Театр без касира

Випускний спектакль «Ромео і Джульєтта» зібрав у театрально-художньому коледжу аншлаг

У Дніпровському театрально-художньому коледжі діє творча майстерня «Інтимний театр» ім. Антоша Чехонте, яка вийшла за рамки своєї функції вчити студентів ставати професійними акторами.

Глядачі в цьому театрі різних поколінь, але на сцені - мистецтво молоде, що не стиснуте рамками репертуарних театрів, не обтяжене необхідністю заробляти (тут головним капіталом є знання), не позбавлене інакомислення і свободи. Єдине - «Інтимний театр» не веде широкої реклами. Про його спектаклях, як правило, дізнаються з соціальних мереж, але зал порожнім не буває.

Навчальний театр без касира і постійної театральної трупи був створений відомим режисером-постановником Григорієм Богомазом-Бабієм ще в 2004 р Щоразу, коли майстер набирає новий курс в театрально-художньому коледжі, він відразу виводить своїх учнів на театральні підмостки, відкриваючи зал для глядачів і їх суджень. Завжди молоді актори їздили на фестивалі України і зарубіжжя, привозили нагороди, а після закінчення коледжу просто потопали в пропозиціях співпраці з театрами. Так, випускники «Дніпро-театралки» сьогодні працюють в провідних театрах країни.

У «Інтимний театр» постійно вливається нова кров. І з кожним роком в актовому залі театрально-художнього коледжу все більше людей. Особливо сьогодні, коли похід в професійний театр не всім по кишені.

Майстер курсу - режисер Григорій Богомаз-Бабій з виконавцями трагімюзікла «Ромео і Джульєтти»

Молоді актори після проходження творчої майстерні Богомаза-Бабія виходять на сцену вже в складі навчального театру Дніпровського театрально-художнього коледжу «Дебют».

Напередодні Дня закоханих відбувся показ випускного спектаклю курсу цього року «Ромео і Джульєтта» Вільяма Шекспіра. Його режисер-постановник і майстер курсу Григорій Богомаз-Бабій створив трагімюзікл на музику Жерара Пресгурвіка в стилі модерн, розкривши у своїх вихованців максимум таланту. Хлопці володіють прекрасними голосами, виконання пісень поєднують з танцями, акробатикою, боєм на шпагах, текстом.

Трагімюзікл його творці присвятили пам'яті педагога з вокалу Ігоря Булашенко, який і домігся професійного живого звучання пісень в цьому спектаклі. Над постановкою також працювала художник по костюмах Олена Яременко, фехтування навчав Олександр Мішин, пластику відпрацьовували разом з Володимиром Дягілєвим і Владиславом Дубиніним. Виконана робота дійсно гідна великої сцени, її нововведення, наповненість і свіжий акторський почерк завжди будуть цікаві глядачеві.

Не будемо закривати очі і на те, що сучасну публіку шекспірівські вистави обтяжують складними поетичними текстами, які часто переважають над самим процесом на сцені. У «Інтимному театрі» дію підсилює текст. Відомий сюжет про вічну любов, яку руйнує ворожнеча родів Монтеккі і Капулетті, що призводить до трагедії, але не загибелі почуття, на навчальній сцені відтворений дуже ніжно і експериментально.

У підмогу молодим артистам на сцені - декорації-символи. Звичайна драбина перетворена в високий будинок, з вікна якого Джульєтта невпинно дивиться вдалину і чекає свого Ромео. Залізне чотирикутне будову, немов конструктор, збирається в нові смисли. З спального ложа трансформується в церковну келію, з церковної келії - в поле бою. Меблі, склеп і його стіни споруджені з живого матеріалу - самих акторів. Режисер ніби викладає урок своїм підопічним, що спектакль тримається на енергетиці артиста, а не на антуражі. І ця молода енергетика на сцені вирувало з лишком. Безстрашність, непідробленість почуттів властиві молодим, і блискавичні перевтілення сприяли розкриттю теми «Ромео і Джульєтти».

Окремої розмови заслуговує підбір акторів. Яскраві типажі Ромео (Артем Січко) і Джульєтти (Маргарита Овчарова), універсальність всіх молодих виконавців, їх вміння любити свої ролі зробили спектакль легким для сприйняття і такого, як в інших.

- Я випадково дізналася, що в театрально-художньому коледжі проходять вистави, - розповідає глядачка Лариса Валентинівна. - Я захоплена. Будучи театралом з давніх років, відвідую різні спектаклі, і мені особливо приємно дивитися на гру молоді. Це незрівнянно ні з чим, вони вже готові актори і так вільні в своїх діях, що не завжди це зустрінеш в інших театрах, а тут відчувається свіжість.

Перш ніж вийти на дипломний спектакль, студенти зіграли «Ромео і Джульєтту» на сцені коледжу неодноразово. Режисер Григорій Богомаз-Бабій уже готується до чергового набору курсу, з яким представить в учнівському театрі нові прочитання класичних п'єс. Поєднувати традиції з нововведенням вже стало постулатом дніпровської творчої майстерні «Інтимний театр» ім. Антоша Чехонте.

Наталія АНДРЮЩЕНКО

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация