Шукач | Капище Ярила на Замковій горі, г. Киев

Оцінка: 0/0 учасників / 0 рекомендації / (+0) (-0) якість

Капище на Замковій горі (або гора Хоривиця) - Рідновірської капище присвячене слов'янському божеству Ярило, звели на вершині Замкової гори представники спільноти «Родове Вогнище Рідної Православної Віри». По неділях люди приходять сюди, щоб принести символічні жертвопринесення і прославити стародавнього бога Сонця і Родючості. Капище викладено з каменю і являє собою невелику круглу платформу з другим ярусом в формі восьмипроменевою зірки - символу Ярила, і призначену для розпалювання ритуального багаття. У жертву приносять мед, злакові та квіткові букети. Місце вважають священним. Мовляв, людина, приходячи туди, наповнюється енергією, знаходить гармонію з природою. Вважається, що земля на території Замкової гори належить Фроловському монастирю. Монастир має намір відновити цвинтарну церкву, а капище знаходиться саме на тому місці, де вона раніше стояла. Всі хто бажають побачити вживу як все відбувається і дізнатися більше - приходьте в будь-якої неділі о 10:00. Джерело.

2014 р
2014 р

2016 р
2016 р

Місцем зведення капища Замкова гора вибрана не випадково. Гора раніше була одним з берегів Дніпра, але потім русло річки змінилося. Як повідомляють історики, сліди першого перебування людей на цьому місці датуються 3 тисячоліттям до н.е. Дехто навіть припускає, саме на Замковій горі розташовувалася перша резиденція полянського князя Кия. І тільки через зростання поселення її довелося перенести з неприступною Замковій, на більш простору і пологу Старокиївську гору . За часів Київської Русі на схилах гори жили і працювали ремісники - зброярі і ювеліри. Гора мала власні укріплення, які не раз витримували облогу ворога. Однак в 1240 фортеця Замкової гори впала разом з усім Києвом під натиском військ хана Батия.
"Замковій" гора називалася не завжди. Вона стала так називатися з другої половини XIV століття, коли Київ і навколишні землі були приєднані Литовським князівством. В цей час на горі було споруджено замок литовського воєводи Володимира Ольгердовича. Замок простояв недовго, вже в 1482 році він був спалений військами кримського хана Гірея.
Як гора називалася в ранні часи достеменно не відомо, але деякі дослідники вважають, що це і є легендарна Хоривиця. В історії фіксувалися і інші назви району: Киселівка або Фролівська гора, що відображають наступні історичні події. Першим назвою вона зобов'язана польському воєводі українського походження Адаму Киселю, який був останніх господарем замку на горі. У цьому замку він в 1649 році, як свідчать літописи, вів переговори з Богданом Хмельницьким. До речі, вже через два роки він був змушений тікати зі своєї резиденції, коли повставали козаки взяли замок штурмом і остаточно зруйнували його.
Фролівській гору почали назвати через жіночий Свято-Вознесенського Флорівського монастиря, що розташувався біля підніжжя на початку XVI століття. У 1816 р на горі було утворено кладовищі для населення навколишніх районів і священнослужителів монастиря. Пізніше на горі була побудована цвинтарна церква в ім'я Пресвятої Трійці, згодом зруйнована. У 1921 році кладовище було скасовано, а територію було вирішено перетворити на паркову зону.
Зараз, гуляючи по вершині гори, можна наштовхнутися на залишки могил, деякі з яких датуються позаминулим століттям. Незважаючи на похмурий ландшафт, Замкова гора була і залишається одним з найулюбленіших місць відпочинку киян. Серед них передаються дивовижні історії про горе і старому кладовищі. Деякі стверджують, що гора є порталом в потойбічний світ. Можливо, саме містична слава і історична популярність підштовхнули нових язичників спорудити своє капище саме тут.
До речі, якщо ви зацікавилися і хочете його відвідати, то вам потрібно поквапиться. За твердженням місцевої влади, капище зведено незаконно і, можливо, його знесуть. Джерело.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация