У Китаї вбивають "зайвих" дітей

Китайська політика "одна сім'я - одна дитина" щорічно призводить до 13 млн абортів. Багато з них відбуваються під тиском влади. Сяо Айінг чиновники змусили позбутися маляти, коли вона була на 8 місяці вагітності. По дорозі в лікарню Сяо була побита, а потім піддалася ін'єкції, через 40 годин після чого у неї народилася мертва дитина. Китайська політика одна сім'я - одна дитина щорічно призводить до 13 млн абортів

Фото: AP

Незважаючи на інтенсивне економічне зростання, в Китаї як і раніше зберігаються демографічні обмеження: подружнім парам заборонено заводити більше однієї дитини. Останнім часом ходять розмови про скасування цієї заборони, але поки все залишається як і раніше. Сам цей закон порушує права людини, але куди більш серйозні їх порушення пов'язані з діяльністю співробітників департаменту планування сім'ї. Нещодавно кореспондентка телеканалу Al Jazeera взяла інтерв'ю у мешканки КНР, яка втратила дитину з вини занадто завзятих охоронців закону.

Китайська політика "одна сім'я - одна дитина" щорічно призводить до 13 мільйонам абортів, багато з яких відбуваються під тиском місцевої влади, причому на таких термінах, які на Заході однозначно назвали б убивчими і кримінальними. Жінку на ім'я Сяо Айінг, яка проживає в місті Сямень на південно-сході країни, чиновники змусили позбутися дитини, коли вона вже була на восьмому місяці вагітності, - тому що у неї вже є десятирічна дочка.

Читайте також: Аборт або шанс на життя?

За порушення демографічного закону передбачені суворі покарання - штраф до 40 тисяч доларів, звільнення з роботи і конфіскація майна, а для жінок- "рецидивісток", які вирішуються на заборонену для них вагітність не вперше, - стерилізація.

Офіційні дані про 13 мільйонів абортів в рік шалено високі, але незалежні медичні експерти, яких днями процитувала газета China Daily, впевнені в тому, що реальний стан справ набагато страшніше. За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, на кожну тисячу мешканок Китаю в віці від 15 до 44 років припадає в середньому 24 аборту. У 2003 році по всьому світу було зроблено 42 мільйони операцій по перериванню вагітності, з них на КНР довелося дев'ять мільйонів.

З тих пір ситуація в республіці ніяких істотних змін не зазнала, хоча високопоставлені чиновники періодично заговорюють з трибун про скасування демографічного табу. У віддалених районах Китаю примусові аборти аж ніяк не рідкість, але Сямень вважається одним з найсучасніших міст республіки. І поки дійде до скасування закону, ще мільйони жінок встигнуть піддатися бузувірським операціями.

І поки дійде до скасування закону, ще мільйони жінок встигнуть піддатися бузувірським операціями

Фото: AP

З Сяо Айінг це вже сталося. Десятого жовтня співробітники Департаменту планування сім'ї без попередження з'явилися до неї додому, витягли вагітну на вулицю, вигукуючи образи на її адресу і, припиняючи спроби опору, заштовхали в службову машину, на якій відвезли в лікарню. Там її протримали три дні, протягом яких жінка втратила дитину.

Її чоловік Лю стверджує, що Сяо була побита, а потім піддалася ін'єкції, через 40 годин після якої у неї народилася мертва дитина. Коли ця розповідь просочився в зарубіжну пресу, офіційний представник демографічного департаменту виступив зі спростуванням. Він визнав, що жінка дійсно була в клініці і піддалася операції по перериванню вагітності за все за місяць до пологів, але уточнив: аборт був її самостійним і добровільним рішенням.

"Я не бачив жодного паперу. Ми з дружиною не підписували ніяких документів. Коли її забрали в лікарню, я викликав поліцію, але її співробітники сказали мені, що ситуація знаходиться поза їхньою компетенцією, - розповів Лю. - Я хочу подати судовий позов, але адвокати, до яких я звертався, не погодилися зв'язуватися з державним відомством. та й китайські газети, куди я дзвонив, відмовилися публікувати нашу історію ".

В результаті розповідь колишнього ймовірного батька з'явився на сайті Al Jazeera - разом з фотографіями ще вагітної Сяо і синців на її руках і ногах, що з'явилися, коли чиновники тягли її в машину. Зараз жінка продовжує залишатися в лікарні, тому медикаментозно спровоковані пологи викликали у неї ускладнення, і їй може знадобитися операція. "Нам навіть не сказали, якої статі у нас повинен був народитися малюк", - журиться Лю.

"Цей випадок - приклад екстрених заходів, які застосовують китайські чиновники для дотримання закону про планування сім'ї. Хоча подібні заходи абсолютно нелегальні, поліція і судові влади часто дивляться на них крізь пальці, а підлеглі державній цензурі ЗМІ про це не пишуть", - резюмує кореспондент Al Jazeera.

Все найцікавіше читайте в рубриці " події "

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация