Розведення овець як бізнес: особливості та специфіка

  1. Романівські вівці: утримання та розведення
  2. Вовна
  3. вирощування овець
  4. Як і чим годувати романівських овець?
  5. Як зробити бізнес на розведенні овець?
  6. Витрати на утримання овець
  7. Розведення романівських овець на мініферм

Специфічні особливості розведення романівських овець полягають в правильному підборі корми, грамотної організації місця утримання тварин і вивченні особливостей вирощування даного виду особин. Правила складання бізнес - плану і підрахунку витрат на організацію бізнесу, покажуть його високу рентабельність і вигоди для фермера.

Зміст статті:

Романівські вівці - є найдавнішою окультуреній породою. Їх вивели в вісімнадцятому столітті в Ярославській губернії на одному з селянських господарств. Для отримання цієї породи схрещувалися кращі короткохвості вівці, в результаті чого тваринники створили представників плодовитого і продуктивної породи. Назвали виведених овець романівської, так як перші овечки з'явилися саме в Романово-Борисоглібському повіті. Зараз порода адаптована практично у всіх регіонах Росії, є її представники і в інших країнах. Останні пару років тварин Романівської породи стали розводити татарстанські і башкирські фермери.

Романівські вівці: утримання та розведення

Романівські вівці: утримання та розведення

Дані вівці є мясошерстная тип, що робить цих тварин універсальними. Вівці дають не тільки шерсть і м'ясо, але ще молоко і шкури.От інших порід ці вівці відрізняються сірим вовняним покровом, що мають чорну бахрому. Самці мають ще й чорну гриву. Хвости у цієї породи дуже короткі, роги є як у самок, так і у баранів, хоча іноді можна зустріти і комолих тварин.

Тварини мають середнім тулубом, широкою грудною кліткою, прямою спиною, довгастим черепом, вузькою мордочкою і шиєю з розвиненою мускулатурою. Косі зуби цієї породи роблять романівських овець ідеальним варіантом для пасовищ. Також у тварин стрункі і прямі ноги з широкою постановкою, вуха довгі і розташовані горизонтально. Вівці мають щільний вовняний покрив з кремовим підшерстям і довгим чорним пухом.

Порода має кілька підвидів, що відрізняються один від одного густотою вовняного покриву і скелетом. У овець ніжного типу, співвідношення вовни до пуху становить 1:11. Племінне розведення цього підвиду використовується дуже рідко, так як він має погану овчину, слабкий фізичний розвиток і схильність до багатьох захворювань.

Вівці грубого типу мають важкий кістяк, грубий і густий вовняний покрив, співвідношення до пуху якого, становить 1: 4. Також у цих тварин дуже товста шкіра. Вівці, що відносяться до міцного типу, мають густим вовняним покровом і потужним тулубом. Такі тварини відрізняються живучістю і продуктивністю. Вони мають пластичну тонку шкіру, міцний скелет, широкі груди і гарне здоров'я. Співвідношення вовни до пуху становить 1:10. Саме з цієї причини, рентабельність розведення овець цього підвиду дуже висока.

Самці Романівської вівці важать від вісімдесяти до ста кілограм, а самки від п'ятдесяти до сімдесяти. Ягнята після досягнення стоденного віку важать вісімнадцять кілограм і вже готові до забою. Дев'ятимісячні тварини важать до сорока кілограм.

Дев'ятимісячні тварини важать до сорока кілограм

Від інших порід, Романовська відрізняється багатолюдністю і швидким зростанням. Самка за одну вагітність приносять до трьох ягнят, в рідкісних випадках на світ можуть з'явитися і сім малюків. Народжують самки три рази в рік. При вигодовуванні ягнят вівця дає від шістдесяти ста літрів молока. Живуть ці вівці до п'ятнадцяти років, але в тваринницьких господарствах тварин, які досягли десяти років відбраковують.

Вовна

Шерстяний покрив романівських овець складається з ості і пуху. Іноді в ньому бувають, помітні перехідні ворсинки. Їх присутність в руні небажано, тому що вони набагато товщі вовни і на них немає завитків. Оцінюючи вівцю, дивляться на співвідношення пуху до довгої шерсті, кількість шерстинок, їх чистоту і кількість завитків, шерстяний покрив живота і якісність міздрі. Шерстяний покрив у тварин чорний, а підпушок білий. Через таку особливість кожен підвид овець має різноманітні відтінки руна.

Якщо овчина занадто пухнаста, то в процесі носіння вона буде звалюватися, стаючи повстю. Щоб такого не відбувалося, пух повинен мати довжину не більше п'яти сантиметрів. Крім цього, така овчина буде значно легше і тепліше. Якщо в руні багато вовни, то вона стає грубою і важкої зі зниженими тепловими характеристиками. Оптимальний колір руна темно-сірий з блакитним відтінком. Якщо романовские вівці має рудий або світлий відтінок вовни їх вибраковують.

Якщо романовские вівці має рудий або світлий відтінок вовни їх вибраковують

Найякіснішим руном є те, що отримують від молодих тварин, які досягли шести місяців, ще жодного разу не стрижених. Таку овчину називають петровської. Після першої стрижки, овець потрібно обстригати три рази в рік. За одну стрижку з вівці отримують від одного до трьох кілограмів вовни в залежності від підвиду породи. Перше руно молодих овець має тонку ость і довгий і м'який пух. Розводячи дану породу тварин, фермери отримають від шістдесяти п'яти до вісімдесяти відсотків вовни. Стригти овець краще на початку весни, середині літа і на початку осені.

вирощування овець

Якщо дотримуватися всі визначені умови, то розведення овець романівської породи буде відносно простим і прибутковим заняттям. Якщо використовувати тварин в племінних цілях, то потрібно врахувати, що самок можна парувати в будь-який час року. У самок статева охота спостерігається навіть під час вигодовування потомства. Вагітність у овець триває сто сорок п'ять днів. Статева охота може тривати від трьох до п'яти діб. Завдяки тому, що у овець найчастіше відбувається багаторазове запліднення, висока ймовірність багатоплідної вагітності.

Статевозрілими вівці цієї породи стають в чотири місяці, але в цьому віці осеменять їх не можна. Першу злучку бажано проводити, коли самка набере приблизно сімдесят п'ять відсотків від необхідної маси, приблизний вага становитиме сорок кілограм.

Першу злучку бажано проводити, коли самка набере приблизно сімдесят п'ять відсотків від необхідної маси, приблизний вага становитиме сорок кілограм

Виходячи з фермерського досвіду, пологи у овець проходять легко, і втручатися в них необхідно лише в крайніх випадках. Перед тим як у самки почнуться пологи, вона за кілька годин до їх початку намагається більше лежати і постійно бекає. Щоб вівці було легше народити, їй необхідно заздалегідь обстригти шерсть між задніх ніг. Малюки виживають в дев'яноста дев'яти відсотках випадків.

Для того щоб розводити романівських овець, необхідно підготувати сухий, теплий, добре вентильований хлів. Для самки без ягнят необхідно виділити площу не менше квадратного метра, вагітної вівці потрібно два квадратних метра просторів, а самки з ягнятами - три квадратних метри. Довжина годівниці не повинна бути менше сорока сантиметрів.

Підлоги в хліві повинні бути глиняними і застеленими шаром злами. У холодну пору року температура в хліві повинна бути відсутність трьох градусів, для вагітних самок і овець з ягнятами температура не повинна опускатися нижче восьми градусів. Даній породі необхідно забезпечити прохолоду і приплив свіжого повітря без протягів. Вигульний загін необхідно споруджувати на сонячній стороні, його поверхня краще засипати тирсою, щоб вона не розмокає.

Вигульний загін необхідно споруджувати на сонячній стороні, його поверхня краще засипати тирсою, щоб вона не розмокає

Випас тварин необхідно проводити на луках з соковитою і сухою травою, на яких повинен бути присутнім мох і сухе листя. Ця порода дуже витривала і здатна жити в районах з будь-якими кліматичними умовами.

Як і чим годувати романівських овець?

В стійлі овець даної породи краще тримати якомога менше часу. Влітку випасати тварин потрібно в тінистих місцях уникаючи заплавних лук і болотистій місцевості. Основний корм для цієї категорії тварин представлений грубими, соковитими, зеленими і концентрованими кормовими добавками. У холодну пору року їх можна годувати коренеплодами і силосом. Борошняних і бруднять шерстяний покрив кормових добавок слід уникати. У корми потрібно додавати мінерали, сечовину і вітаміни.

Поїти тварин необхідно в ранковий і вечірній час чистої криничної водою. Годувати тварин найкраще соковитими і концентрованими кормовими добавками. Останні, найкраще давати після водопою, соковитими добавками годувати тварину найкраще в обідню пору. Від кислого сіна і очеретів необхідно відмовитися зовсім.

Вагітним і годуючим самкам в день обов'язково потрібно давати по два кілограми сіна, половину з якого можна замінювати високоякісної соломою. Овес в раціоні овес є концентратом. Якщо годувати тварин ячменем, то його обов'язково подрібнювати. Злаковими, годувати овець тривалий час не рекомендуються інакше вони почнуть жиріти. Молодих особин можна годувати висівками і для поповнення раціону білком, їм можна давати горохову муку.

За рік вівця повинна з'їдати разом з кормом три кілограми солі і по півтора кілограма крейди і кісткового борошна. Ялових овець і кастрованих самців потрібно годувати низькокалорійними кормами, щоб вони не розжиріли.

Як зробити бізнес на розведенні овець?

Бізнес по вирощуванню овець найкраще починати жителям сіл, так як саме там є всі умови для утримання цих тварин, починаючи від пасовищ і закінчуючи місцем для створення мініферми. Щоб утримувати цих тварин буде досить просторого хліва без вогкості і протягів, вигульного загону і пасовищ для випасу романівських овець. Вівці не вибагливі до кліматичних умов, але вони не люблять бути затворниками, тому їм необхідна велика територія для прогулянок.

Багато починаючі фермери роблять дурну помилку, намагаючись заощадити гроші на покупку молодняка і замість того, щоб придбати дійсно породистих овець з хорошими показниками, вони набувають доморощених особин незрозуміло якої породи і в підсумку стикаються з численними проблемами, що викликають цілковите розчарування у вівчарстві. З цієї причини не варто економити, купуючи молодняк. Купувати молодих особин найкраще в спеціальних господарствах, так як саме там вам запропонують дійсно породистих тварин з хорошими даними.

Вибираючи серед багатьох порід овець, фермери віддають перевагу саме Романовський, так як вона дає якісне руно, володіє великими розмірами, багатоплідністю і хорошими ваговими показниками, завдяки яким молодняк повністю окупається вже через рік змісту.

До плюсів Романівської породи можна віднести швидке зростання молодняка. Через п'ять місяців вівцям можна проводити першу стрижку, отримавши ніжну і м'яку шерсть. У шість місяців тварини дають якісне руно, в сім місяців - молоду баранину, о восьмій дев'ять місяців самки вже можуть приносити потомство, яке виношують до ста сорока п'яти днів.

Основну прибутковість від романівських овець фермери отримують за рахунок м'яса. До забою молодняк готовий вже до семи місяців і може приносити від двадцяти до тридцяти кілограмів м'яса з туші.

До забою молодняк готовий вже до семи місяців і може приносити від двадцяти до тридцяти кілограмів м'яса з туші

Для того щоб отримати молоду баранину фермери користуються схемою інтенсивної відгодівлі молодняку. Для отримання соковитого м'яса - використовується помірна откормке, а для отримання жирного м'яса потрібно використовувати зернову откормке вже дорослого поголів'я. Вівці живуть до п'ятнадцяти років, але тримати їх більш восьми років просто не має сенсу.

Витрати на утримання овець

Початківцям фермерам, які складають бізнес-план необхідно виділити окрему статтю витрат, яка буде відведена під закупівлю молодняка. Одна молода особина в незалежності від статі буде коштувати від ста доларів за голову. Дорослі ж особини будуть коштувати від двохсот доларів за голову. Купувати молодняк найкраще навесні, щоб забезпечити їм вільний випас на пасовищах.

Для холодної пори року необхідно створити для тварин зимовий загін з комфортною температурою вентиляцією і без протягів. Для цього знадобиться спеціальне обладнання вартістю від трьохсот доларів.

Для цього знадобиться спеціальне обладнання вартістю від трьохсот доларів

Також необхідно подумати і про закупівлю кормових добавок. На кожну вівцю щодня необхідно витрачати по два кілограми сіна, сто п'ятдесят грамів зерна, коренеплодів і силосу. Запас корму необхідно проводити з урахуванням кількості овець в поголів'я плюс окремі корми для майбутніх ягнят.

Прибуток з вівчарства можна отримувати від продажу м'яса, молодняку, вовни і молока, дивлячись який напрямок, вибере початківець вівчар. Вівчарство вважається досить прибутковим і простим бізнесом, тому якщо ви вирішили їм займатися приступайте не роздумуючи.

Розведення романівських овець на мініферм

Баяндаевскій фермер першим в районі почав розводити романівських овець. Починав він з 190 голів. Фермі вже два роки і приріст молодняку ​​і дорослих особин склав чотири тисячі овець.

Вівчар з гордістю розповідає про своїх підопічних і про догляд за ними. Каже, що дана порода дуже невибаглива в змісті і приносить гарний прибуток, даючи господарству не тільки м'ясо і молоко, але ще шерсть і істотний приплід. В майбутньому фермер планує розширити своє господарство до десяти тисяч голів, щоб забезпечити весь район якісної та екологічно чистою продукцією вівчарства.

Схожі записи

Як зробити бізнес на розведенні овець?
Як і чим годувати романівських овець?
Як зробити бізнес на розведенні овець?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация