«В Японії чоловік, який хоче зробити комплімент жінці, говорить:" Ти виглядаєш, як справжня ... змія! "»

  1. «Змія" пішла "по каналізаційній системі і виплила з ... унітазу в громадському туалеті»
  2. «Пітон з миколаївського звіринцю виявився найбільшою змією Європи»
  3. «Бажано, щоб на святковому столі не було м'яса і алкоголю»

10 лютого по східним календарем настане рік Чорної Водяний Змії, який приходить на зміну році Чорного Дракона. Триватиме він до 31 січня 2014 року. Астрологи вважають, що саме цей рік принесе в життя кожної людини багато змін.

Цей Новий рік вирішили відзначити і в Одеському зоопарку. Адже саме тут знаходиться один з кращих в країні тераріумів.

«Змія" пішла "по каналізаційній системі і виплила з ... унітазу в громадському туалеті»

- Зоопарк запрошує всіх на веселе свято, присвячений зустрічі «зміїного» Нового року, - розповів «ФАКТАМ» заступник директора з питань науки і розвитку Ігор Бєляков (на фото) - Зоопарк запрошує всіх на веселе свято, присвячений зустрічі «зміїного» Нового року, - розповів «ФАКТАМ» заступник директора з питань науки і розвитку Ігор Бєляков (на фото). - На відвідувачів чекає захоплююча подорож у світ китайських тотемів. Бажаючі зможуть допомогти герою російських казок, помилково опинився серед китайських священних тварин, благополучно повернутися додому.

Хлопці візьмуть участь у пізнавальних вікторинах, конкурсах з безліччю призів і сувенірів. Чи не забудуть і про вихованців зоопарку: представники китайської діаспори подарують прикраси для акваріумів та ветеринарне обладнання.

На Сході культ змій загальновизнаний. Втім, не тільки там. У міфології і поглядах кельтів, наприклад, змія асоціюється з родючістю і лікуванням, ототожнюється з мудрістю. Навіть з красою! А в Японії якщо чоловік хоче зробити комплімент жінці, то каже їй: «Люба, ти виглядаєш, як справжня змія!»

- Прав був Володимир Висоцький: «Видно, люди не можуть без отрути, ну а значить, не можуть без змій ...»

- Мабуть. Правда, не так давно вийшов закон, що забороняє утримувати в розплідниках гадюк з отруйними залозами. Тому у нас живе всього одна така змія - ще з радянських часів! Взагалі ж в колекції тераріуму більше 20 видів змій, деякі з них занесені до Червоної книги України. Є старожили - тигровий і королівський пітони. З активно розмножуються - сарматський і желтобрюхий полози. Завойовуючи самку, полози влаштовують справжні «чоловічі турніри», а потім і шлюбні ігри. Приплід ми обмінюємо на інших змій, співпрацюємо з колегами, а також з колекціонерами.

- Є й такі?

- А як же! Справа ця, скажу вам, дуже клопітка. Возитися зі зміями можуть дозволити собі виключно їх великі любителі. Хоча і професіоналам далеко не завжди вдається встежити за моторними рептиліями. Трапляється, вони тікають з акваріумів.

- Так, на слуху випадок з одеською «змійкою», яка знайшлася через півтора року після зникнення ...

- Вона втекла з тераріуму на пару з ще однією змією. Адже вони, як вода: можуть «витекти» в будь-яку щілину. Швидше за все, «пішли» через каналізаційну систему. Це не водяні змії, але плавають все одно дуже добре. Через тиждень ми їх «списали», оскільки живуть вони в теплих краях: Центральна Америка і Каліфорнії, а у нас, особливо взимку, вижити на вулиці ніяк не могли. І раптом через півтора року пропажа виявилася ...

Відвідувачі зоопарку помітили змію в траві біля вольєра з журавлями. Добре, що не розгубилися, побачивши яскравий окрас плазуна. Відразу повідомили про незвичайну знахідку співробітникам розплідника, які і затримали яскраво-червону півкілограмову змію. На щастя, рептилія виявилася безпечною для людини.

Імовірно, вона влаштувалася взимку в приміщенні слоновника, харчувалася мишами і тарганами, тому їй вдалося вижити. Навіть підросла за цей час. І хоча змії довелося перебувати в незвичних умовах, після обстеження вона виявилася абсолютно здоровою. Рептилія провела на карантині кілька днів і повернулася в експозицію. Що трапилося з її напарницею, невідомо. Можливо, вона загинула, а може, ще з'явиться в якихось місцевих заростях ...

Це не перший випадок, коли з Одеського зоопарку збігають змії. Років десять тому сіналойская змія теж вирішила покинути свої пенати. «Пішовши» по каналізаційній системі, вона виплила з ... унітазу. Люди, що знаходилися в цей момент в громадському туалеті, були в шоці.

Змію відразу спіймали і повернули в рідній тераріум. А ось ловити 80-кілограмового пітона було не так легко. Пару років тому під покровом ночі він поповз, перекинувши клітини і полки, гарненько розгромивши тераріум. Пітон сховався від співробітників під крокодільніком. Дістати його звідти намагалися кілька людей. Але завдання було не з легких: він кусався і не давався в руки. В результаті його, звичайно, вдалося зловити і повернути в тераріум.

До речі, пітон, який перебуває сьогодні в Одесі, досягає чотирьох метрів. І поки він живе, буде продовжувати зростати. Однак навряд чи поб'є рекорд свого родича з Миколаєва - майже шестиметрового пітона.

«Пітон з миколаївського звіринцю виявився найбільшою змією Європи»

- Сітчастий пітон на прізвисько Сітка, народжений в 1990 році, прибув до нас в п'ятирічному віці від колег з Рівного, - розповів «ФАКТАМ» директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчій. - Тоді це була ще невелика змія, що важила 1,75 кілограма при довжині всього 2,11 метра. Назва змія отримала через складний візерунка на тілі: ланцюжок світлих ромбовидних плям посередині спини і трикутні темні плями з боків.

У 2003 році його помістили в новий вольєр, розташований в оглядовому залі відділу приматів. Тоді підросло і досить важке плазун на нове місце проживання переносили восьмеро дорослих чоловіків. Вольєр, в якому вже дев'ять років експонувалася гігантська рептилія, став для неї тісний. Ми спорудили новий просторий і світлий «будиночок» і подарували його сітці на день народження минулого літа.

Цьому пітонові пішов уже 23 рік, але ж відомі лише поодинокі випадки, коли пітони в неволі доживали до 21 років. Наш же змій-ветеран бадьорий, гарний собою, відрізняється відмінним апетитом (з'їдає двох кроликів в тиждень) і великим життєлюбством.

Для вирішення чергового «квартирного питання» Сітку витягли з став тісним вольєра, розмотали і понесли. Для цього підставили свої плечі десять міцних чоловіків, очолили процесію директор зоопарку Володимир Топчій і мер Миколаєва Володимир Чайка.

Для цього підставили свої плечі десять міцних чоловіків, очолили процесію директор зоопарку Володимир Топчій і мер Миколаєва Володимир Чайка

* Великого пітона Сітку на нову житлоплощу переносили десять міцних чоловіків на чолі з директором зоопарку і мером Миколаєва

Заодно вирішили «змійку» зважити і виміряти, оскільки вже давно підозрювали: Сітка - потенційний лідер серед своїх родичів в СНД і Європі. На унікальний захід до Миколаєва прибули представники Національного проекту «Книга рекордів України» на чолі з членом редакційної ради Олегом Іваненко.

Результати замірів всі присутні зустріли захопленими криками і оплесками. Сітка - найбільша змія в Європі! Він важить понад 104 кілограмів при довжині 5,95 метра. Правда, фахівці вважають, що від несподіванки він піднатужся і стиснувся. У розслабленому стані був би ще довше ...

Як би там не було, в Книгу рекордів він занесений, а відповідний диплом вручений керівництву миколаївського звіринцю.

- Зазвичай ми не фіксуємо рекордів тварин, тільки людські, але для Миколаєва було зроблено виняток, - коментує член редакційної ради проекту «Книга рекордів України» Олег Іваненко. - Це найбільша змія Європи.

В наступаючий рік Змії пітонові не тільки розширили апартаменти, облаштувавши їх з видом на вулицю. Йому також підселили наречену - чотириметрову Афродіту. Незабаром можна очікувати поповнення.

- Змія - одне з найкращих творінь природи, людям є чому повчитися у неї, - переконаний Ігор Бєляков. - Саме про це ми розмовляли на нещодавній зустрічі з учнями одеської середньої школи Nа60, з якої у нас дружні зв'язки. Зокрема, учні двох перших класів проявили свою любов до тварин тим, що взяли під свою опіку кенгуру і ведмедя. Нині ж хлопці і вчителі отримали поради, які допоможуть «задобрити» змію і добитися великих успіхів в поточному році. Роль живих експонатів виконали гондураська і сіналойская королівські змії, вужі звичайний, імператорський удав, сарматський і желтобрюхий полози. Однак самою видовищною частиною лекції стало спілкування з плазунами. Старшокласникам дозволили доторкнутися до рептилій, а також сфотографуватися з ними на пам'ять.

«Бажано, щоб на святковому столі не було м'яса і алкоголю»

Китайський гороскоп відомий сьогодні в усьому світі. Зображення тварин, які символізують дванадцятирічний цикл, є чи не в кожному будинку. В Україні теж багато збираються зустрічати рік Чорної Водяний Змії, який розпочнеться 10 лютого 2013 року і закінчиться 31 січня 2014 року. У Китаї ці дні визначають за фазами місяця: новий рік настає в перший молодик після завершення повного місячного циклу, наступного за зимовим сонцестоянням. Тобто дата початку року коливається між 21 січня і 21 лютого. На відміну від нашого китайський Новий рік вважається не зимовим, а весняним святом. Як же його зустрічати?

- Перш за все, - стверджує експерт з питань фен-шуй Наталя Ткалич, - потрібно проявити повагу до своїх предків: накрити на стіл і подумки запросити їх до вечері. При цьому бажано, щоб м'яса і алкоголю не було. Прикрашаючи житло до свята, слід використовувати якомога більше червоного кольору. Навіть якщо ви просто закутати в червоний плед, то зможете залучити в своє життя щось хороше. Якщо хочете, щоб у новому році було більше обновок, одягніться у щось нове. 10 лютого ні в якому разі не можна плакати і згадувати погані події минулого року - думки повинні бути тільки позитивними.

Китайські новорічні свята тривають 15 днів. І кожен з них наповнений якимись подіями і ритуалами. У китайців є повір'я, що в перший день року бог неба роздає золото кожній родині. Тому після святкової вечері ніхто спати не лягає, щоб не упустити багатство. У цей день китайці вважають за краще не їсти м'яса - це повинно принести здоров'я. А злих духів відлякують феєрверками. Перша їжа, яку вони кладуть в рот вранці, повинна бути солодкою - така і буде життя в новому році.

На другий день прийнято робити підношення богам, молитися за померлих предків. На третій, який схожий на нашу Масляну, зять приносить апельсини та мандарини батьків дружини, натомість діти отримують червоні конверти з металевими грошима - на щастя і багатство. У четвертий день потрібно задобрити божество домашнього вогнища, по-нашому - будинкового. Для цього виставляють на стіл чашку із солодким рисом. П'ятий день бажано провести вдома, а ось з шостого по дванадцятий - найсприятливіший час для візитів до родичів і друзів. На тринадцятий день китайці займаються очищенням організму - їдять тільки рис з овочами. Чотирнадцятий день - час підготовки до свята ліхтарів, який настане в ніч на п'ятнадцяті добу, коли ніхто не працює, всі веселяться. І чим більше буде вогнів, салютів, шуму, тим більше благ обіцяє новий рік.

- Для європейців змія асоціюється з чимось неприємним - зрадою, хитрістю, - підкреслює Наталія Ткалич. - А ось китайці дуже шанують цю тварину, воно уособлює мудрість і стриманість. У Китаї вірять, що шлюби, укладені в рік Змії, самі міцні та довговічні. А дітей, народжених під цим знаком, Змія з надлишком нагороджує талантами і здоровою амбітністю.

Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter

Є й такі?
Як же його зустрічати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация