Юрій Філоненко. Про рекламу і крадіжці у "своїх"


Тема телебачення хвилює всіх. І все абсолютні профі в тому, що стосується телевізійної кухні. Хоча б тому, що телевізор у всіх є. А у тих, хто має більше двох телевізійних приймача, взагалі є ексклюзивне право накрити кінескоп серветкою, пов'язаної гачком, і ніколи її не знімати. Навіть для видалення пилу з корпусу. І рада цей застосуємо щодо телебачення. Одеського.

Скільки на ринку гравців.

На момент написання цього тексту, різні джерела, називають різні числа діючих телеканалів в Одесі. Від 20 до 40.

Не будемо вважати. Погодимося з загальною думкою - це багато. Надто.

Всі ці 20-40 займаються пошуком реклами. Залученням грошових коштів. Тому, що кожен з власників телеігрушкі мріє про повну самоокупності. Або навіть про отримання доходу раз на місяць (клянучи той день, коли він повівся на ідею стороннього до нього: а давай зробимо телеканал!).

Деякі, одиниці, зовсім не замислюються про це. Вони просто використовують ефірний або кабельний інструмент в пропаганді своєї основної політичної, економічної, а частіше однієї й іншої, діяльності. Підкреслюючи і свою значимість для міста, і нікчемність опонентів при цьому.

На зорі комерційного телебачення Одеси, так кажуть старожили, канали були і окупності, і прибуткові, і цікаві.

Але потім прийшло божевільна кількість власників ліцензії на право мовлення і прийшло «АРГО». Рекламна агенція. Але агентство це було створено «розумними», безсумнівно, людьми.

Трохи прописної істини.

Правильне комерційне телебачення будує свої взаємини з рекламодавцем дуже просто: телеканал створює сам, купує у продакшн студій продукт, у дистриб'юторів кінофільми, серіали, програми і, в залежності від їх орієнтованості, формує сітку мовлення. У сітці всі ці телепродукти (контент) розставлені так, щоб зібрати максимальну кількість цільової, ну кому це цікаво, аудиторії. Це дуже непросте заняття і складна наука - програмна політика телеканалу. Але, тим не менше, це сталося, глядач зібраний, і починається його продаж. Ні, не рекламного часу, не передач. А саме аудиторії. Реклама потрібна вона, аудиторія, і він купує її. Тобто купує глядача, якого телеканал зібрав на своїй кнопці.

«АРГО» - пірат в рекламі.

Генеральний директор, засновник РА «АРГО» Сергій Іванович Артеменко: - 15 років ми вже існуємо. 5 років ми займаємося ось цими кабельними носіями, до цього був і 26 канал, і Гала радіо ми в Одесу привозили. Супутниковий ми працювали, коли Глас виводив свій канал Країна Рад, але ... я можу сказати, що були плани грандіозні. Розповідали, що це буде мега проект. По видатках це мега вийшло. Це їх так трошки і утопило, тому що ті витрати, що вони оплачували, це божевільні витрати. Ринок все розставить на свої місця.

Спільно я давно працював з Голосом, з 31 каналом, на 26 ще каналі був якийсь такий холдинг, коли ми обмінювалися хвилинами, гроші не ходили, а ми один одного продавали в якихось там обсягах. Ще тоді Кисельов був, Сульдина був ...

Я як раз до того, що це було давно і зараз такі варіанти нікого не цікавлять. Але з того часу я запам'ятав, що добре продавати можна, якщо є ексклюзив. Якщо є дві-три компанії, які продають один і той же час і не знаходять спільної мови, дуже складно продавати на ринку.

Телеканали в основному у нас рекламу не замовляють. Не знаю, гласно або НЕ гласно, але ось на Голосі взагалі забороняють продавати рекламу Арго, нам заносять менеджери, кажуть тільки ви не говорите, що від нас, типу самі, приватно, типу, знайшли, там з 31 каналу постійно йде потік рекламодавців .

Тут я поясню. Артеменко говорить про те, що телеканали міста до нього, в «АРГО» або «АІТА» забороняють своїм працівникам нести замовлення на рекламу. Але, деякі рекламні агенти, в обхід, в тіхушку, щоб комплексно обслужити клієнта, і отримати максимальний відсоток (агентську винагороду агенту з загальної суми замовлення на рекламу, а в Одесі він від 10 до 25% від вартості замовлення без ПДВ), розміщують ролики клієнта у нього. При цьому телеканал, на якому вони офіційно працюють, нічого не отримує. Зате виграє агент по рекламі. Пропонуючи клієнту пакет реклами на «АРГО» він нав'язує йому рекламу і на своєму рідному телеканалі. Тобто трохи відщипує від бюджету в гаманець своєї контори. Але саме відщипує. Оскільки основна частина рекламного бюджету Клієнта осідає в засіках «АРГО» та «АІТА». Одеському телевізійному ринку тут не обломиться ні копійки.

Розумність, прозорливість, і винахідливість цих пройдисвітів від реклами не унікальна. Крадіжка існує з давніх часів. Печерні люди, не впіймавши себе що-небудь на їжу, йшли в сусідню печеру, і попередньо вбивши її мешканців, з'їдали і вбитих, і їх запаси їжі.

Тут же принцип діяльності у сто крат ізмивательскій. Вони і їжу відібрали у телеканалів, і їх самих змусили регулярно платити за право взагалі жити.

Технологія врізки.

Дуже просто. Кабельний оператор, на фундаменті і під дахом якого існує «АРГО», бере сигнал УСПІШНОГО закордонного комерційного телеканалу зі супутника і робить йому обрізання. Сигнал телеканалу йде з супутника через комп'ютер, на якому стоїть, наприклад, така ось программаAutoDetect - автоматизація врізки телереклами, або така ось: MediaStream з лого аналізатором. Як правило, телеканали під час рекламного блоку відключають свій логотип - ідентифікатор. Наприклад: СТС, ТНТ, ОРТ, DTV, REN - TV ... це не тільки назви телеканалів, а й їх же логотипи-ідентифікатори, за якими ми їх дізнаємося в ефірі. Так ось такі комп'ютерні програми врізають в ці та багато інших іноземних телеканали одеську рекламу.

Довідка від Компанії «Варіант» Автоматичне розпізнавання реклами може здійснюватися трьома можливими способами. Перший - визначення присутності або відсутності логотипу телеканалу. Зазвичай за стандартами телемовлення телеканали знімають свій логотип, коли починається реклама, і повертають, коли вона закінчується. На підставі цієї властивості Ретранслятор може дуже точно визначити початку і закінчення рекламних блоків і зробити точну врізку «своєї» відеопродукцією. Другий спосіб визначення заснований на розпізнаванні звукових фрагментів в роликах-заставках, якими телеканали зазвичай «обрамляють» рекламні блоки. Третій спосіб визначення рекламних блоків заснований на розпізнаванні відеокадрів у відеороликах-заставках рекламних блоків. Якщо обраний для врізки телеканал підходить для роботи хоча б по одному з цих ознак, після установки пакета можна домогтися 100% автоматизму і точності при врізки локальної реклами. «Ретранслятор» врізає локальні рекламні блоки по заздалегідь складеним сіток рекламних блоків. У будь-який час користувач може віддалено в рамках локальної мережі працювати з базою даних відеороликів, складати сітки і розкладу виходів своїх «локальних» рекламних блоків на будь-яку кількість часу вперед, переглядати звіти про фактичні трансляціях роликів.

Тепер, коли ви зрозуміли, що хлопці, включивши в процес автоматизацію, виключили значну частину витрат на утримання випускають - одна людина протягом недовгого часу може вбити в комп'ютер графік виходу на кількох телеканалах. Підемо далі в знайомстві з цим цікавим бізнесом.

Вбити конкурентів і зірвати весь куш.

Спочатку хлопцям з «АРГО» довелося туго. У них раптом з'явилися конкуренти. Але вони провели відповідну роботу і «ліквідували» їх за всіма правилами ринку.

Генеральний директор, засновник РА «АРГО» Сергій Іванович Артеменко: Ну, ми колись починали, Чорне море займалося цим питанням два роки до нас. Ми коли ось Арго вирішило займатися з кабельниками, за рік ми почали продавати в кілька разів більше, ніж Чорне море. Ми вийшли на керівництво Чорне море і запропонували - ось є рекламне агентство Чорне море, воно приносить такі-то гроші. Плюс ця робота, це головний біль, ми готові ці гроші проплачувати, і у вас немає ніякого головного болю. Уклали договір, і 4 роки ми так працюємо, з місяця в місяць точно в цю дату до них переходить ця цифра, і вони ні за що взагалі не думають. Тобто такий прецедент є, і ми точно зрозуміли, що як тільки на цьому ринку ми перестали перетинатися, ми стали більше заробляти.

На той момент кабельний оператор «Чорне море», здійснюючи врізку в телеканали REN - TV і DTV, щомісяця приносив «сірих» грошей близько або більше 10 000 доларів на місяць.

Після переговорів директора «Чорне море» Дмитра Черепа з Сергієм Артеменко, і після узгодження розділу ретрансляції телеканалів і заводу їх в кабельні мережі конкурента-партнера «Сана Плюс», «АРГО» стало «перераховувати» «Чорного моря» в місяць 15 000 доларів. Так розповідають люди пов'язані з цим бізнесом.

Тут необхідне пояснення. За негласною або гласною домовленості REN - TV, DTV і деякі інші російські телеканали в Одесу заводить «Чорне море». СТС і ТНТ і ще ряд - заводить «Сана Плюс». За домовленістю, кабельники беруть ці телеканали в мережі один одного. Відповідно, у кого крутіше канал, той і диктує умови. Але ми зараз не про це. Ми про рекламу.

Отже, сталося. Кабельники об'єдналися, Вони майже все місто, дрібні оператори в розрахунок не беруться і погоди вони не роблять, охоплений «смачними» телеканалами. Одесити давно вже вважають за краще російський телепродукт українського, а одеського взагалі немає в лінійці топів і рейтингів. Пішла робота продавців. Сформовано прайси, пакети, і гроші полилися.

Скільки там грошей? Хоча б приблизно.

Порахуємо. Приблизно хоча б. Телеканал СТС. Позиція в прайсі від 2010 года: «1 вихід на годину на один тиждень, ролик до 30 секунд - 7 200 гривень». Це 20 показів на добу. Як правило, рекламний блок на СТС йде до 5 хвилин. Це як максимум 10 клієнтів з роликами по 30 секунд. Плюсуя 10 клієнтів по 7 200 гривень з кожного, і отримуємо: 72 000 гривень за один тиждень. Як правило, на СТС 3 - 4 блоки в годині. Візьмемо 3 блоки по 10 клієнтів в кожному і вийдемо на суму 216 000 гривен з одного телеканалу за один тиждень. Це 19 636 евро за курсом 11 гривень за євро. В місяць 78 545 євро. За один тільки СТС.

Генеральний директор, засновник РА «АРГО» Сергій Іванович Артеменко: У мене були клієнти, які об'єднувалися - ось це мій сват, брат, кум і так далі і які говорили, що якщо ви нам не надасте ось такі ціни, то ми від вас йдемо , і у них були серйозні обороти. І я говоріл- йдіть! І рік я втрачав, і через рік вони до мене всі повернулися окремо, і платили в два рази дорожче. Два роки ми просто торгували для того, щоб люди повірили, що є просто прайс і тут потрібно купувати просто по прайсу, і ніхто не вірив, що вони можуть отримати якихось додаткових одеських умов. Потім ми боролися в принципі з якимись такими угрупованнями, які розповідали, що ми там, ми тут, нас все знають, і ми повинні отримати особливі умови. Зараз тьху-тьху, все в порядку працюємо по прайсу.У нас 100% заповнюваність ефіру.

Навіть якщо відняти ці 20-30 відсотків, сума виходить значна для одеського рекламного ринку.

Відібрали рекламу, відберемо і останні крихти.

Отже, до чого підрахунки «чужих» грошей? До того, що повертаючись до свого прикладу з печерними людьми, я назвав діяльність «АРГО» у сто крат більш ізмивательской. Вони і їжу відібрали у телеканалів, і змусили їх же регулярно платити за право взагалі жити. Кожен одеський телеканал, кожному кабельному оператору щомісяця платить від 1 000 доларів за право бути в їх мережі. Платить готівкою, проводячи при цьому по безналу гривень 20, ефірним часом. Загалом, як домовляться. А, враховуючи, що «Сана плюс», ТРК «Реноме» ТОВ, а також ТРК «Елан» Олексія Пушкаря (батька депутата Одеської міської ради від партії «Батьківщина» Віталія Пушкаря), і «Чорне море» братів Дмитра та Олександра Череп ( останній є депутатом міськради Одеси, раніше вони володіли ЦСС), то хлопці просто монополісти на ринку надання послуг для одеських рекламодавців і для одеських телеканалів. Кабельні мережі цих операторів покривають більшу, найбільш густонаселену частина міста.

Тобто додатково, крім реклами з одеського ринку, кабельники збирають від 20 до 40 тисяч доларів з телеканалів, в свій бюджет з позитивним сальдо, за право бути в їх мережі. А ще їм платять абоненти свою щомісячну плату за перегляд російських телеканалів з місцевою рекламою.

Абоненти матюкаються, але платять.

Чому, запитаєте ви. Та тому, що телеканали комерційні. Вони заточені на те, щоб давати глядачеві продукт глядабельних. Продукт, який формує величезну глядацьку аудиторію. Яка потрібна рекламодавцю. І він її і купує. Але продукт цей російський. На російського глядача. І рекламодавця.

Названі мною кабельні оператори абсолютно незаконно ретранслюють на територію Одеси російські телеканали з врізкою в них своєї реклами. Скажу навіть більше. Для багатьох з Росії це стає шоком, коли вони дізнаються про подібному свавіллі.

Куди подіти доходи від реклами?

Але тільки при чому тут «АРГО» або «АІТА»? Вони ж не виробляють цей контент! Вони ж не несуть витрати по утриманню великої кількості людей, що генерують ідеї телепроектів і виробляють їх в студіях телеканалів, вони не несуть витрат на придбання фільмів, ліцензій у дистриб'юторів на телепроекти. Вони взагалі не несуть ніяких витрат. Але вершки знімають з банки з молоком одеського рекламного ринку тричі: врізка реклами, оплата за кабельні мережі з одеських телеканалів, абонентська плата з користувачів.

Генеральний директор, засновник РА «АРГО» Сергій Іванович Артеменко: Той формат, який у нас є, ми займаємося рекламними роликами. Тобто програми передач ми не робимо. Що стосується роликів, то тут свій продакшн. Я дуже рідко користуюся послугами інших компаній. Завдання зробити все самим і все у себе. А що стосується програм, то дійсно ми програми не робимо. Якщо ми спробуємо і будуть замовлення, то тут ми теж можемо співпрацювати. Програми ми не робимо, і не будемо робити.

Про ефірі. 12 каналів. Є парочка каналів, де я можу розміщувати програми, але мені це не цікаво. Тобто, якщо це не мій бізнес, то тут, якщо є клієнти, то працюємо. Минулого тижня, ми розмовляли, клієнт хоче програму, ми його відмовляємо на фільм, який можна буде розміщувати по сітці всюди, але так якщо трапляються такі клієнти, то можна співпрацювати.

Непогано влаштувалися. 12 телеканалів в прайсі.

А що ж мають одеські телеканали від рекламного ринку? З огляду на вище озвучену цифру по одному тільки телеканалу, а їх у «АРГО» в пакеті 12, то лише крихти. Підсохлі крихти з багатого столу. Не більше. Але саме одеські телеканали виробляють новини, запрошують гостей до студії, інформують нас про те, що відбувається в місті, роблять, Кособоков, але роблять всілякі передачі, які ми все ж дивимося. Дивимося коли переключається з реклами з одеською врізкою з російських телеканалів. Ми лаємо наш одеське телебачення за убогість і дивимося чуже. А убоге воно, тому, що немає можливості заробити на нові декорації, на закупівлю хороших фільмів, найму розумних журналістів. Немає у них цих грошей. Вони могли б заробити, але конкуренції з російським телепродуктом їм не винести. І «АРГО» з «АІТА» в цьому дуже заважають. Збираючи собі весь рекламний бюджет міста, який компанії виділяють на рекламу на телебаченні, вони позбавляють можливості розвиватися міське телебачення.

Чистка чистильників.

Безперечна вина в тому, що одеське телебачення в такому злиденному, несмотрібельном вигляді не тільки на «АРГО» та «АІТА». Вина тут і всеукраїнського регулятора. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення зі своїм Управлінням ліцензування телерадіомовлення. Адже це ж скільки грошей туди було внесено, що вони видали таку кількість ліцензій на Одесу?

Все, напевно, пам'ятають застряглий скандал з хабаром в Нацраді в червні поточного року. Ось, згадайте: http://argumentua.com/stati/vzyatka-dlya-natssoveta-i-gumanizm-korruptsioneram-ot-sudi-rodiona-kireeva

І цитата з цієї статті: «Нацрада з питань телебачення і радіомовлення - повністю корумпований орган, де неможливо на законних підставах отримати жоден дозвільний документ. Зате за мзду - і в порушення закону - можна отримати, наприклад, практично будь-яку вподобану частоту радіо чи ТБ-мовлення.

Ще з часів президентства Леоніда Кучми Нацрада з питань телебачення і радіомовлення керувався у своїй діяльності тільки двома «критеріями» - політичною доцільністю (преференції при отриманні мовних частот отримували протеже влади) і розміром дається хабара. Дійшло до ідіотизму: за інформацією «Аргументи», півтора роки тому керівництво Нацради зажадало хабар від керівництва Національної радіокомпанії України у відповідь на офіційне прохання надати для державного радіо додаткові частоти для мовлення в FM-діапазоні.

Фактично сьогодні Нацрада - рудиментарний, тотально криміналізований орган, який шкодить вільному, конкурентного розвитку засобів масової інформації в Україні. Ще один бар'єр для свободи слова в Україні і годівниця для чиновників від журналістики. »

І якщо весь Нацрада корумпований, то, напевно, і тому теж, і наш представник Нацради з питань телебачення і радіомовлення в Одесі Олександр Салабай не помічає свавілля «АРГО» на рекламному ринку Одеси, на які не належать йому російських телеканалах. Це ж не просто так, вірно?

Для тих, хто давно пов'язаний в теле і радіо виробництві, не секрет, що раз на місяць, відповідальний співробітник кожної теле і радіо компанії міста здійснює візит до Салабай і передає йому від ... до ... кількох тисяч гривень відкупних готівкою. Природно, без видаткового касового ордера. Ці гроші даються представнику Нацради з телебачення і радіомовлення в Одесі в якості відкупних, щоб він не сильно придивлявся до порушень Законів «Про рекламу», «« Про телебачення і радіомовлення »», «Про авторське право», а вони є. Щоб він заздалегідь попереджав про планові перевірки електронних ЗМІ, які, як правило, проходять з дрібними зауваженнями типу: протріть пил з лінз відеокамер - картинка у вас каламутна.

Відступлю з поясненнями. Чому є порушення? Ви, глядач, уже розпещені центральними телеканалами всілякими фільмовими прем'єрами. Такі покази коштують не одну тисячу доларів. Один показ. Без повтору. Чи зможе одеський телеканал здійснити закупівлю сучасного рейтингового фільму в 90 хвилин за кілька тисяч доларів? Ні. У нього ще не закритими залишиться 22, 5 год ефірного часу. А річний бюджет на закупівлю контенту вже профукали в безуспішною спробі наздогнати тілі лідерами ефіру. І він не купує. «Книжка», інтернет - в ефір. Ось звідки в Одесі в ефірі хороші бойовики, сльозливі серіали, класні мультики. А ще можна поставити тарілку і записавши, знову ж таки з російського телеканалу фільми, передачі, закрити потім їх логотип своїми плашками, і в свій ефір. Ось так з миру по нитці і заповнюється одеський телеефір краденим контентом. І ось цих порушень Салабай не бачить. Йому внесені. Відкупні.

І що далі?

До чого ж так багато букв в цій статті? До того, що дуже багато у нас кухонних розмов про цю гідру, яка як пилосос висмоктує весь рекламний ринок в одну корзину, і не дає можливості одеському телебаченню розвиватися. Хтось заперечить, причому тут реклама? Саме, причому? Доходи від реклами, спрямовані на розвиток телеканалу, його технічне оснащення, закупівлю рейтингового, глядабельний контенту, створення своїх проектів, придбання професійних фахівців здатні якісно змінити наше одеське телебачення. Здатні!

Зараз все збираються з рекламного ринку Одеси гроші акумулюються в декількох руках. Вони не інвестуються в телебачення. Вони просто вилучаються і витрачаються на щось інше. А телебачення міста як було злиденне, так і залишається. Злиденне може створити тільки жебрак продукт - говорить голова в студії, освітлена настільною лампою Ілліча, всім відомого параноїка Кваснюка, що веде мовлення для жебраків мізками телеглядачів.

Пора, давно вже пора зібратися всім телевізійникам в одне коло, і спільно продавити, змусити припинити це свавілля. Реклама в Одесі повинна належати тим, хто реально виробляє телевізійний продукт, а не тим, хто злодій і сіл на чуже, і врізає в нього чуже ж.

Чи не буде тоді журналістів з вулиці, а будуть зрілі, грамотні серйозні люди, на оплату праці яких у власників телеканалів з'являться гроші.

Досить вже боягузливо боятися в своїх завішених курній павутиною студіях. Починайте говорити, і відстоювати свій ринок.

Були задані питання в коментарях і я спробував на них відповісти, як це бачу я.
1. А чи потрібна взагалі реклама на ТБ?
2. Хто цікавився думкою глядачів і який достовірний результат опитування?
3. Який відсоток глядачів користується нав'язаної рекламою і робить покупки?
4. Чи є офіційне обмеження за часом трансляції і тривалості улюблених Вами блоків?

1. Так, потрібна. І далі не розвиваю цю тему. Вона потрібна. Сперечатися про це час втрачати.
2. На сьогоднішній момент в на Україні є тільки один спеціалізований бренд - це GfK Ukraine. Її послуги для одеських телеканалів дуже дороги. Останнім часом навколо цієї компанії стільки скандалів на загально українському ринку, що навіть великі тілі виробники, і величезні рекламодавці насилу довіряють їх даними. Але, навіть якщо і відкинути інтриги, і замовити ці дослідження, то одеські телеканали їх не замовлять ніколи. Чи не вистачить коштів. А якщо вистачить, то навіщо вони ці дослідження нам тут. У провінції? Що вони дадуть? Разові? У нас що серйозний конвеєр телевиробництва серіалів, ток-шоу, і іншого масового продукту? Замовляти дослідження на один раз немає сенсу і так можна зрозуміти у кого довший, а у кого просто понти. А на рік? Нема грошей. І навіть маючи ці дослідження їх треба ще правильно зуміти прочитати,  і використовувати так щоб окупилися витрати на них. Коли рекламодавець вимагає рейтинги, а йому їх дають, і це рейтинги GfK Ukraine, а таке було, він відразу говорить - ви їх самі намалювали. Пояснювати дурневі, що він дурень і просто витрачає твій час нерозумно. Значить так хоче рекламу .
3. Користується рекламою і робить покупки величезний відсоток тих хто дивиться ТБ, вирячився в інтернет, слухає радіо та ін. Реклама - це така ж інформація, і ми її так само активно поглинаємо як політичні новини. І активно, на підставі цієї рекламної інформації коригуємо свою активність при покупках.
4. Є. Закон України «Про рекламу»: «Час мовлення, відведеній на рекламу, що не может перевіщуваті 15 відсотків фактичного ОБСЯГИ мовлення в течение астрономічної доби телерадіоорганізацією будь-якої форми власності за. Ця Вимога НЕ пошірюється на телерадіоорганізації, Які здійснюють трансляцію на каналах мовлення, призначення Виключно для розповсюдження реклами ».
Тобто 9 хвилин на годину.
Тепер про правомочність «АРГО» врізатися в чужі телеканали. Чим вони оперують в рідкісних випадках коли виходять на діалог? Ось таким аргументом: У Законі «Про рекламу» сказано: Трансляція (ретрансляція) реклами, яка містіться у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, что транслюються (ретранслюються) на теріторію України, дозволяється лишь у разі, если за трансляцію (ретрансляцію) подобной реклами сплачено юрідічній особі України, Незалежності від способу Здійснення такой трансляції (ретрансляції). Тобто вони кажуть, що вони виконують вимоги Закону. А я кажу, що порушують. Тому, що є приклад ОРТ. Вони прийшли на телеринок України офіційно оформивши ліцензію на право мовити свій адаптований програмний продукт на території країни. СТС і ТНТ та інші не мають ліцензії на право мовлення в Україні. Кабельники заводячи їх з супутника в свої мережі порушують закон. А врізаючи реклами порушують двічі.
Якщо іноземний телеканал бажає вести мовлення на території нашої країни, він повинен отримати на це право. ОРТ так і зробило. І відкрило свій відділ продажів, де реклама приймається в ефір тільки для українського споживача. І таким чином ст13 п.9 Закону «Про рекламу» не порушується




Пост розміщений стороннім користувачем нашого сайту. Думка редакції може не збігатися з думкою користувача

Правила
Записи в блогах:

Скільки там грошей?
Отже, до чого підрахунки «чужих» грошей?
Куди подіти доходи від реклами?
Але тільки при чому тут «АРГО» або «АІТА»?
А що ж мають одеські телеканали від рекламного ринку?
Адже це ж скільки грошей туди було внесено, що вони видали таку кількість ліцензій на Одесу?
Це ж не просто так, вірно?
Чому є порушення?
Чи зможе одеський телеканал здійснити закупівлю сучасного рейтингового фільму в 90 хвилин за кілька тисяч доларів?
І що далі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация