Що знає молодь про Велику Вітчизняну (+ ВІДЕО + Опитування)

  1. Читайте також:
  2. Чому «Священна війна»?
  3. Моя Велика Вітчизняна - найсильніше враження

Сучасна молодь плутає Жукова з Суворовим , В школах перестали вчити історію, в голові у студентів каша з дат, почерпнута в Вікіпедії, - таке розхожа думка про культурний рівень випускників шкіл і вузів. Чи так це? Чи справді нові покоління втратили зв'язок з прадідами і не хочуть знати історію своєї країни?

Напередодні чергової річниці Перемоги у Другій світовій війні ПРАВМІР провів опитування серед студентів чотирьох московських вузів: Фінансового університету при Уряді РФ, Московського Автодорожнього інституту (ГТУ), Московського Державного університету імені М. В. Ломоносова і Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету.

Ми задавали питання:

  1. Воював чи хто-небудь з вашої сім'ї? Чи залишилися нагороди? Що розповідали пройшли війну родичі в сім'ї?
  2. Чи пам'ятаєте ви дати початку і завершення Другої світової війни?
  3. Назвіть головні битви?
  4. Як би ви охарактеризували ідеологію Гітлера? Що їм рухало, чому він розв'язав війну, чому знищувалися люди? А як би ви охарактеризували радянську сталінську ідеологію того періоду?
  5. Чи знаєте ви військові вірші і пісні?
  6. Ваш улюблений фільм або книга про війну?

Студенти поспішали на пари, боялися камери, просто не були готові спілкуватися. Погоджувався відповісти, добре, якщо кожен десятий.

Ті, хто бралися відповідати, іноді плутали Другу світову і Велику Вітчизняну, не називали в числі союзників СРСР - США, а Німеччини - Японію, часто не могли пригадати віршів і пісень про війну, а бувало, навіть використовували слово «Антанта».

Ті, хто бралися відповідати, іноді плутали Другу світову і Велику Вітчизняну, не називали в числі союзників СРСР - США, а Німеччини - Японію, часто не могли пригадати віршів і пісень про війну, а бувало, навіть використовували слово «Антанта»

Фото: Finist YS, photosight.ru

На цьому місці можна впасти в культурно-гуманітарну депресію і восскорбеть про історичне безпам'ятство. Але я не буду.

... Студентка Фінансового університету при Уряді РФ. На кофточку пришпилена георгіївська стрічка - йде вітати ветеранів. Читає на камеру уривок з «Василя Тьоркіна».

... Старшокурсники МАДИ - докладно і вдумливо міркують про ідеологію фашизму.

... Дівчина з Свято-Тихонівського - світячись від радості, говорить про військових піснях, порівнюючи їх з молитвою.

... Біля 1-го гуманітарного корпусу МДУ студенти обговорюють минулий концерт в честь Дня Перемоги. Ні-ні, хтось відходить до пам'ятника загиблим студентам і співробітникам МГУ, загиблим під час війни.

Економісти, технарі, богослови і гуманітарії. Ми спеціально вибрали чотири різні вузу, щоб відповіді студентів вийшли більш різноманітними.

У дечому вони збіглися абсолютно.

В їх словах і голосах звучить погано прихована гордість за подвиги прадідів. Вони соромляться, якщо чогось не можуть пригадати: «Який жах! Я забула всі військові пісні »,« Ось позорище-то! Жодної битви не пам'ятаю! »,« Коли Німеччина напала на Польщу? Ох, як же соромно! ». Вони намагаються аналізувати фашистську і радянську ідеологію, порівнюють, уникають голослівних оцінок.

Сьогоднішній студент дивиться «В бой идут одни старики», читає «А зорі тут тихі», слухає і наспівує «Катюшу». Сьогоднішній студент ходить вітати ветеранів. Сьогоднішній студент на питання: «Чи брали участь ваші близькі у Великій Вітчизняній війні?» - здивовано підкидає брови і зовсім не завченим голосом відповідає: «У нашій країні немає сім'ї, яку б не зачепила війна».

Сьогоднішні студенти далі від війни, хоча б тому, що їх воювали прадіди і прабабусі розповідали про неї, найчастіше, занадто давно, а бабусі й дідусі її не застали.

До того ж - глобалізм, кордони в світі стоншуються. Поступово Велика Вітчизняна Війна стає епізодом, нехай і дорогим і трагічним, війни Другої світової, Друга Світова - епізодом історії XX століття, а XX століття вже пройшов, він уже тільки дата в паспорті, і продовжує стрімко віддалятися.

Але того, що можна назвати «історичним безпам'ятством», у сьогоднішньої молоді немає.

З Днем Перемоги!

Автор тексту - Марія Сеньчукова

Відео - Валерій Богатов

Читайте також:

Священики і монахи - ветерани Великої Вітчизняної війни

Чому «Священна війна»?

Кожна російська родина заплатила за цю Перемогу

Моя Велика Вітчизняна - найсильніше враження

Монахиня Адріана (Малишева): Війна - як фотографія

Ось, я надів ордена

Чи так це?
Чи справді нові покоління втратили зв'язок з прадідами і не хочуть знати історію своєї країни?
Чи залишилися нагороди?
Що розповідали пройшли війну родичі в сім'ї?
Чи пам'ятаєте ви дати початку і завершення Другої світової війни?
Назвіть головні битви?
Як би ви охарактеризували ідеологію Гітлера?
Що їм рухало, чому він розв'язав війну, чому знищувалися люди?
А як би ви охарактеризували радянську сталінську ідеологію того періоду?
Чи знаєте ви військові вірші і пісні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация