Що буде з рублем після підвищення ставки ЦБ? Прогноз курсу на тиждень

  1. Підвищена ставка загальмує ослаблення рубля
  2. Пауелл розповість, куди рухатися валютному ринку

У минулу п'ятницю Банк Росії прийняв рішення про підвищення ключової ставки на 0,25 п.п., до 7,75%, а також пообіцяв відновити покупки валюти в рамках бюджетного правила. Рубль слабо відреагував на зміни в монетарній політиці регулятора. Однак експерти впевнені, що в довгостроковій перспективі корективи ЦБ значно вплинуть на курс російської валюти .

Підвищена ставка загальмує ослаблення рубля

Рішення про підвищення ключової ставки регулятор назвав «випереджувальним». Рада директорів Банку Росії порахував, що в наступному році з високою часткою ймовірності виникне небезпека прискорення зростання цін через підвищення ПДВ , Можливого знецінення рубля і подорожчання імпорту. Але збільшення ставки здатне загальмувати інфляцію і ослаблення рубля.

Читайте також: Чому рішення щодо ключової ставки так важливо для російської економіки. думка експертів

думка експертів

Більш того, в перші місяці 2019 го Конгрес США може прийняти рішення про введення нових антиросійських санкцій, нагадав провідний аналітик ГК «Телетрейд» Марк Гойхман.

«Вони можуть означати заборону на покупку іноземними інвесторами російських держоблігацій, що спровокувало б відтік валюти з країни і різке зростання курсу долара. А підвищена ставка збільшує прибутковість російських активів, що робить їх відносно більш привабливими і може зупинити догляд грошей з нашого ринку », - уточнив експерт.

У той же час зростання ставки ЦБ закономірно призведе до подорожчання кредитів, а значить і меншою рентабельності у випуску товарів і послуг, перешкоджання інвестицій та розвитку виробництва. Крім того, підвищені відсотки за споживчими кредитами скоротять споживчий попит і дані стимули для виробництва.

Читайте також: Що рубль готує нам на Новий рік? Прогноз курсу на грудень

Однак всі перераховані вище наслідки вступлять в силу вже після настання Нового року. А в поточний тиждень рубль буде частково відігравати ефект від підвищення ключової ставки, впевнений старший аналітик компанії «Альпарі» Вадим Іосуб. Таким чином, протягом тижня рубль може помірно зміцнитися до 65,9 долара, і до 74,7 до євро .

«З огляду на зростання інфляції в першій половині 2019 року в межах 6%, підвищення ставки було необхідно саме зараз. Надалі існує велика ймовірність її підвищення на наступному засіданні Банку Росії. Далі варто очікувати відновлення Центральним Банків скупки іноземної валюти в рамках бюджетного правила. Але це не повинно в значній мірі вплинути на курс рубля », - припустив експерт« Міжнародного фінансового центру »Гайдар Гасанов.

Пауелл розповість, куди рухатися валютному ринку

У середу американський ФРС також повинен прийняти рішення по процентній ставці. Більшість експертів очікують, що фінансовий регулятор підвищить поточне значення на 0,25 п.п., до 2,5%. Вадим Іосуб солідарний з іншими аналітиками. Але, на його думку, цей фактор ніяк не відіб'ється на валютному ринку, оскільки найбільш ймовірне рішення ФРС вже включено в ціну долара .

Втім, вплинути на курс «американця» до інших світових валют може запланована на той же день прес-конференція глави Федрезерву Джерома Пауелла.

«Пауелл повинен зробити заяву щодо подальшої монетарної політики регулятора. Вважаю, що курс рубля може досягти 68,30-68,50 за американську валюту і 77,50-77,80 за євро », - прогнозує керівник аналітичного департаменту компанії« Фініст »Катя Френкель.

Крім того, на цьому тижні будуть опубліковані показники обсягів промислового виробництва, індекс цін виробників, рівень безробіття і значення ВВП. Як уточнила Френкель, за прогнозами очікується незначне погіршення показників, що може знизити курс орієнтовно на 50 копійок.

Втім, на користь російської валюти на цьому тижні буде діяти податковий період, нагадала аналітик Нордеа Банку Тетяна Євдокимова.

Читайте також: Паралельна реальність. Яким би був курс рубля без санкцій?

В цілому зараз поки немає явних драйверів для кардинальної зміни курсу. Наприклад, ціни на нафту в останні дні стабільні, завдяки засіданню ОПЕК +, що зупинив падіння сировини. А значущих новин щодо нових санкцій поки немає, зауважив аналітик Промсвязьбанка Михайло Поддубський.

«При відсутності нового негативу на світових ринках в найближчі пару тижнів очікуємо локального зниження пари в нижню половину діапазону 65-68 рублів за долар», - уклав експерт.

Джерело: Bankiros.ru

Яким би був курс рубля без санкцій?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация