Скільки Росія втратила через санкції

Західних санкцій боїться не Росія як суб'єкт, санкцій боїться Кремль. Західних санкцій боїться не Росія як суб'єкт, санкцій боїться Кремль

Ілюстрація REUTERS

У Кремлі побоюються персональних санкцій, спрямованих проти них особисто, а також проти членів їх сімей, так як це не дозволяє їм їздити в Європу і США, користуватися західній банківською системою, володіти власністю на території західних країн.

Що стосується протидії агресивній зовнішній політиці Кремля, то найбільш ефективними є секторальні санкції у фінансовій, банківській та енергетичній сферах. Про це заявив російський економіст Андрій Ілларіонов, передає " Главред ".

Саме такого роду санкції, за оцінками Міжнародного валютного фонду (МВФ) дворічної давності, скорочували потенційний темп економічного зростання Росії приблизно на 1,5% ВВП щорічно.

"Оскільки з тих пір число санкцій, а також масштаби їх застосування зросли, то, користуючись тим же підходом, можна припустити, що санкції, введені проти російських суб'єктів, знижують потенційні темпи економічного зростання Росії, очевидно, не менше ніж на 2 процентних пункту ВВП щорічно. Це досить відчутний ефект ", - зазначив російський економіст.

Читайте також Кремль і його посіпак чекає посилення міжнародних санкцій за "вибори" в ОРДЛО - Клімкін (відео)

З урахуванням додаткових витрат на Крим і Донбас , На ведення військових операцій в Сирії сукупні витрати від російської агресивної політики складають, ймовірно, не менше 2,5% ВВП, вважає Ілларіонов.

"Середньорічні темпи економічного зростання Росії в попереднє десятиліття (1998-2008 роки) становили 7%. В останні ж десять років (2008-2018 роки) вони впали до 0,4%. Тобто відбулося скорочення середньорічних темпів економічного зростання на 6,6 процентного пункту (п.п.) ВВП щорічно. З цих 6,6 п.п. приблизно 2,5 п.п. припадають на ефект санкцій і додаткових витрат, викликаних окупацією Донбасу і Криму, військовими діями в Сирії ", - підрахував економіст.

Іншими словами, агресивна зовнішня політика, яку Кремль почав енергійно проводити з 2008 року, стала одним з важливих факторів різкого скорочення темпів економічного зростання в Росії і його переходу до стану стагнації, додав Ілларіонов.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация