Стельмах загнав Webmoney під землю - Швидкісний інтернет в Україні - Який підключити - Відгуки

Безголова політика НБУ призвела до дорожнечі користування Webmoney, розквіту бізнесу «чорних мінял» і здорово ускладнила українцям користування електронними гаманцями, пише ua-banker Безголова політика НБУ призвела до дорожнечі користування Webmoney, розквіту бізнесу «чорних мінял» і здорово ускладнила українцям користування електронними гаманцями, пише ua-banker. Нагадаємо , В серпні минулого року НБУ дозволив створювати і обмінювати електронні гроші тільки банкам і лише в національній валюті.

Експерти прогнозували, що цим рішенням поширені платіжні системи WebMoney, UkrMoney, «Інтернет.Гроші» будуть поставлені поза законом. Минуло півроку. Згадані електронні системи як працювали так і працюють, а ось доступних банківсько-фінансових сервісів в Україні як не було, так і немає. НБУ замість того, щоб зміцнювати національну валюту, робить все для обвалу гривні. І не тільки за допомогою так званого рефінансування НБУ, яке фактично було вкрадено мережею банків, близьких до панів Фірташа і Льовочкіна.

Взяти хоча б ті ж електронні гроші. Безголова політика НБУ в цьому питанні, схоже, переслідує тільки одне: максимально досадити громадянам, які потребують платіжних сервісах із застосуванням електронних (інтернет) грошей, а заодно і «опустити» гривню в даних електронних системах, з метою забезпечення надприбутків для ділків, «присіли »на контроль обігу електронних грошей в Україні.

Як докази, наведеного вище висновку, журналісти провели споживчу експертизу користування WebMoney. Отже, нам треба було оплатити через Інтернет $ 500 за ряд сервісів Інтернет-провайдерів та інших IT-компаній. Щоб скористатися електронним гаманцем, виникла необхідність поповнити запаси наших «віртуальних» (для нас то гроші були абсолютно реальними) доларів. Стало зрозуміло: треба б купити так звані WMZ-картки поповнення рахунку WebMoney.

Відвідування відділення «Приватбанку», «Райфайзен-Аваль» банку, «ОТР- банку», «індекс- банку» не привели ні до чого, крім прикрощів. У всіх фінансових установах при питанні: «Ви продаєте картки поповнення WebMoney?» На нас дивилися як на вуличних собачок, забігли в розрахунково-касовий зал. Схоже, що багато банківських співробітники вперше в житті саме від нас почули таке слово: WebMoney.

Повернувшись в офіс, запустили пошук по Інтернету. Поставили в пошуковому рядку пошукача Google.com.ua слово WebMoney, а потім скористалися сервісом «Шукати в знайденому», задавши додатковий запит за словами: «Адреси, телефони, Київ, продаж карток поповнення WebMoney».

Що виявилося правдою, в згаданому нами постанові НБУ про впорядкування діяльності електронних платіжних систем, так це те, що в Україні дані послуги дійсно напівлегально. Набір місць продажу карток поповнення WebMoney скидався на повідомлення якихось «підпільників»: «... лоток в підземному переході біля станції м. Арсенальна», «... двері в напівпідвальне приміщення з наклейкою WebMoney за адресою: вул. Марини Раскової д. .... ».

Широта вибору ледь не погубила нас. До того ж, в українській директорії Інтернет не було навіть натяку на якийсь «місцевий» портал WebMoney, із зазначенням телефонів служб підтримки, які перебувають в Україні, з описом потрібних споживачеві технічних тонкощів: наприклад, як відрізнити справжню картку WebMoney від підробленої і т.д .

Втім, діватися нікуди, знову висуваємося в місто. Перше ж спілкування з «підземним» продавцем WMZ-карток поповнення рахунку WebMoney повалило нас в шок. Хлопець з немитими руками, злодійкувато примружившись перепитав дивлячись на нас: «WMZ-картка WebMoney? Є! За одну картку на $ 100 - 1400 грн.! ». Ми тільки переглянулися. Такий обмін гривень на «електронні долари» здався нам дуже дорогим. У банківських «обмінниках» був виставлений курс 870 грн ./$ 100. А «підземний» торговець пропонував нам міняти гривні на долари по курсу 1400 грн ./$ 100 - на 630 грн. дорожче!

Обійшовши ще кілька «місць» продажу карток WebMoney не вдалося знайти нічого дешевше, ніж 1200 грн Обійшовши ще кілька «місць» продажу карток WebMoney не вдалося знайти нічого дешевше, ніж 1200 грн. за $ 100 жаданих електронних доларів. До того ж, дивлячись на всіх цих «підземних» продавців-носіїв платіжних IT- технологій в маси, як то не вірилося, що купи ми у них картки, вони «спрацюють» в Інтернеті, ощаслививши нас грошовим переказом на необхідну суму. Вирішили не ризикувати.

Повернулися в офіс. Порившись в Інтернеті, хвилин через 15 таки знайшли вихід. Виявляється, електронний гаманець WebMoney, для здійснення нами платежу в $ 500, можна поповнити, за допомогою терміналів миттєвої оплати I- Box. Ну справді, адже вже користувалися цим диво-техніки для поповнення рахунку мобільного зв'язку! Надихнулися. А дарма…

Довелося об'їздити всю центральну частину міста, поки після шести невдалих спроб, ми не знайшли необхідного I-Box в будівлі універмагу «Україна». Всі раніше знайдені нами I-Box працювали, але ... «іконки» WebMoney на їх моніторах були, чомусь неактивними. Чи варто говорити, що I-Box в будівлі універмагу «Україна» здався нам мало не близьким родичем ?! Але рано раділи, як виявилося, «родич» то сквалига! За поповнення електронного гаманця WebMoney довелося віддати I-Box 5% - ву комісію від суми поповнення.

Тобто, ми порахували, що $ 500 (навіть не за курсом НБУ, а за курсом продажу готівкових доларів в обмінних пунктах) це при курсі 8,70 грн ./$ 1 - 4350 грн. Плюс 5% комісії за поповнення рахунку в сумі 217,50, це вже 4567,50. Плюс 0,8% від суми за переказ коштів за системою WebMoney, в розмірі $ 500 (або 4350 грн., Як ми наївно вважали) це ще 34,80 грн.

Тобто, нам треба було внести, як мінімум, 4602,30 грн. Ми внесли для рівного рахунку 500о грн. і ... жорстоко помилилися! Нам не вистачило цих грошей для подальшої конвертації грн. в електронні долари і подальшого переказу. Чому? Та тому, що WebMoney на день нашого перекладу, встановило для України курс конвертації 10 грн ./$ 1. Довелося нам ще раз повертатися до I-Box.

Разом, вийшло, що для переказу коштів в $ 500 через систему WebMoney, з урахуванням поповнення електронного гаманця через I- Box, конвертації гривень в електронні долари, нам довелося заплатити, в кінцевому підсумку, 5290 грн., Або $ 608 за курсом 8,70 грн ./$1. Таким чином, «навар» системи WebMoney і всіх супутніх сервісів (поповнення рахунку через I-Box) склав $ 108, або 21,6% від суми електронного переказу. Нічого собі, комісія! А уявіть собі, скільки ми «попали» б, якби купували електронні долари (картки поповнення WebMoney) у «підземних» торговців, які продавали, фактично, $ 100 за 1200 грн.!?

Насправді у нас ніяких претензій до WebMoney, як до платіжної системи. Вона змушена грати за правилами, встановленими НБУ - звідси вся дурість і дорожнеча. Адже якби гаманці WebMoney можна було поповнювати будь-якою валютою - наприклад, тим же готівковим доларом, то у нас не було б великих витрат - адже саме НБУ прийняв постанову, що на території України єдиною валютою, якій можна поповнювати рахунки WebMoney є тільки гривня. При цьому, цей бізнес, всупереч все з тією ж постановою НБУ залишився в руках «чорних мінял», ніким і ніяк не контрольованих.

А тепер питання: чому НБУ, ведучи свою безголову валютну політику, не хоче добиватися свого і не віддає заробітки на «електронні гроші» все тим же банкам ?! Адже зрозуміло, що «підземні» торговці не платять ніяких податків. Може, електронно грошові «валютники» з підземних переходів в частці з НБУ, і, зокрема, зі Стельмахом і його замом Шаповалом.

Додати коментар

У всіх фінансових установах при питанні: «Ви продаєте картки поповнення WebMoney?
Хлопець з немитими руками, злодійкувато примружившись перепитав дивлячись на нас: «WMZ-картка WebMoney?
Чи варто говорити, що I-Box в будівлі універмагу «Україна» здався нам мало не близьким родичем ?
Чому?
А тепер питання: чому НБУ, ведучи свою безголову валютну політику, не хоче добиватися свого і не віддає заробітки на «електронні гроші» все тим же банкам ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация