Самоцвіти на удачу: чи можуть коштовності залучити щастя і багатство?

  1. Звідки взялися помолвочние кільця?
  2. царські камені
  3. Тигрове око і рожевий кварц
  4. Янтар і чорний гагат
  5. Опал і бірюза
  6. аметисти

Люди здавна надавали камінню сакральний сенс і наділяли їх магічними властивостями. Вважалося, що певні мінерали володіють особливою енергетикою і здатні приносити своєму господареві удачу в певних сферах життя. Кореспонденти програми «Секретні матеріали» спробували розібратися, чи так це насправді.

Звідки взялися помолвочние кільця?


«Діаманти - найкращі друзі дівчат», - співала знаменита кінодіва Мерилін Монро. У фільмі на ній був знаменитий жовтий діамант «Місяць Бароди», який їй позичили для зйомок. І, дійсно, спробуйте знайти сьогодні дівчину, не мріє надіти на пальчик кільце з діамантом.

Але мало хто знає, що діаманти або алмази стали дорогоцінними каменями тільки в 18-му столітті, тому його і назвали «діамантовим віком». На той час міфічні копальні Голконди в Індії були вже виснажені, і алмази передавалися у спадок, зберігаючись в королівських покоях.

Лише відкриття родовищ в Південній Африці зробило алмаз досить популярним. На ринку з'явилася величезна кількість дрібних алмазів. Тоді-то хитрі ювеліри і придумали помолвочние кільця, і до кінця 19-го століття звичай дарувати коханій колечко з діамантиком став повсюдним.

«У 19-му столітті була навіть особлива приказка на цей рахунок про те, що справжній чоловік дарує жінці діаманти три рази в житті. Перший раз нареченій на заручини, другий раз коханці, а третій - дружині, коли вона дізнається про коханку », - розповідає доцент кафедри мінералогії СПбГУ Анатолій Золотарьов.

царські камені


Дорогоцінні, напівкоштовні камені цінувалися у всі часи і у всіх народів. Їм приписувалися різні містичні властивості. У давнину царі збирали дорогоцінні камені в своїх скарбницях, так як вважали, що їх магічна сила вбереже династію від падіння і загибелі.

В Індії самоцвітів поклонялися, а в Стародавньому Єгипті та Римі багато каміння присвячували богам. Самоцвіти вважалися зірками, що впали з небес, і не випадково багато каміння ставали амулетами і талісманами. У кожному мінералі міститься особлива енергія, яка взаємодіє з людиною.

«Талісмани відрізняються від амулетів, які в народі правильно називаються оберегами. Амулет відганяє від нас ту енергію, яка нам не потрібна, а талісман якраз притягує все хороше і потрібне для людини. З сердоліку, наприклад, робляться виключно талісмани, тому що цей камінь приваблює любов, увагу, радість життя. Новгородські княгині на Русі носили саме такі прикраси », - пояснює астролог Діана Хорсанд.

Майже всі голлівудські кінодіви як і раніше вірять у силу талісманів. Так, Анджеліна Джолі завжди носить браслет зі змійкою. Вона навіть зробила собі на спині магічну татуювання. Інша зірка - Ума Турман - ніколи не розлучається зі смарагдовим прикрасою. Джулія Робертс вважає своїм талісманом місячний камінь і завжди його носить.

Можливо, що саме ці талісмани і оберегли їх від сексуальних домагань. Треба сказати, що камені для прикрас з давніх часів вибирають строго по знаку зодіаку. Ще імператор Павло I подарував своїй дружині символічний зодіакальний гарнітур з хризоліта - каменя, який символізує вересень.

Тигрове око і рожевий кварц


Вперше зв'язок самоцвітних каменів зі знаками зодіаку відзначена ще в Старому Завіті. У древніх ізраїльтян під час ритуалів первосвященик одягав на себе прикраса з 12 камінням, на яких вирізані імена 12 колін-племен Ізраїлевих: рубін, топаз, смарагд, сапфір, агат, аметист та інші.

Пізніше ті ж 12 каменів з'являються в Новому Завіті, в книзі «Одкровення Іоанна Богослова» при описі стін «Небесного Єрусалиму». Тоді камені і стали асоціюватися з місяцями і датами народження.

В якості талісмана можна підбирати різні камені в залежності від їх енергетичного впливу на риси характеру. Вкрадені камені негативно «відносяться» до власника і приносять всілякі біди і нещастя. Справжніми сильними талісманами є подаровані камені або передані у спадок. Куплені стають талісманами тільки через деякий час ...

«Рожевий кварц притягує заміжжя саме до дівчат, які ще не знайшли свою любов. Коли мама дарує своїй 12-13-річної дочки такі намиста, вона повинна задуматися, адже заміжжя може бути занадто швидким », - показує астролог Діана Хорсанд.

Відомо, наприклад, що Олександр Македонський ніколи не розлучався з особливим перснем, який був прикрашений тигровим оком. Це допомагало йому в бою. За переказами, великий завойовник перед смертю зняв кільце, і воно зникло на довгі роки. Вважається, що саме його невідомий посланець вручив Наполеону Бонапарту, і той теж став великим завойовником. Так чи інакше, але талісмани з тигровим оком дуже цінувалися саме у воїнів.

«Щоб камінь оберігав в бою, потрібно мати гарні м'язи, реакцію і сильно розвинену інтуїцію. В організмі сильної людини важливо вміст заліза, який би притягував іони кисню і доставляв їх до м'язів. Для цього потрібен мінерал, у якого одночасно є іони Fe 2+ і Fe 3+, а це, наприклад, тигрове око », - вважає езотерик Олег Фрідман.

Фото: Dennis Van Tine, PA Photos, ТАСС Фото: Dennis Van Tine, PA Photos, ТАСС

Янтар і чорний гагат


Янтар, завдяки своєму золотому кольорі, в давнину придбав славу магічного каменю і дару богів.

В Європі вірили, що в ямках на бурштині мешкають добрі духи, тому такий камінь цінувався навіть вище ідеально гладкого. Якщо знайдений камінь нагадував за формою людську голову, вважалося, що це найсильніший амулет.

У Шотландії, щоб відвадити від будинку відьом, потрібно було нанизати на нитку 9 бурштинових намистин. Цей камінь міг залучити судженого, допомогти в подружньому житті, захистити від псування.

«Часто люди приходять в магазин за намистом з бурштину - короткими і з необробленим каменем. Я відразу можу здогадатися, що у них проблема з щитовидною залозою. Незрозуміло, чому це допомагає, але з досвіду це так. Можливо, справа в його слабкому електричному полі або в змісті йоду », - зазначає Анатолій Золотарьов.

На розкопках в стародавньому Римі археологи знаходять безліч амулетів з чорного гагату. Зазвичай на них вирізали зображення богині підземного царства Прозерпіни, а також голову медузи Горгони.

За переказами, перстень з гагатом носив римський прокуратор Іудеї Понтій Пілат. Його також використовували алхіміки і чаклуни в своїй роботі. В Індії гагат шанували як «камінь Великої Матері Світу», здатний допомогти в осягненні своєї карми. Індійські маги вважали, що гагат береже людину від темних сил, вбирає в себе його біль і розсіює страхи.

Опал і бірюза


Опал називають каменем ошуканих надій. Як талісман він в рівній мірі підтримує злі і добрі наміри своїх власників. Причиною такого непостійності стала різноманітна колірна гамма опала.

Саме опал прикрашав корону імператора Священної Римської імперії Костянтина. Але у багатьох інших народів опал вважався каменем ненадійним і приносить біду. Так, король Англії Едуард VII після коронації наказав про всяк випадок замінити всі опали в короні на рубіни. В шістнадцятому столітті в Італії опалу ставилася здатність викликати епідемії чуми. Так що довгий час опал носили тільки маги і чаклуни, а прості люди відмовлялися від прикрас з цим каменем.

«Все змінилося після того, як королева Вікторія в Великобританії стала носити опали, показуючи всім, що нічого страшного в цих каменях немає. Справа в тому, що в цей час в Австралії були відкриті найбільші опалові родовища, і королева вирішила зробити їх популярними, щоб казна не терпіла збитків », - розповідає доцент кафедри мінералогії СПбГУ Анатолій Золотарьов.

Бірюзове небо ... Бризовая море ... Не випадково принцеси Монако обожнюють бірюзу - вона нагадує їм Лазурний берег.

Російські імператриці завжди включали її в свої корони, вважаючи, що це камінь вірності і щастя в любові. А у прихильників ісламу бірюза входила в обов'язковий весільний наряд нареченої як символ невинності і чистоти.

Бірюза - один з найбільш примхливих каменів. За словами вченого Золотарьова, так як це пористий матеріал, він руйнується від лаку для волосся, хімії, водяної пари. Називають такий процес старінням каменю. Не дарма Іван Грозний, великий поціновувач самоцвітів, не любив бірюзу за те, що тускнея, вона віщувала смерть. Зараз, в основному, продається стабілізована бірюза, яка так сильно не руйнується від дії часу і зовнішніх чинників.

аметисти


Біблійний Цар Соломон дарував коханій Суламифи багато подарунків, серед них - аметисти, «схожі на ранні фіалки, що розпускаються в лісах». Аметист був священним каменем в Стародавньому Єгипті. У Стародавньому Римі аметист називали «благословенним» і вважали, що він приносить удачу і спокій.

У середньовічній Європі його називали «апостольським каменем», і при посвяченні в сан Папа Римський вручав єпископу кільце з аметистом. Британський скіпетр вінчає величезний аметист, намисто з аметистів носили все англійські королеви. У Росії аметист прикрашав корону Олександра I і дружини Бориса Годунова Ірини, словом, це камінь з історією і любов'ю з боку найясніших осіб.

За переказами, кільце з аметистом з фігуркою Амура носив сам святий Валентин. Існує стійке переконання, що аметист виліковує від алкоголізму і прояснює розум, тому від вина з аметистового кубка не можна сп'яніти.

Подробиці дивіться в програмі «Секретні матеріали» щоп'ятниці о 16:15.

Звідки взялися помолвочние кільця?
Звідки взялися помолвочние кільця?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация