Статуя Свободи

  1. Ідейний натхненник створення статуї правити
  2. Ідея, перша спроба правити
  3. Нове втілення ідеї правити

Статуя Свободи - (англ. Statue of Liberty, повна назва - Свобода, що осяває світ, англ. Liberty Enlightening the World) скульптурна споруда, розташоване в Нью-Йорку на острові Свободи.

Первісна задумка цієї статуї була пов'язана аж ніяк не з леді. Ця статуя взагалі була безпрецедентним, потішним випадком в історії Вільних каменярів .

Ідейний натхненник створення статуї Статуя Свободи - (англ правити

Ідея про створення Статуї Свободи прийшла Фредеріку Огюста Бартольді.

Ідея про створення Статуї Свободи прийшла Фредеріку Огюста Бартольді

Він народився в 1834 році у французькому місті Кольмаре в багатій єврейській родині. Коли хлопчикові було два роки, помер батько. Його мати Шарлотта бейсер переселилася в Париж, щоб дати своїм дітям гарну класичну освіту, як це було прийнято в таких сім'ях. Незабаром з'ясовувалося, що старший син Шарлотти Шарль виявився психічно хворою людиною і його помістили в божевільню. Мати зосередила всю свою любов на молодшого сина Фредеріка. У навчанні він не відрізнявся старанністю. Зате марнославства було, хоч відбавляй.

Мати стала оплачувати йому уроки живопису і малюнка, оскільки вважала, що у нього є натяки на здібності до малювання. Юнак відвідував майстерню художника-классициста Арі Шеффера. Його намагався навчати і знаменитий архітектор Виолле-ле-Дюк, який прославився відновленням Собору Паризької Богоматері. Ну вивчити те, вивчили. А тепер же матері треба було прилаштувати своє чадо в світі, щоб воно мало хоч якусь велику копієчку на життя і прожиток. І в цьому їй допомогли її впливові родичі, які мали безпосереднє відношення до Вільним мулярам. Мабуть, опустимо всі подробиці перших проб марнославства Фредеріка, які він намагався реалізувати виключно через зв'язку багатих родичів своєї матінки, і перейдемо до головного. У цей час під контролем Вільних каменярів здійснювалося грандіозне будівництво Суецького каналу в Єгипті. І Фредерік, користуючись зв'язками своїх родичів, відправився в цю країну.

І перше, що вразило молодого Фредеріка Бартольді це монументальні колосальні статуї, які пережили тисячоліття. У ньому загорілося бажання самому побудувати щось таке таке грандіозне, щоб увічнити своє ім'я, щоб про нього говорили як про великого майстра. Загалом, амбіцій було багато, але талантом, як то кажуть, Бог його не нагорода. Однак під рукою завжди були всесильні мамині родичі. В цей час йшло будівництво Суецького каналу. Фредеріка звели з главою даного будівництва Фердинандом Лессепс.

Ідея, перша спроба правити

Фредерік Бартольді висловив Фердинанду Лесепсу свою геніальну ідею, щоб увічнити велич даного будівництва, встановити при вході в Суецький канал величезну статую, яка була б удвічі більше знаменитого Великого Сфінкса і служила маяком. І оскільки ця ідея попахивала непоганий особистої прибутком для самого Лессепса, той, природно, підтримав його в цьому питанні.

Фредерік взявся за розробку варіанту цієї статуї, щоб представити копію-макет на розгляд єгипетському уряду, з якого і планувалося завантажити великі гроші за цей проект. Але так як нічого свого в голову не лізло, він вирішив просто запозичити ідею у знаменитих скульпторів інших епох, зокрема у древніх греків, які створили одне з семи чудес світу Колос Родоський прекрасного юнака, популярного в грецькій міфології, бога сонця Геліоса, сина титана Гіперіона . Фредерік взявся за розробку варіанту цієї статуї, щоб представити копію-макет на розгляд єгипетському уряду, з якого і планувалося завантажити великі гроші за цей проект

Ця гігантська статуя, яка дивиться в море, була зведена близько 280 року до нової ери на вході в гавань грецького острова Родос і згодом частково зруйнована землетрусом. Між іншим, цю ідею грецького варіанту підказав Фредеріку той же Лессепс Асоціюючи себе не інакше як з древнім скульптором Харесом, який створив цю знамениту скульптуру, молодий Фредерік теж виліпив свій маленький Колос макет стрункого жінкоподібного юнаки з вінцем на голові. А потім, не мудруючи лукаво, за порадою Лессепса, який досить добре знав і розбирався в символіці, філософії та закритою історії ордена Вільних каменярів, додав до цього образу атрибутику популярного давньоіранського бога Мітри.

Митра в буквальному перекладі з авестійського означає договір, згода. У давнину його пов'язували з ідеєю договору, пізніше шанували як бога сонця. але архонти ж великі любителі все переінакшувати на улюблену ними арімановскую філософію. Тому вони перевернули був колись популярний позитивний для людей персонаж Мітри на свій манер, коротше кажучи, так у статуї Фредеріка з'явився факел в руці, а на її голові семілучевие корона. Доповнивши традиційної для тих місць одягом, Фредерік через Лессепса представив проект статуї у вигляді макету правителю Ізмаїла-паші, запропонувавши йому на вибір дві назви для свого шедевра Прогрес, який несе світло в Азію або Єгипет, що несе світло в Азію.

Якось за черговим запрошеним вечерею у Лессепса, на якому був присутній і Фредерік, мова зайшла про політику і модних перевагах нинішніх французів. У тому числі обговорювалася і знаменита в той час картина Свобода, що веде народ видного представника французького романтизму живописця Ежена Делакруа ...

Картина присвячена барикадним боїв липневої революції в Парижі 1830 року. Там зображена напівгола молода жінка в античній одязі, яка в правій руці піднімає триколірний республіканське прапор, а в лівій тримає зброю. Вона закликає слідувати за собою на барикади. А за нею йдуть збройні парижани. У цій жінці, за задумом художника, і втілювався образ Свободи. Тонка матеріальна підміна духовних цінностей. Прямо готовий гасло архонтів . Адже по суті виходить, що свобода веде на смерть простих людей за реальну свободу маленької групки, яка страждає гіпертрофованою манією величі. Там і картина не проста, з певним підтекстом.

Пслі званої вечері і народилася ідея назвати статую схожим по конструкції текстом. Так, завдяки цій картині Свободи, веде народ, і виникла назва "Прогрес, який несе світло в Азію". Але як Бартольді не старався, Ісмаїл-паша відхилив його пропозицію з приводу спорудження такої гігантської статуї. Основна причина відмови, звичайно, була в тому, що статую передбачалося будувати за рахунок єгипетської скарбниці, яка швидко випаровувалася, завдяки будівництву Суецького каналу. Але в цьому відмову таїлася і значна частка релігійних мотивів.

Нічого так і не добившись в Єгипті, Фредерік Бартольді поїхав додому до Франції, а Лессепс залишився в Єгипті добудовувати канал.

Нове втілення ідеї правити

Але ця спільна ідея не була забута. Вона знайшла своє нове втілення в чому завдяки впливовій людині Едуарду де Лабуле французькому сенатору, юристу, історику, члену ордена Вільних каменярів , Шанувальнику американської політичної системи. Саме від нього, на одному із засідань його демократичного гуртка, Фредерік почув про наближення знаменної дати столітті здобуття незалежності США і про його жалі про те, що в такий Вільної країні відсутні справжні шедеври мистецтва, присвячені Свободі, які мала Франція. Бартольді, природно, вирішив усунути цей недолік. Порадившись зі своїми друзями по спільним єгипетським митарствам, було вирішено дати новий імпульс даного проекту і присвятити в тонкощі цієї справи Едуарда де Лабуле.

Зараз в історії активно пропагується, що саме Едуарду де Лабуле належить ідея створити статую Свободи і подарувати її США в честь ювілею і в знак дружби між народами двох країн, і замовчується єгипетська історія походження даної статуї і участь в цій справі Фердинанда Лессепса, слава й ім'я якого після будівництва Суецького каналу були очорнені панамським скандалом, коли набули розголосу багато його темні справи. Хоча Лессепс не тільки стояв біля витоків створення цієї статуї, а й безпосередньо брав участь в проекті створення статуї Свободи для США.

Залучення в реалізації проекту такої фігури як Едуард де Лабуле якісно змінило підхід до самої справи. Він не просто розрахував політичний хід цієї компанії, але і підключив своїх людей. Спорудження цієї статуї природно вимагало великих коштів. Для їх збору, а також для координації дій був заснований цілий Франко-Американський союз, головою якого став Лабуле. Причому зауважте, французький комітет в Парижі, який взявся за організацію збору коштів у Франції і створення самої статуї, очолив не хто інший, як Фердинанд Лессепс. А американський комітет, який брався за збір коштів в США і будівництво п'єдесталу для статуї, очолив юрист Вільям Евартс.

А американський комітет, який брався за збір коштів в США і будівництво п'єдесталу для статуї, очолив юрист Вільям Евартс

Основна роль в створенні статуї зараз приписується Фредеріку Бартольді. Хоча хто дійсно вклав в цю статую вміння і талант і зробив основну роботу, так це французький інженер Гюстав Ейфель, якому доручили спроектувати масивну залізну опору і підтримує каркас статуї. П'єдестал для статуї був спроектований американським архітектором Річардом Морісом Хантом. Гарна була робітка у цього Фреді, не бий лежачого називається. Всі все за нього зробили, а він собі славу присвоїв з голого куща. Ну чому ж з голого куща? Він теж вклав свою посильну лепту в цю справу. Дотримуючись розробкам і приписами своїх компаньйонів, Фредерік трохи змінив ескізний вигляд статуї. Наприклад додав біля її ніг розірвані ланцюги тиранії. У ліву руку помістив Книгу Законів Книга Законів так ще називали Декларацію незалежності На цій таблиці в руці статуї була вибита римськими цифрами пам'ятна для Вільних каменярів дата 4 липня 1776 року коли їх представники підписали довгоочікувану Декларацію незалежності, що відкриває дорогу до створення їх особистого держави Фредерік також одягли статую в римську одяг Доречно зауважити, римське право, яким зараз користується весь світ, було розроблено в Стародавньому Римі понтифіками жерцями, які належать на той час до вищої структурі Вільних каменярів. Ну і нарешті Фредерік Бартольді додав до статуї жіночий вигляд і надав обличчю риси своєї владної матері Шарлотти бейсер. І дано було цієї статуї назву Свобода, що несе світло світу. Ну і природно, були залишені атрибути Мітри факел і корона з сімома зубцями. Факел з вогнем в концепції релігії мітраїзму означає життєву силу, а семілучевие корона символ влади сонячного бога Мітри та його шести помічників. Потім, звичайно, Бартольді буде викручуватися, розповідаючи громадськості, що семілучевие корона символізує у нього не що інше, як сім частин світу: сім океанів і сім континентів. А факел у правій руці не інакше як атрибут Просвітництва. Ну і тому подібне, що відводить від справжньої історії виникнення цих символів ... Так чи інакше, ця група реалізувала цей проект, хоча і значно запізнилася до ювілейної дати.

Статуя була виготовлена, привезена в США і встановлена ​​на острові Бедлоу, на гранітному п'єдесталі всередині форту Вуд, побудованого до війни 1812 року. До речі кажучи, стіни цього форда були викладені у формі зірки. Статуя була виготовлена, привезена в США і встановлена ​​на острові Бедлоу, на гранітному п'єдесталі всередині форту Вуд, побудованого до війни 1812 року

Велика частина міста Нью-Йорка розташована на островах. Маленький острів Бедлоу знаходиться в нью-йоркській гавані Зауважу, що далеко не випадково цією групою був обраний даний місто і дане місце. Цей острів наприклад з XVII століття належав Ісааку Бедлоу. І тільки в 1956 році був перейменований в острів Свободи.

Там не тільки цей острів, а й центральний район, що знаходиться в цій гавані і розташований на острові Манхеттен, належав, по суті, багатим, респектабельним євреям. І я вам скажу навіть більше того. Згодом цей район перетворився не тільки в самий фешенебельний район міста з діловими кварталами, забудованими хмарочосами (серед яких, між іншим, знаходиться і будівля Організації Об'єднаних Націй), а й у великий міжнародний фінансовий центр. Аж ніяк не випадково сьогодні Нью-Йорк називають неоголошеної столицею світу, де зосереджені владу і багатство.

У ті роки вона була найбільшою спорудою Нью-Йорка. Цікаво, що офіційно брали статую ті ж представники Вільних каменярів, в тому числі і колишній тоді президент США франкмасон Гровер Клівленд. Єдиними особами жіночої статі, які були допущені на церемонію відкриття цієї статуї, були дружина Бартольді Жанна-Емілія і восьмирічна дочка Лессепса Тотот. Гровер Клівленд на цій церемонії сказав: "Ми ніколи не забудемо ні того, що Свобода обрала собі тут будинок, ні того, що нею обраний вівтар ніколи не буде забуто".

Гровер Клівленд на цій церемонії сказав: Ми ніколи не забудемо ні того, що Свобода обрала собі тут будинок, ні того, що нею обраний вівтар ніколи не буде забуто

Треба сказати, що спочатку дана статуя не користувалася особливою популярністю серед народу. Ця ситуація зберігалася аж до початку Першої світової війни, поки у архонтів Чи не з'являться інтерес використовувати статую Свободи для маніпулювання свідомістю людей і, природно, непогано на цьому заробити. Діючи через Міністерство фінансів США, яке в цей час було стурбоване пошуком коштів на покриття військових витрат, їх люди отримали дозвіл на рекламування і масовий тираж плакатів із зображенням статуї Свободи, підносячи його як справжній символ Свободи Америки. Виручені кошти склали майже половину військового бюджету.

Але найсмішніше, що зараз офіційно вважається, що статуя Свободи належить державі США, що вона внесена ЮНЕСКО (Організацією Об'єднаних Націй з питань освіти, науки, культури) в число пам'яток світового значення, однак ретельно замовчується, хто насправді стоїть за цією масової розкручуванням і до сих пір реально отримує з цього прибутки.


Яку б владу людина ні мав на Землі, він ніколи не отримає від неї задоволення, так як все одно залишається рабом своїх бажань. А справжня влада є влада над самим собою.

Анастасія Нових "Сенсей. Споконвічний Шамбали, частина 4"

Ну чому ж з голого куща?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация