пентаграма

  1. Історія [ правити | правити код ]
  2. Перевернута пентаграма [ правити | правити код ]
  3. Як символ сатанізму [ правити | правити код ]

Пентаграма (пентальфа, пентагерон; грец. πεντάγραμμον від πέντε «п'ять» + γράμμα «риса, лінія») - фігура, отримана з'єднанням вершин правильного п'ятикутника через одну; фігура , Утворена сукупністю всіх діагоналей правильного п'ятикутника.

Пентаграма - правильний п'ятикутник , Сторони якого продовжено до точок перетину, і утворюють трикутник на його гранях, тобто - Зірчаста форма правильного п'ятикутника.

Історія [ правити | правити код ]

Перші відомі зображення пентаграми датуються приблизно 3500 р. До н.е. е., це намальовані на глині ​​п'ятикутні зірки, знайдені в руїнах стародавнього міста Урука . символізувала траєкторію планети Венера [1] [2] , Ранкову і Вечірню (див. Також Фосфор і Еосфор , Люцифер ).

Зображення пентаграм зустрічаються і на єгипетських статуях. В ДР. Єгипті символізувала зірки. Як повідомляє в своїй «Новій Енциклопедії Франк-масонства» Артур Уейт , Єгиптяни називали пентаграму «зіркою псоглавого Анубіса ».

Пентаграма була широко відома як оберігає від усякого зла знак; віра в її оберігають властивості була настільки глибока, що в Стародавньому Вавилоні її зображували на дверях магазинів і складів, щоб уберегти товари від псування і крадіжки. Вона також для присвячених була могутнім знаком влади. У тому ж Вавилоні цей знак часто зустрічається на царських печатках, і, на думку сучасних вчених [3] , Вона уособлювала собою «влада правителя, що розповсюджувалася на всі чотири сторони світу». За іншою версією, найдавніші позначення пентаграми символізували богиню Іштар і загробний світ Дуата [4] .

Стародавні греки називали пентаграму пентальфа, що означає «п'ять букв альфа», оскільки символ може бути розкладений на альфу п'ять раз.

Пентаграма зустрічається на печатках Олександра Македонського [5] .

Пентаграмму, за словами Агріппи (XV століття), використовували піфагорійці [6] в якості розпізнавального знака приналежності до їх спільноти. Вони вчили, що світ складається з п'яти взаємопов'язаних елементів ( вогню , води , повітря , землі і ефіру ). Для відображення цієї доктрини навколо пентаграми зображувалися п'ять букв:

  • ύ - ύδωρ (вода) (самий верхній), що символізує воду;
  • Γ - Γαια (земля) (лівий верхній), що символізує землю;
  • ί - ίδέα (правий нижній), що символізує ідею, або дух за іншою версією - ίερόν (храм);
  • έ - έιλή (верхній правий кут), що символізує вогонь;
  • ά - άήρ (нижній лівий кут), що символізує повітря.

Пентаграма зустрічається також на талісмани гностиків , Як символ інтелектуального всемогутності.

За версією відомого дослідника каббали Гершома Шолема, маги середньовічної Європи дізналися про пентаграмме під ім'ям « друку царя Соломона »З арабських манускриптів.

Пентаграма перебувала і серед символів тамплієрів .

Римський імператор Костянтин Великий включив пентаграму в свою печатку і свій амулет, тому що вважав, що завдяки їй він знайшов справжню віру і прийняв християнство.

Пентаграма з'являється в поемі « Сер Гавейн і Зелений Лицар »XIV століття. У ній лицар сер Гавейн , племінник короля Артура , Використовував пентаграму в якості особистого символу, зобразивши її на своєму щиті в золоті на червоному тлі. П'ять гострих кінців зірки символізували п'ять лицарських чеснот - «благородство, ввічливість, цнотливість, відвага і благочестя».

У середньовічному західному християнстві пентаграма була нагадуванням про п'ять ран Христа : Від тернового вінка на лобі, до цвяхів в руках і ногах [7] . За часів інквізиції пентаграма придбала негативні конотації, її стали називати «Нога відьми» ( англ. Witch's Foot, ньому. Drudenfuß) [8] .

У XVI столітті в епоху Відродження була прийнята ще одна символіка пентаграми. Якщо вписати в неї людську фігуру, зв'язавши її з п'ятьма елементами - чотири стихії : Вогонь, Вода, Повітря, Земля, і дух або ефір , - то вийде зображення мікрокосму , Знака окультної «духовної роботи» на «матеріальному плані». Вперше про це написав в 1531 році знаменитий маг Корнелій Агріппа у другій книзі своєї « окультної Філософії »(По його імені пентаграма мікрокосму називається іноді« пентакль Агріппи »).

астролог тихо Браге пішов далі, в своїй праці «Calendarium Naturale Magicum Perpetuum» в 1582 році він опублікував зображення пентаграми, на променях якої були зображені літери каббалистического Божественного імені Спасителя IHShVH (יהשוה - Пентаграмматон ), Де ש - трактується як символ Божественної присутності, одухотворяющего чотири матеріальних елемента, Символизируемое ім'ям יהוה.

Використання пентаграми як захисного символу від злих духів зафіксовано на рубежі XVIII-XIX століття в трагедії « Фауст »Гете. За сюжетом твору, диявол Мефістофель проник в житло вченого Фауста, пробравшись повз погано написаною пентаграми на вході:

У XIX столітті пентаграма з'явилася на картах таро , Після того, як їх стали асоціювати з каббалой .

Перевернута пентаграма [ правити | правити код ]

У перші століття християнства перевернута пентаграма трактувалася як символ Христа . Перевернута пентаграма є на друку рівноапостольного римського імператора Костянтина I Великого , Яка зробила християнство державною релігією.

У 1405 іконописець Андрій Рубльов зобразив Христа на тлі перевернутої пентаграми на іконі « Преображення Господнє ».

Перевернута пентаграма зображена на таких вищих державні нагороди як Орден Червоного Прапора СРСР і медаль Пошани США.

Як символ сатанізму [ правити | правити код ]

З подачі Еліфаса Леві перевернута пентаграма стала символом сатани і сатанізму .

При цьому на іншому зображенні Леві зобразив на лобі козла Бафомета пряму пентаграму, суперечачи цим сам собі.

У 1897 році це зображення опублікував в книзі «Ключ до Чорної магії» ( «La Clef de la Magie Noire») Станіслас де Гуайта [9] , Причому по колу пентаграми він написав на івриті « Левіафан », А між променями пентаграми -« Samael Lilith »На латиниці.

У 1969 році символ Гуаїта, без останньої написи, опублікував у своїй книзі « сатанинська Біблія » Ла Вей , Який назвав його « друк Бафомета », І пізніше зареєстрував його як торгову марку своєї організації « Церква Сатани ».

На думку деяких каббалістів , Перевернута пентаграма - це Зеір Анпін (грец. мікропрозоп - «Малий лик» Творця), який утворюють на дереві життя шість нижніх сфірот : Хесед, гвура, тіферет, Нецах, хід, Єсод. В той же час Зеір Анпін іменується Тіферет, Божественний Син, через з'єднання з яким наш світ може врятуватися.

Ідея якогось тілесного істоти, символизируемого пентаграммой, чия викупна жертва служить для одухотворення і продовження життя людей, лежить в самій основі авраамічних релігій . Приклади: це жертвоприношення Авраамом Ісаака , Давньоіудейської обряд « козел відпущення », Коли гріхи народу покладалися на жертовний рогата худоба, і пізніша ідея жертовності Христа - пасхальне ягня [10] .

«Пентаграма Венери» - це траєкторія, яку проходить планета Венера при спостереженні із Землі. Венера знаходиться з Землею в орбітальному резонансі 13: 8 (8 оборотів Землі навколо Сонця за 13 обертів Венери), зміщуючись на 144 ° з часу з'єднань . Значення 13: 8 є приблизними ставленням, бо 8/13 = 0.615385, а точний оборот Венери відбувається за 0.615187 земного року. [11]

Це небесне явище могло відзначатися древніми астрономами, які одночасно були астрологами і пов'язували небесні явища з філософією і міфологією. Посилання на явище зустрічаються в сучасних містичних рухах Нью ейдж [12] .

Піфагор стверджував, що пентаграма, або, як він її називав, Гігіея (ύγιεια) (в честь грецької богині здоров'я Гігієї ) Являє собою математичне досконалість, так як приховує в собі Золотий перетин (Φ = (1 + √5) / 2 = 1,618 ...). Якщо розділити довжину будь-якого кольорового сегмента пентакль на довжину найдовшого з решти менших сегментів, то буде отримано золотий перетин, яке в свою чергу перетинає паралельно спрямовану нитка (φ).

φ = redblue = bluegreen = greenmagenta {\ displaystyle \ varphi = {\ frac {\ mathrm {\ color {red} red}} {\ mathrm {\ color {Blue} blue}}} = {\ frac {\ mathrm {\ color {Blue} blue}} {\ mathrm {\ color {Green} green}}} = {\ frac {\ mathrm {\ color {Green} green}} {\ mathrm {\ color {Magenta} magenta}}}} φ = redblue = bluegreen = greenmagenta {\ displaystyle \ varphi = {\ frac {\ mathrm {\ color {red} red}} {\ mathrm {\ color {Blue} blue}}} = {\ frac {\ mathrm {\ color {Blue} blue}} {\ mathrm {\ color {Green} green}}} = {\ frac {\ mathrm {\ color {Green} green}} {\ mathrm {\ color {Magenta} magenta}}}}

Кодування Юнікод містить кілька символів зі словом «пентаграма» в назві - це символи від U + 26E4 до U + 26E7.

  1. Кнабе Г. Енциклопедія дизайнера друкованої продукції . - Вільямс, 2006. - С. 292-293. - 736 с. - ISBN 5845909066 .
  2. Волкова В. Б. Інтертекстуальні концепції в "військової" прозі О. Н. Єрмакова кінця 1980-початку 2000 рр .: монографія . - МГТУ , 2010. - С. 95-96. - P. 320.
  3. E. Douglas Van Buren [Elizabeth], Symbols of the gods in Mesopotamian art. 1945; Beatrice Laura Goff, Symbols of Prehistoric Mesopotamia. 1 963
  4. Suns and Planets in Neolithic Rock Art
  5. Akropolis Ancient Coins
  6. The Pythagorean Pentacle - it is Two Points Up
  7. Richard Hamilton Green. Gawain's Shield and the Quest for Perfection // ELH, Vol. 29, No. 2 (Jun., 1962)
  8. Lexikon Heraldik, Gert Oswald, VEB Bibliographische Institut Leipzig, 1984
  9. 1 2 Станісласа де Гуайта . La Clef de la Magie Noire: +1897 . - Париж, 1920. - P. 417.
  10. «На одностайну судження святих отців ... в образі агнця пасхального старозавітні пророки прозрівав майбутнього стражденного Месію» - Гриць І. Я. Агнець пасхальний // Православна енциклопедія . - М.: Церковно-науковий центр «Православна енциклопедія» , 2000. - Т. I. - С. 257-258. - 752 с. - 40 000 прим. - ISBN 5-89572-006-4 .
  11. The Pentagram of Venus
  12. Чарльз . Про орбіті Венери (частковий переклад) // Harmony: A New Way of Looking at Our World ru en. - 2010 року.
  13. Daniel Miller. What the devil is it doing there? Mystery of enormous pentagram in Kazakhstan visible on Google earth (Англ.). Daily Mail. Associated Newspapers Ltd (2 August 2013). Дата звернення 15 березня 2017.
  14. Лясковська пентаграма - в британській газеті! (Рос.). Інформаційно-аналітичний портал Лясковська ОНЛАЙН (7 серпня 2013). Дата звернення 15 березня 2017.
  15. 1 2 У Казахстані виявили гігантську "сатанинську" пентаграму (Рус.) (Недоступна посилання). Інтернет портал НУР. З посиланням на республіканську газету Казахстану «Експрес К» (14 листопада 2010). Дата звернення 15 березня 2017. Читальний зал 19 жовтня 2012 року.
  • Аракелян Г. Б. Історія пентаграми, с. 207-270. Гл. 6 в його кн .: Математика і історія золотого перетину. М .: Логос, 2014 року, 404 с. ISBN 978-5-98704-663-0 .
  • Пентаграма, пентада, пентакль // Символи, знаки, емблеми: Енциклопедія / авт.-упоряд. В. Е. Багдасарян , І. Б. Орлов , В. Л. Телицин ; під заг. ред. В. Л. Телицин. - 2-е вид. - М.: Локид-Пресс, 2005. - 495 с.

What the devil is it doing there?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация