Українська армія планує озолотитися за рахунок розпродажу військової техніки

Реформа в українській армії торкнулася не тільки переходу на контрактну службу - для вирішення житлових проблем військовослужбовців та інших соціальних питань Міноборони затіяло грандіозний розпродаж військової техніки, амуніції та іншого майна радянських часів, повідомляє інформаційно-аналітичний портал Inpress.ua.

Збройні сили стрімко роззброюються. З наступного року захищати рубежі будуть виключно контрактники - всього 122 тис. Чоловік. Злякається такий армади можливий агресор, питання: паралельно з «салага» -прізивнікамі армія почне позбавлятися і від військової техніки.

Про грандіозного розпродажу в гаражах і на складах говорять офіційно: «бізнес-план» міністра Павла Лебедєва передбачає проведення аукціонів. Очікують виручку в 6-9 млрд грн.

«Реалізація майна, включаючи близько 28 тисяч одиниць озброєння і військової техніки, буде здійснюватися через систему відкритих і публічних аукціонів. Отримані кошти підуть на будівництво житла військовослужбовцям та вирішення інших соціальних проблем », - пообіцяв міністр, повідомляє погляд .

Торгівлю «стратегічними запасами» почнуть ні з танків і бетеерів, а з землі - вона у міністерства «золота». Кількість непотрібних майданчиків генералітет оцінив в 420 штук. Експерти приплюсували ще 200.

Зате на торгівлі «рухомим» майном захисники батьківщини відведуть душу. На військових СТО, в гаражах і спецсховищах «в маслі» чекають долі десятки тисяч одиниць техніки, починаючи від «бойових козликів» - ще радянської збірки джипів марки УАЗ, і до важких танків. «Під скорочення» потраплять і обмундирування, і протигази. Номенклатура товарів поки уточнюється, але за цінами на сайтах оголошень вже можна скласти уявлення про аукціонні тарифах (див. Графіком).

Якщо торги, як обіцяв міністр, будуть відкритими і прозорими, то в «розпродаж» візьмуть участь і звичайні громадяни. Експерти пояснили: головна умова продажу самохідної установки або, скажімо, автомата Калашникова, - їх повна «демілітаризація».

«Якщо це автомат, його спусковий механізм повинен бути неробочим, а в стовбурі потрібно просвердлити дірки. З техніки повинно бути знято все озброєння, а також обладнання, яке може бути секретним », - зазначив військовий експерт Ігор Козій.

Очікується, що початкова ціна буде завищеною, тому техніка автоматично перетвориться в дорогі іграшки. А якщо її не можна зробити безпечною, після ремонту її продадуть в інші країни. Можуть навіть «модернізувати» - розібрати до корпусу, начинити «смертоносними новинками» і видати за новий вид озброєння.

Можуть навіть «модернізувати» - розібрати до корпусу, начинити «смертоносними новинками» і видати за новий вид озброєння

Як уже повідомляв Inpress.ua, перехід України до контрактної армії - рішення остаточне і безповоротне, більш того, необхідне для ґрунтовно підірваного престижу ЗСУ та створення необхідних умов для успішної роботи і життя військовослужбовців. У зв'язку з цим президент України підписав указ про перехід армії на контрактну основу, а також про останній призов на строкову службу .

Відзначимо, що українські виробники військової техніки вже давно успішно працюють на азіатському ринку, а про рівень якості можна судити по тому, що саме українським товарам віддають перевагу різні країни. Найбільш тісним в зв'язку з цим є співпраця України і Таїланду, якому харківський завод планує відправити серію танків «Оплот» .

Крім того, озброївши Таїланд бронетранспортерами, вітчизняні підприємства поставлять Індії бойові авіаційні ракети . ДАХК «Артем» забезпечила поставку в Індію першої партії авіаційних керованих ракет середньої дальності класу «повітря-повітря», виготовлених на замовлення місцевого міністерства оборони.

Детальніше про стан оборонної промисловості в Україні читайте в статті Артема Іванівського «ВПК України - гармати заради сала» .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация