Розведення кролів як бізнес: організація кролікоферм і бізнес-план

  1. Кролівництво - вигідний чи бізнес?
  2. організація ферми
  3. Територія і клітини
  4. Купівля поголів'я
  5. Необхідна техніка і інвентар
  6. Персонал і організація праці
  7. Бізнес-план - основа успіху
  8. Поради успішних кролівників
  9. Відео «Секрети розведення кроликів»

Завести на своїй ділянці декілька кроликів, щоб зрідка поласувати ніжним м'ясом - справа нехитра. А якщо розведення кроликів розглядати як бізнес? Наскільки вигідним буде це заняття і з чого почати недосвідченому твариннику? Про там, як досягти успіху в кроліководческой діяльності, ми і поговоримо в нашій статті.

Кролівництво - вигідний чи бізнес?

Не варто зайвий раз згадувати про те, наскільки корисною і смачною є кролятина - це знають всі. А ось чи вигідно розводити кроликів на продаж? Щоб відповісти на це питання, потрібно розглянути кілька факторів.

По-перше, зверніть увагу на те, яке м'ясо продається в продуктових і м'ясних магазинах. Найчастіше це свинина, курятина, яловичина, рідше можна зустріти індичку. А ось м'ясо кроликів попадається набагато рідше. Та й на ринках кролятину не пропонує на кожному розі. Можна зробити висновок, що в промислових масштабах кролів не вирощують. А між тим, цей дієтичний продукт дуже цінується серед споживачів.

По-друге, кролики славляться як самі скоростиглі тварини. Одна кролиця за рік може принести приплід чисельністю 50-60 дитинчат. До трьох місяців кроленята важать по 3 кг, і в цьому віці їх відправляють на продаж. Є і більш масивні побратими, але, як показує практика, тушку вагою понад 3 кіло продати набагато важче.

По-третє, розглядати кролівництво як бізнес можуть навіть ті, хто не має великого стартового капіталу. Вирощування кролів можна організувати з нуля, організувавши міні-ферму в домашніх умовах. Клітини не займають багато місця, так що розмістити їх можна в підсобному приміщенні, частина корми (сіно, трава) ви можете заготовити самостійно, комбікорми окупаються при перших продажах тушок.

Якщо ви ще думаєте над тим, чи вигідно розводити кроликів, ось вам ще один аргумент: прибуток можна отримувати не тільки від продажу м'яса, але і від продажу шкурок. Таким чином, розведення кроликів як бізнес - досить перспективна ніша підприємництва, яка може розвиватися навіть в домашніх умовах. Щоб почати фермерську справу, будуть потрібні деякі знання, якими ми з вами поділимося.

організація ферми

Перш ніж відкрити свою кролікоферм, потрібно визначитися з правовою формою ведення бізнесу, для чого зареєструватися як індивідуальний підприємець або особисте підсобне господарство. У першому випадку вам доведеться платити податки, але і можливостей для діяльності буде більше.

Територія і клітини

Кролівництво як бізнес має велику перевагу: для утримання поголів'я кролів не потрібен великий території. Якщо ви вирішили побудувати бізнес на кроликах з нуля, для початку можна організувати особисте підсобне господарство в домашніх умовах. Для створення кроліководческой ферми можна орендувати дачний ділянку.

Найкращим на сьогоднішній день є шедовими зміст кроликів . При такому способі вирощування на одній сотці можна розмістити поголів'я чисельністю в 1000 кроликів. Погодьтеся, непогано для бізнесу, який ви вирішили почати фактично з нуля. Для цього потрібно побудувати 3 шеда, в кожному з них розмістивши по 60 клітин. Крім основного приміщення, необхідно врахувати наступні споруди:

  • сховище для корму;
  • сарай для інвентарю;
  • приміщення для бійні;
  • приміщення для карантину;
  • гнойова яма.

Детальніше про використання шедів в бізнесі розповість наступне відео фермерського порталу Фермер.ру. Як бачите, тримати кроликів в шедах дуже зручно і функціонально.

Купівля поголів'я

Розібратися в породах допоможуть тематичні форуми і співтовариства за інтересами. Дізнайтеся, яким породам віддають перевагу фермери у вашій місцевості. Однією з найпопулярніших вважається каліфорнійська порода. Ці тваринки швидко набирають вагу і невибагливі. А ось порода фландр, яка поширена в Європі, у нас погано прижилася, так як не виносить холодного клімату.

До цього ми говорили про породах м'ясного напряму. Якщо ж ви розглядаєте кролівництво як бізнес на шкурках, познайомтеся з породами рекс і радянська шиншила. Хутро цих вухатих особливо цінується і коштує дорожче, при цьому м'ясо теж цілком придатне для продажу. І все ж, головне - не порода, а вміння власника з нею поводитися. Якщо немає відповідних умов, корми, то навіть найпродуктивніша порода покаже поганий результат.

Починаючи свій бізнес в домашніх умовах, краще всього придбати дорослих кроликів: кілька самок і самців з розрахунку 10: 1. Таку важливу покупку краще здійснювати в серйозних племінних господарствах, які відповідають за здоров'я і породистість молодняка. Ви можете взяти кілька порід, щоб після першого приплоду зрозуміти, з якою з них вам буде краще працювати. Для збільшення поголів'я можна вирощувати кролів самому, залишаючи в господарстві найсильніший молодняк.

Необхідна техніка і інвентар

Розведення кролів як бізнес немислимо без використання інвентарю. По суті, він не відрізняється від того, що використовують в невеликому домашньому господарстві: клітини, годівниці, поїлки необхідні для нормального розведення. Різниця лише в тому, що для масового змісту краще купувати більш якісне і зручне обладнання. Чи не облаштовувати клітини пластиковим інвентарем, адже кролики гризуть все підряд.

Також для обслуговування клітин і шедів знадобляться всілякі засоби для прибирання та годування: всілякі відра, віники та мітли, візки. Також для більшої механізації годування знадобляться сенорезкі, зернодробилки та інша техніка. Також догляд за кроликами полегшують піддони, які легко виймаються з клітин і очищаються від гною.

Необхідною предметом для масового забою буде спеціальна установка у вигляді вішалки, на яку будуть підвішуватися оброблені тушки. Дуже зручно, якщо відразу ж в бійні буде розташовуватися піч, де ви будете спалювати непотрібні відходи, і холодильна камера. Якщо ви хочете побудувати бізнес і на шкурках, купіть необхідний інвентар для її вироблення.

Персонал і організація праці

Якщо ви плануєте серйозний бізнес, вам знадобляться помічники. На перших порах немає необхідності наймати людей, але коли поголів'я зростає, це буде доцільним. Заводячи помічників, ви звільняєте себе від обслуговування клітин, і можете більше часу приділяти пошуку каналів збуту, роботі з постачальниками корми, тобто, всіляко розвивати бізнес.

У міру розвитку і зростання вашої необхідність у працівниках буде зростати. Зручно, якщо кожен найманий працівник буде виконувати певну роботу. Наприклад, одна людина займається годуванням, а один несе відповідальність за прибирання та чистоту в клітках.

Ще одне питання, яке хвилює багатьох фермерів - потрібен ветеринар, чи ні. Звичайно ж, ветеринарне обслуговування ферми - це один з найважливіших аспектів прибуткового бізнесу. Можна зробити висновок з ветеринаром договір, або ж, якщо поголів'я нараховує кілька тисяч, найняти такого фахівця як штатного співробітника.

Можна зробити висновок з ветеринаром договір, або ж, якщо поголів'я нараховує кілька тисяч, найняти такого фахівця як штатного співробітника

Бізнес-план - основа успіху

Щоб наочно бачити картину майбутніх витрат і доходів в бізнесі, потрібно скласти бізнес-план кролікоферм. Визначтеся, скільки кроликів ви будете тримати (принаймні на перших порах) і підрахуйте, що буде потрібно для їх утримання. Вказуйте в бізнес-плані конкретні цифри, щоб ви уявляли собі реальну статтю витрат.

Найбільш великими, звичайно ж, будуть початкові вкладення: це витрати на оформлення документації, придбання ділянки, будівництво приміщень. Також вам необхідно закупити обладнання та інвентар: клітини, годівниці, поїлки. До початковою витрат ставитися і покупка кроликів для вирощування.

Бізнес-план по розведенню кроликів повинен врахувати і постійні витрати: це придбання корму і ветеринарне обслуговування ферми. Порахуйте витрати на рік вперед, виходячи з кількості виробничих одиниць. За одну таку одиницю приймається самка з усім своїм потомством: в рік на харчування кроликів потрібно близько 350 кг корму. Також в постійні витрати потрібно включити оплату води, електроенергії, плату за оренду землі, якщо ви її орендуєте.

Також в бізнес-плані потрібно прорахувати постійний дохід, який буде приносити продаж шкурок і м'яса кроликів. Як показує практика, вже через півроку, при налагодженій системі збуту, початкові вкладення окупаються. Так що кролікоферм цілком може стати вашим успішним бізнес-проектом.

Поради успішних кролівників

Найчастіше кролівники, які досягли відмінних результатів у своїй справі, не поспішають розкривати карти і ділитися секретами свого успіху. Інші стверджують: ніяких секретів немає, тільки наполеглива праця, цілеспрямованість і відповідальний підхід до справи. Але все ж ми поділимося думками деяких успішних фермерів.

Ті, хто володіє великими Кролікова фермами, починали з невеликого поголів'я. Але дуже скоро їх бізнес стрімко розширювався. Рада таких успішних діячів такий: не економте на інвентарі, клітинах та інше. Зараз у продажу доступні модернізовані клітини, годівниці з автоматичною подачею і поїлки з підігрівом. Нехай на перших порах ви витратите трохи більше, але такий підхід лише підвищить результативність ферми.

Одним з головних перешкод на шляху фермера стають хвороби кроликів : Від кокцидіозу або іншого вірусу за кілька ночей може загинути половина поголів'я. Щоб цього не сталося, не втрачайте з уваги ветеринарний контроль за кроликами. Щеплення і регулярні огляди фахівцем зведуть ризик захворюваності до мінімуму. При перших підозрах на хворобу ізолюйте кролика і звертайтеся до ветеринара.

Відео «Секрети розведення кроликів»

З чого почати кролівництво бізнес, як домогтися високих результатів і багато цікавих фактів ви дізнаєтеся на відео молодого кролівника Олександра Сергєєва.

Кролівництво - вигідний чи бізнес?
А якщо розведення кроликів розглядати як бізнес?
Наскільки вигідним буде це заняття і з чого почати недосвідченому твариннику?
Кролівництво - вигідний чи бізнес?
А ось чи вигідно розводити кроликів на продаж?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация