слов'янські обереги

  1. Обереги здавна користувалися величезною популярністю у слов'ян, і вважалося, що вони здатні захищати...
  2. Алатир - представниками кількох слов'янських ОБЕРІГ
  3. Хрест. Перетин вертикальної лінії, що зв'язує верхній і нижні світ, з горизонтальною, що символізує...
  4. Традиційно Обережнік являє собою поєднання двох символів. У його центрі розташовується Зірка Інгліі...
  5. БІЛОБОГ - його історія і значення
  6. Добрий бог Білобог
Обереги здавна користувалися величезною популярністю у слов'ян, і вважалося, що вони здатні захищати людину від зла, труднощів, наклепів, шкоди здоров'ю і життю, душевної тривоги. Вся стародавня магія слов'янських народів будувалася навколо культу Сонця, а тому слов'янські обереги мали солярні знаки. Слов'янські обереги покликані захистити людину, його будинок, його сім'ю і дітей від неприємностей, хвороб і напастей. Кожен з оберегів має своє унікальне призначення.
Слов'янські обереги - символи та їх значення https://www.youtube.com/watch?v=aFhU-SGvRUY

v=aFhU-SGvRUY

Алатир - представниками кількох слов'янських ОБЕРІГ
Оберіг алатир - це один з найбільш потужних і ефективних слов'янських символів, здатний в одну мить змінити життя і дозволити вам добитися всього того, чого ви варті.
Значення символу Алатир
Значення символу Алатир досить туманно, єдиного тлумачення не існує. Символ являє собою восьмиконечную зірку з крапкою посередині. Одне з його значень - це центр всесвіту, Око бога Рода. Число променів зірки теж має своє сакральне значення. Відомо, що у слов'ян було стільки ж основних свят в році і вікових посвят. Слов'яни вірили, що в символі Алатир укладені основи світобудови. Алатир-камінь вважали охоронцем і джерелом сонячного світла. За старих часів вірили, що з його допомогою боги можуть спілкуватися з людьми, тому Алатир-оберіг носили для того, щоб посилити свій зв'язок з божественними силами, які керують життям на землі. Алатир символізує нескінченність Всесвіту, в якій знаходиться наша планета, а також гармонію, єдність і протистояння між двома началами. За старих часів він використовувався магами для того, щоб зберегти сім'ю, вилікувати важку хворобу і домогтися справедливості. Ще одне його значення - це пошук себе і прагнення до пізнання таємних знань, передача досвіду і зосередження мудрості.
Оберіг-Алатир - значення
Вважається, що Алатир-оберіг містить в собі всі знання і життєвий досвід наших предків. У ньому міститься мудрість, сила і велич природи, а також тих сил, які керують нашим світом. Його можна назвати одним з найсильніших слов'янських оберегів. Такому амулетові приписують безліч властивостей. Навіть зараз вірять, що носіння даного символу у вигляді особистого талісмана або вишивки на одязі може вилікувати від будь-якої хвороби. Маються на увазі не тільки фізичні захворювання, а й пригніченість, депресії, лінь і апатія. Він дарує щастя і благополуччя кожній людині. Іноді Алатир називають Щитом, що призводить до висновку про те, що такий оберіг буде мати захисними властивостями. У минулому даний оберіг робили зі срібла або золота, зараз ці матеріали теж вважають найбільш підходящими для виготовлення слов'янських оберегів. Іноді його прикрашали бурштином. Серед слов'янських рун є руна Алатир. Вона означає зв'язок між трьома світами - Яви, Нави і Прави. Це символ підношення богам, зв'язку з ними. Дана руна позначає закономірні наслідки кожної дії в трьох світах. Іноді вона позначає будинок, як потужний образ міцної основи.
Зірка-Алатир - хто може її носити
Наші предки не тільки носили даний символ в якості оберега. Їм, як і багатьма іншими символами, прикрашали домашні і вуличні предмети побуту. Археологами були знайдені язичницькі релігійні предмети із зображенням символу Алатир. Його вважали творчим і світлим, що несе тільки позитивну енергетику, тому прикрашали їм ще й меблі, посуд і одяг, не забуваючи при цьому про те, що означає візерунок Алатир. Носити такий оберіг можуть як чоловіки, так і жінки. Деякі вважають, що в даному знаку укладена гармонія між жіночою та чоловічою енергіями. Немає обмежень і за віком. Користуватися символом можуть навіть діти. За старих часів матері часто одягали своїм синам і дочкам такі амулети для їх захисту. Зірка-Алатир завжди була присутня на одязі відунів часів стародавніх слов'ян. Деякий час вважалося, що носити його можуть тільки освічені люди, які володіють магічним даром. Пізніше він став амулетом мандрівників, даруючи їм мудрість, розсудливість, удачу і захист в дорозі. Хорошим оберегом він може стати для дослідника, історика або археолога, оскільки може поділитися досвідом предків і допомогти в пошуку знань. В цілому, даний амулет необхідний тим, хто бажає зміцнити свій зв'язок з Богами і отримувати від них підказки в складних життєвих ситуаціях, знайти мудрість і благочестя. Вважається, що носить його стає праведником і може спілкуватися з Богами.
ЗІРКА Інгла
Трійкова композиція 9 променевої Зірки Інгліі транслює ідею неподільності тіла, душі і духу, трьох сторін, складових цілісність людини. Зовнішній світ теж має трехчастную структуру: це Дійсність, нав і Прав. Символіка оберега прочитується також в аспекті втілення природних стихій: вогню, води і землі, а окружність, в яку полягав оберіг, символізувала повітряну стихію. Дев'ять променів символу Зірка Інгліі - це умовне втілення досконалості, завершеності світобудови: не забуватимемо, що слов'янський календар складався з 9 місяців і мав 9-денну тиждень. Священна дев'ятка, шанована нашими предками, втілює саму основу універсуму, що вбирає в себе всю впорядкованість світу Слов'яно-Аріїв, стародавні традиції та вірування, міць і згуртованість нації. Ось чому всі слов'янські обереги, в принципі, охоплюються Зіркою Інгліі: це базовий рівень світосприйняття, зв'язок з споконвічними корінням, з найдавнішими представниками Рода. Коли цей оберіг поміщається в коло, то енергія замикається, концентруючись всередині і наливаючись потужною силою. Символічне зображення, укладену в коло, поширене в європейській і язичницької каббалистической традиціях

Символічне зображення, укладену в коло, поширене в європейській і язичницької каббалистической традиціях

Хрест. Перетин вертикальної лінії, що зв'язує верхній і нижні світ, з горизонтальною, що символізує матеріальне існування і землю, становить один з найпоширеніших у світі символів - хрест. Будучи основним символом християнства, знак хреста зустрічається в пам'ятниках, значно більш древніх. Він символізував дух в матерії, містичний Центр Землі, де перетинається вертикаль духу з горизонталлю матерії. Хрест також представляв земну вісь, чотири сторони світу, чотири віку, чотири пори року, чотири положення Сонця в році (весняне й осіннє рівнодення, зимове і літнє сонцестояння) і на протязі доби (схід, захід, південь, північ). Тому хрест (часто поміщений в коло) означає планету Земля і Сонце - по відношенню до Землі. В іудаїзмі хрест символізував прихід Месії на землю. Також хрест до епохи християнства означав основу світу, життя, був атрибутом віщунки (сивіли) - кіммерійської, фригийской, Геллеспонтской. У стародавній Скандинавії знак хреста показував кордону переселення, а вогненний хрест служив знаком військової загрози і способом скликання народного ополчення.
ОБЕРЕЖНІК
Обережнік - один з найбільш популярних символів древніх слов'ян. Представляючи собою Вогняну свастику , Він позначає землю наших предків, дотримання давніх традицій і звичаїв. Популярність амулета полягає в надзвичайній силі його впливу. Він захищає не конкретну людину, а весь слов'янський народ. Його сила поширюється на всю рідну для власника землю, даючи їй енергію для росту і розвитку.

Секрет Обережніка - в його здатності використовувати силу, яку наші предки отримували від своєї віри Секрет Обережніка - в його здатності використовувати силу, яку наші предки отримували від своєї віри. Амулет з'єднує їх з мудрістю, накопиченої нашими сучасниками в вірі на сьогоднішній день, що робить оберіг ще більш могутнім. Таким чином, Обережнік можна вважати спеціалізованим оберегом для людей, які за службовим обов'язком або просто за душевним покликанням очолюють якесь об'єднання чи рух. Для найбільш ефективної роботи оберега їх діяльність повинна бути спрямована на примноження духовних і природних сил, якими володіють наші сучасники нащадки слов'ян. Це дає нашому роду не тільки нові важливі знання, а й збільшує його духовну силу.

Традиційно Обережнік являє собою поєднання двох символів. У його центрі розташовується Зірка Інгліі - найважливіший знак віри наших предків. Переоцінити її вплив на людину дуже складно. Вона позначає собою і Вогонь, що виник в результаті акту божественного творіння, і світло, який земля отримує від великого бога Сонця Ярила, і самої людини, який йде по дорозі самовдосконалення, прагнучи стати гідним своїх предків. Складається Зірка Інгліі з трьох взаємно трикутників, укладених в один зовнішній коло. Цим символом підкреслюється причетність власника оберега до таємниць божественного творіння. Кожен з трикутників має зв'язок з одним з світів, складових собою слов'янський світ: Прав, Яв і нав. Все, що залишається за кругом Інгліі, - простір, підвладне єдиного Творця-творця.
Значення Обережніка, що включає в себе Зірку Інгліі, розширюється і за рахунок додаткових смислів цього знака. Наприклад, багато послідовники древніх слов'ян вважають, що в Зірці укладені відразу два найважливіших початку: природне і людське. Крім цього нерідко в її центрі розміщують додаткові символи. Це можуть бути руни, свастіческую елементи або інші обережні знаки (Коловрат, Перуниця, Посолонь, Квітка папороті), що дозволяє багаторазово посилити і без того потужний оберіг.

Другим елементом, що входять до складу Обережніка, є восьмипроменевою Коловрат, що містить в собі Зірку Інгліі. Число вісім в цьому випадку особливо символічно, оскільки позначає нескінченність божественної сили. А Коловрат як знак, необхідний для розвитку і досягнення мети, робить вплив Обережніка більш цілеспрямованим.

Коловрат - Символ висхідного Ярила-Сонця, символ вічної перемоги Світла над темрявою і Вічного Життя над смертю. Колір Коловрат також відіграє важливе значення: Вогняний символізує Відродження, Небесний - Оновлення, чорний - зміна.

БІЛОБОГ - його історія і значення
Символ Білобог - це символ стародавнього слов'янського бога Белобога, який був символом світла, бога добра, щастя і удачі. Він уособлював собою денний і ясне весняне небо. Також, знак Белобога є знаком добра і благополуччя, він оберігає сім'ю від сварок, а також творить лад в душі людини. Носив цей знак буде завжди з грошима і при врожаї.
Добрий бог Білобог
У древніх слов'ян існувало безліч богів, і всі вони поділялися на три основні групи: добрі, злі і духи природи і стихій. Білобог - це один з добрих богів, що символізував тепле сяйво, щастя, радість, приємне почуття справедливості, задоволення життєвими благами і т.д. Храм Белобога, як і багато інших храмів, як правило, будували на узвишші самого високого пагорба, щоб він був якомога ближче до сонця. Стіни прикрашали декоративними сріблястими і золотистими виробами, і розставляли їх так, щоб вони відображали промені сонця і місяця, щоб жодна тінь не проникла в храм добра, світла і сонця.
Світлий старець, що приносить успіх і світло
Білобог, як і багато інших слов'янські боги, мав безліч імен: Белбог або Белун. Особливо Белобога шанували на теперішній території Білорусії. Зображували його як сивого старця з довгою білою бородою, який своїм добрим словом і правильним радою допомагав подорожнім, які заблукали в лісі. Своїм зовнішнім виглядом він нагадував старого волхва, які в той час часто подорожували по світу в пошуках відповідей на свої питання.
Повага до Белобогу прищепилося у білорусів ще з давніх часів навіть у фольклорі, і в народі навіть побутує приказка «Немов з Белунов здружився» - коли у людини все радісно і добре, і навпаки, коли все погано, то кажуть «Темно в лісі без Белунов ».
Щедра рука Белобога
Стародавні слов'яни вірили, що Белобогу під силу обдарувати людину щастям, багатством і родючістю. Крім того, що він дарує людині світло, він також і сам часто викликається допомогти своїми руками. Наприклад, в слов'янському фольклорі є історія і бога Білобога, який під час жнив часто з'являється на ниві в образі старого, і пропонує допомогти женцям закінчити роботу. Коли ж потрібна саме матеріальна допомога, він знову таки з'являється в образі сивого старця, але вже з повною сумкою різних грошей. Кому віддати гроші, Білобог вирішує сам. Спочатку він вибирає з селян найбіднішого, і просить його утерти Белобогу ніс. Якщо людина не відмовляється і допомагає, то з сумки починають сипатися гроші, а сам бог поступово зникає.
Символ Белобога - це символ, що залучає удачу до людини. Слава Белобога була настільки відомою, що навіть у наш час до сих пір збереглися місця, які були названі в його честь: в Польщі відомі місця Бялобоже і Бялобожніца, в Україні в Галичині Белбожніца, в Померанії навіть існує гора під назвою Білобог, в Чехії - Беложіца, недалеко від Москви під містом Радонеж залишилися залишки від стародавнього святилища Белобога.
ЗІРКА ХРЕСТА
Слов'янський символ Зірка хреста - це один із символів удачі і благополуччя. Він притягує успіх і досягнення всіх поставлених цілей на свого власника. Крім того, Зірка хреста дарує добро і просте людське щастя.
Зображується цей символ просто: квадрат, розташований як ромб, у якого всі сторони виходять за межі кутів. Виходить своєрідна решітка, яку креслять для гри в «хрестики-нулики». Найчастіше цей знак у вигляді візерунка і орнаменту вишивали на одязі, на рушниках. До речі, Ви теж можете вишити Зірку хреста. І річ прикрасите, і привернете удачу.

І річ прикрасите, і привернете удачу

Символ Зірка хреста для людини.
Надає віри в себе і в свій успіх. Людина все ж повинен розуміти, що сам є захисником своєї життєвої позиції. Дозволяє людині досягти небувалого успіху. Однак, якщо він не зможе втриматися на висоті, йому вже нічого не допоможе. Символ настільки потужний, що може перетворити простого роботягу у владного багатія. Однак, все може обернутися і навпаки. Відкриває в людині незвичайні, надприродні здібності. Але сам він теж повинен розвивати їх.
Виходить, що символ трохи неоднозначний. Так, він багато що може дати людині. Але все ж домагатися в житті успіху необхідно, докладаючи власні зусилля, а не сподіватися на символи і обереги. І це дуже відповідає слов'янської традиції, в якій людині нічого не діставалося просто так. Лише праця, завзятість і старання приведуть до щастя, до благополуччя, до спокою.
Крапка.
Первинний сакральний символ, до наших днів зберіг в умах людей своє початкове значення. Як і в далекій давнині, точка означає початок і кінець, центр всього існуючого в світі і кожен з елементів цього світу в окремо. Це символ Єдиного Бога і головною, вищої, єдиної мети пізнання. Це символ людини в світі (мікрокосму в макрокосмі) і Бога в людині (центральної початкової частки). Це початок Буття, точка відліку життя людини і будь-якої справи, логічний і фізичний кінець, смерть. Існує якась точка, з якої виходять всі промені простору і часу, а також точка, де всі лінії людських доль, численних справ і подій, рухів світил і т.д. з'єднуються. Ці точки суть одне і те ж, хоча усвідомити це складно не тільки сучасній людині з дискретним науковим мисленням, а й древнім мудрецям з релігійно-містичним сприйняттям світу. Осягнення вищого сенсу точки у всіх культурах в усі часи вважалося найважчим завданням.
Com/watch?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация