Шукач | Храм святителя Луки Кримського в м.Києві

Оцінка: +5 / 1 учасник / 1 рекомендація / (+0) (-0) якість

У м.Києві в Пушкінському парку (пр.Перемоги, 40-Б) розташований храм святителя Луки Кримського.

Спочатку служіння здійснювалися в храмі преподобного Агапіта Печерського . Спочатку це відбувалося в переобладнаному приміщенні офтальмологічного корпусу міськлікарні № 14, потім в невеликому дерев'яному храмі.

У листопаді 2007 року почалося будівництво нового храму. Буквально за півтора року поряд з дерев'яним храмом виріс світлий і просторий кам'яний.

22 грудня 2009 р владика Іларій (Шишковський) єпископ Макарівський освятив храм святого Луки Кримського (Войно-Ясенецького). Святий покровитель нового храму архієпископ Сімферопольський і Кримський Лука, як і Агапіт ​​Печерський, все життя віддав служінню Богу і лікування людей.

Робота з благоустрою храму не припиняється й донині. Група художників невпинно прикрашає стіни храму унікальними фресками.

Джерело № 1:

Архієпископ Лука (у миру Валентин Феліксович Войно-Ясенецький) - хірург, професор медицини і духовний письменник, єпископ Російської православної церкви, лауреат Сталінської премії.

Народився 27 квітня (9 травня) 1877 року в Керчі.

У 1889 році сім'я переїхала до Києва, де Валентин закінчив гімназію і художню школу. Після закінчення гімназії він вступив на юридичний факультет Київського університету, але через рік навчання кинув. У 1898 році став студентом медичного факультету цього ж університету.

У 1904 році відправився на Російсько-японської війну. Працював в евакуаційному шпиталі в Читі, завідував хірургічним відділенням, де отримав велику практику. Після цього працював у багатьох земських болтніцах.

У 1916 році В.Ф.Войно-Ясенецький захистив дисертацію і отримав ступінь доктора медицини.

Професор В.Ф.Войно-Ясенецький регулярно відвідував недільні та святкові богослужіння, був активним мирянином, сам виступав з бесідами про тлумачення Святого Письма. В кінці 1920 року, проживаючи в Ташкенті, він на єпархіальних зборах виголосив промову про положеннях справ в Ташкентській єпархії, після чого йому було запропоновано стати священиком, на що він відразу погодився. Вже через тиждень був присвячений в читця, співця і іподиякона, потім в сан диякона та ієрея.

10 червня 1923 року В.Ф.Войно-Ясенецький був заарештований, а потім висланий в Красноярський край. Перебуваючи на засланні в Енисейске, він продовжував лікарську практику.

Після закінчення заслання він повернувся в Ташкент, де займався приватною практикою і служив у церкві. 6 травня 1930 року він був знову заарештований і відправлений на заслання в Астраханську область. Йому пропонували хірургічну кафедру в обмін за відмову від священицького сану, на що він відповів відмовою.

24 липня 1937 року В.Ф.Войно-Ясенецький був заарештований втретє створення «контрреволюційної церковно-чернечого організації». Знову пішла Посилання в Красноярський край.

З початком Великої Вітчизняної війни В.Ф.Войно-Ясенецький став консультантом всіх госпіталів Красноярського краю і головним хірургом евакогоспіталю. У лютому 1944 року Військовий госпіталь переїхав в Тамбов, і Лука очолив Тамбовську кафедру.

У грудні 1945 року за допомогу Батьківщині архієпископ Лука був нагороджений медаллю «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні», а на початку 1946 року постановою РНК СРСР професору В.Ф.Войно-Ясенецькому була присуджена Сталінська премія.

З 1946 року архієпископ Лука проживав в Сімферополі, де і помер 11 червня 1961 року.

Джерело № 2:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация