сукні на світські раути. Пізніше модель стала завзятою театралкою, сама виходила на сцену і близько здружилася з відомими представниками творчої інтелігенції: письменником Жаном Кокто, танцівником Сержем Лифарем, балериною Тетяною Рябушинського і князем Феліксом Юсуповим.

Княжна Наталі Палей

Наталі Палей. Фотографія: fashiony.ru

Батьком Наталі Палей був великий князь Павло Олександрович, дядько імператора Миколи II , А матір - Ольга Карнович, жінка простого походження. Разом з незаконнонародженим сином Володимиром пара змушена була виїхати з Росії до Франції. Там, у вигнанні, в 1905 році і з'явилася на світ Наталі Палей.

Незабаром імператор дозволив дядькові повернутися на батьківщину, а його дружині подарував титул княгині. Під час революції брат Наталі Палей, князь Володимир, а потім і її батько були заарештовані більшовиками і вбиті. Матері вдалося врятувати дочку і бігти в Париж. Чарівна Наталі Палей швидко знайшла роботу манекенниці в модному будинку іншого емігранта - Фелікса Юсупова, потім співпрацювала з Коко Шанель, а потім - з модельєром Люсьеном Лелонг. За останнього княжна-модель і вийшла заміж.

Завоювавши модний Париж, Наталі Палей стала іконою стилю свого часу. Вона не раз з'являлася на обкладинці журналу Vogue, її ім'ям названі духи бренду Lelong, а подальше життя Наталі Палей поклала початок стереотипу успіху сучасних світських левиць. Розлучившись з Лелонг, вона поїхала до Голлівуду, стала кінодивою і коханої письменника Еріха Марія Ремарка, дружила з Марлен Дітріх, Сальвадором Далі, Лукіно Вісконті, Сержем Лифарем і багатьма іншими зірками.

Тея Бобрикова

Тея Бобрикова. Фотографія: chaskor.ru

Тея (Катерина) Бобрикова стала однією з найбільш знаменитих російських моделей 1930-х. На початку кар'єри вона працювала в модному будинку Lanvin. Набравшись досвіду і познайомившись зі світом кутюр зсередини, вона заснувала свій власний модний будинок - Katrin Parel. За аналогією з більшістю інших паризьких будинків мод, Бобрикова випускала по дві колекції дамського одягу в рік.

Незважаючи на те що колекції були невеликі, все сукні та костюми відрізнялися елегантністю і бездоганним кроєм. Їх із задоволенням носили французькі кінодіви тієї епохи - актриси Ліз Готи, Мішель Морган. Створював модний будинок Теи Бобрикове і костюми для кіно. Серед таких фільмів - картина «Пасторальна симфонія» режисера Жана Деланнуа, який отримав дві нагороди на Каннському кінофестивалі. У модному будинку Теи Бобрикове завжди підтримували багатообіцяючих російських емігранток. Отже, наприклад, в ньому свої перші кроки на подіумі зробили манекенниці Тамара Лонжин, княгиня Марія Мещерська і Люд Федосєєва.

Людмила (Люд) Федосєєва

Людмила Федосєєва. Фотографія: bigpicture.ru

У 1930-40-х роках найбільш затребуваною і високооплачуваною моделлю була Людмила Федосєєва, або Люд, як її називали в модних колах і вищому суспільстві. Відкрив модель легендарний фотограф-портретист Хорст П. Хорст. Він показав видавцеві журналу Vogue Конде Насту її фотографії. Насту вони спочатку не сподобалися, але пізніше він перейнявся красою платинової блондинки і навіть домагався її руки і серця, але безуспішно.

За часів німецької окупації Франції Люд Федосєєва була в зеніті слави - вона успішно конкурувала з провідними моделями Третього рейху. Зовнішність моделі вважалася еталоном: блакитні очі, шкіра кольору слонової кістки, високі вилиці. Перед самим звільненням Парижа вона поїхала до Аргентини, а після повернення до Франції виявила, що вдома моди і журнали не хочуть співпрацювати з нею. Цілком ймовірно, що звільнені французи не пробачили Люд Федосеевой співпрацю з німцями під час окупації. У 1950-ті роки колишня манекенниця і улюблениця модних фотографів працювала клерком в одній з авіакомпаній, а потім - кастелянші в будинку для людей похилого віку емігрантів.

Автор: Дар'я Легка

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация