Слов'янський оберіг Макошь

  1. Слов'янська богиня Макошь
  2. Походження, символіка і значення оберега
  3. Значення для жінок і чоловіків
  4. Різновиди оберега і способи виготовлення
  5. Руна
  6. символ
  7. лялька
  8. Вишивка оберега Макошь хрестом
  9. Макошь, схема вишивки хрестиком: основні правила
  10. Схема вишивки Макошь: як залучити бажане
  11. Використання оберега і догляд за ним

Сьогодні богиня Макошь відома набагато менше, ніж в давні часи, але у наших предків культ шанування цього божества вважався одним з основних Сьогодні богиня Макошь відома набагато менше, ніж в давні часи, але у наших предків культ шанування цього божества вважався одним з основних. Оберіг Макошь - знак вшанування богині-покровительки жінок. Він дарує її допомогу і захист і вважається жіночим Обережно символом. Так як місія жінок в ті часи зводилася до зберігання сімейного вогнища, цей тотемний образ також придбав статус захисника сім'ї.

Слов'янська богиня Макошь

Символ Макоші є ромбоподібний узор, в якому на перший погляд непросто розпізнати жіночий образ. У ньому ховається давня богиня, покровительствующая жінкам і прядущая нитки людських доль.

У ньому ховається давня богиня, покровительствующая жінкам і прядущая нитки людських доль

Слов'янська богиня Макошь - покровителька прекрасної статі, які допомагають жінкам зберігати домашнє вогнище, виховувати дітей і берегти сім'ю.

Макошь навіть була зарахована до лику християнських святих, отримавши нове ім'я - Параскеви П'ятниці.

Слов'янська Макошь мала безліч інших імен, серед яких:

  • Велика Ткаля;
  • Того, хто міг;
  • Мати-Земля;
  • Велесиня;

Останнє ім'я обумовлено тим, що бог-перевертень Велес і Макошь у багатьох джерелах згадуються в якості подружжя. Однак деякі слов'янознавців вважають, що ця версія є хибною, а насправді вона була дружиною Сварога.

Макошь захищала сім'ю і допомагала своїм вихованкам у всіх починаннях. Канонічний образ жінки минулих часів і сучасності разюче відрізняється. Зараз жіноча стать стоїть нарівні з чоловіками. Раніше ж призначення жінки зводилося до виховання дітей, ведення господарського побуту та рукоділля. Саме з цим допомагала матінка Макошь.

Крім цього вона також сприяла в практиці жіночої магії, уособлювала родючість в широкому його розумінні.

За допомогою двох помічниць Частки і Недолі, богиня керувала долями всіх людей, продовжуючи або перериваючи нитку їх життя.

Походження, символіка і значення оберега

Символ Макошь має кілька варіантів зображення. Найчастіше він являє собою образ самої богині. У ньому при належній уважності можна побачити обриси жіночого тіла - голову і верхню частину тулуба з руками, в той час як нижня частина прихована довжиною спідницею.

Подібне зображення богині родючості має кілька варіацій. Одна з них, та, що з піднятими руками, уособлює весну і заклик до сонця. Такий знак використовується для залучення достатку і родючості. Оберіг, де Матінка з опущеними руками, символізує осінь, допомагаючи пожинати плоди праці - збирати урожай.

Богиня Мокоша з піднятими руками, прізиваюшая сонце і весну.

Найбільш поширений варіант - символ у вигляді голови богині, яка об'єднує в собі чотири маленьких ромба.

Частини цієї фігури символізують:

  • матеріальне;
  • нематеріальне;
  • духовність;
  • совість;

Також існує думка, що кожна зі складових символізує одну з чотирьох земних стихій - повітря, воду, землю і вогонь. Ромб і руна Макошь найчастіше використовуються для створення натільних оберегів, в той час як цілісний образ зазвичай застосовується у вишивці.

Слов'янський оберіг Макошь носять жінки, але в якості вишивки Мати-Земля послужить чудовим сімейним захисником, оточуючим мати, її чоловіка і дітей щастям і гармонією. Богиня допомагає знайти любов, утримати її, підтримувати милостиве настрій в будинку і порядок в ньому. У деяких випадках оберіг можна надягати і маленьким дівчаткам, щоб захистити їх від пристріту або темної сили, але більш за все він підходить зрілим жінкам, вже створив сім'ю.

Приготування складного страви здасться набагато більш простим процесом, якщо попросити допомоги у Ткалі. Також її благословення допоможе перетворити процес вишивки нової картини-оберега або сорочки в спокійне і медитативне заняття - нитки не будуть рватися і плутатися. Головне, не забувати дотримуватися основних правил вишивки, щоб оберіг не втратила силу.

Значення для жінок і чоловіків

Амулет Макошь вважається споконвічно жіночим, але іноді може використовуватися і сильною половиною людства, якщо того вимагає ситуація. Однак, буде неправильним вважати оберіг універсальним, адже чоловікам він може стати в нагоді в дуже рідкісних випадках.

Однак, буде неправильним вважати оберіг універсальним, адже чоловікам він може стати в нагоді в дуже рідкісних випадках

Чоловіки, чиї професії пов'язані з землею, можуть розраховувати на процвітання свого бізнесу, використовуючи оберіг богині плодородродія.

Вершітельніца Доль не єдина жіноча богиня з пантеону поганських божеств наших предків. Легко сплутати двох дуже схожих між собою богинь - Макошь і Ладу. Але використовувати оберіг Макошь слід зрілим жінкам, а ось Лада стане чудовим покровителем і для незрілих дівчат, допомагаючи їм знайти кохання і розвинути інтуїцію. Для цього потрібно носити оберіг Ладінец.

Значення символу Великої Ткалі для жінок полягає в наступному:

  • підтримка в пошуку й утриманні щоб любити один одного
  • допомога в продовженні роду;
  • підтримання близькості між матерію і дитиною;
  • зміцнення любовних стосунків у парі;
  • допомога в жіночих заняттях (кулінарія, рукоділля, домоведення);
  • залучення достатку і благополуччя;

Макошь вважається богинею родючості, що асоціюється не тільки з жінками і пологами, а й з урожаєм. Тому чоловіки, чиї професії безпосередньо пов'язані з землею, можуть розраховувати на процвітання свого бізнесу, використовуючи цей оберіг.

Але важливо пам'ятати, що це мирне божество, тому наносити подібні символи на зброю, як і носити оберіг самим військовим, строго не рекомендується. Для цієї мети краще підійде один з оберегів Перуна .

Детально про те як вибрати слов'янський оберіг можна дізнатися тут .

Різновиди оберега і способи виготовлення

Для отримання прихильності не обов'язково малювати або вирізати на нижній обереге знак Макоші. Є й інші способи, що допомагають забезпечити заступництво Великої Ткалі. Спираючись на свої внутрішні відчуття, зупиніться саме на тому обереге, який близький особисто вам.

Руна

Рунічний оберіг Макошь у вигляді кулона можна ізгтовіть з дерева.

Руна Макошь, вона ж Берегиня, руна Землі або руна Матері, в прямому положенні укладає в собі ту ж суть, що і основний знак. А ось в перевернутому вона буде нести в собі далеко не найкращу енергетику - невдачі, безпліддя, відсутність віддачі при величезному вкладенні праці в якусь справу.

Руни, на відміну від свастики, дуже прості в зображенні, тому руну-оберіг можна створити буквально на ходу - намалювавши її на листочку, який потім потрібно буде носити з собою. Для тривалого носіння, звичайно, краще придбати підвіску. Як татуювання ні цей рунічний знак, як і будь-якої іншої, не вітається через властивості «перевертатися».

символ

Знак Макошь, на відміну від рун, не має обмежень у використанні для дівчат. Вони можуть наносити його в якості татуювання на своє тіло, носити з ним прикраси, вишивати ромб або лик богині на одязі або предметах побуту. Чоловікам оберіг здатний принести успіх лише в одній сфері життя - роботі. З цієї причини така річ, як тату, є для них вкрай небажаною, адже це жіночий оберіг, який буде сприяти пом'якшенню характеру, що часом небажано для захисника роду.

лялька

Щоб лялька Макошь стала повноцінним оберегом - важливо вишити на її вбранні образ богині або її знак.

Умільці з досвідом можуть спробувати зробити ляльку оберіг. Слов'яни виготовляли іграшки-обереги, звані мотанками. Ці ляльки без обличчя служили для захисту сім'ї від бід, допомагали притягувати багатство, щастя, відганяли хвороби або виліковували від них.

Лялька Макошь як оберіг буде виконувати ті функції, які приписуються самому божеству. Але щоб це здійснилося, потрібно вишити на ній образ богині або її знак.

Вишивка оберега Макошь хрестом

Вишитий символ Макоші може носити як персональний характер амулета, так і сімейний. Картина, вишита хрестом матір'ю, стане потужним оберегом для всіх домочадців. Цей знак також вишивали на одязі, але в такому випадку він служив виключно власнику.

Правила вишивки обережних знаків в більшості своїй зводяться до одного й того ж, але при виготовленні оберега Макошь також важливо враховувати колірну гамму і додаткові елементи, що розміщуються поруч з богинею - вони впливають на значення оберега.

Вишивати Макошь, як і використовувати її символ, можуть лише жінки, які подолали частина життєвого шляху, іменованого юністю і недосвідченістю. Це лише один з безлічі нюансів, які необхідно врахувати, щоб вишитий зображення виконувало своє призначення.

Це лише один з безлічі нюансів, які необхідно врахувати, щоб вишитий зображення виконувало своє призначення

Оберіг Макошь у вигляді вишивки гармонійно доповнять блакитні волошки, що символізують відкритість, вірність і довіру.

Макошь, схема вишивки хрестиком: основні правила

Перш ніж приступати до вишивки, ретельно продумайте, якою вона має бути. Підберіть полотно, нитки і символи, а також візуально розподіліть останні. Традиційно використовується біла основа, але з богинею родючості все трохи інакше - кращим вибором для такого оберега стане тканину зеленого кольору. В крайньому випадку можна обмежитися Зелена рамка.

Нитки, як і сама тканина, повинні бути тільки натуральними, на вибір майстрині:

  • льон;
  • бавовна;
  • вовна;
  • шовк;

Щодо ж квітів, повинні бути задіяні червоний, жовтий і зелений. Допускається використання і одного кольору - тоді слід зупинити свій вибір на червоному. Подібно Ладінцу, оберіг Макошь важливо вишивати лише в доброму здоров'ї і на зростаючу місяць. Ножиці використовувати забороняється, як і відволікатися від роботи над оберегом на дріб'язкові розмови або, тим більше, сварки.

Схема вишивки Макошь: як залучити бажане

Схема вишивки оберега Макошь хрестом.

Дуже часто богиню зображають з веретеном або рогом достатку в руках. Вишитий образ прийнято доповнювати дрібними елементами. Зазвичай поруч з нею з'являються колоски, квіти, бджоли, а іноді і кішки.

До вибору деталей не можна підходити легковажно, адже кожна з них має свій прихований сенс. Ті, хто бажає залучити багатство і достаток, повинні приділити особливу увагу вишивці колосків у ніг богині. Якщо ж ви замислюєтеся про великий і здорове потомство, то замініть колоски на квіти.

Одяг або вишите полотно потрібно акуратно випрати руками, щоб не допустити пошкодження візерунка і дати висохнути на сонці.

Використання оберега і догляд за ним

Макошь і лунницах нерідко використовуються в тандемі з-за схожого значення оберегів. Нічого страшного, якщо ви не будете об'єднувати ці символи в один, але їх спільне вживання в якості оберега посилить кількість позитивної енергії, що надійшла в ваше життя.

Нічого страшного, якщо ви не будете об'єднувати ці символи в один, але їх спільне вживання в якості оберега посилить кількість позитивної енергії, що надійшла в ваше життя

Символи Макошь і лунницах доповнять позитивні властивості один одного і посилять потік позитивної енергії у ваше життя.

Щоб оберіг безперервно притягував щастя і радість, захищав вас самих і близьких вам людей, не забувайте час від часу очищати його. Накопичується негатив перешкоджає стабільній роботі оберега, заважаючи йому слідувати покликанню.

Оберіг Макошь у вигляді прикраси не вимагає якихось особливих маніпуляцій - досить стандартною очищення за допомогою джерельної води або солі. Покладіть оберіг в сіль на ніч, потім сполосніть водою і продовжуйте носити, поки знову не відчуєте характерну тяжкість і бажання зняти кулон або кільце.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация